Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семейна кола 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Семейна кола 4х4

    Здравейте ,
    Решили сме да си сменим семейната кола / Бора 1,6 / с друга по -голяма и 4х4 ако е възможно.
    Дързим да е бензин / понеже няма да е нова колата /, а втора ръка дизел......в БГ мисля да не рискуваме , но не се знае какво ще ни посъветвате.
    Автомобилът ни трябва за градско каране, извън града и малко по планински пътища на излети.
    Спрели сме се на Skoda Yeti 1.8TSI след 2011 , Honda CR-V 2008/2009/2010 2,0 бензин. Тойота RAV 4 2007-2010 2,0 бензин.
    Може ли да ни насочите към кой от изброените автомобили да се насочим, ако може да кажете и слабите и силните страни на по-горе упоменатите МПС-та.
    Как стоят нещата с подръжките им.
    Ако е CRV-то или RAV4 може да се помисли и за газов инжекцион / но съм привърженик на газта / така че най-вероятно ще се кара на безним.
    В краен случай може Шкодата и Тойотата да са дизели / но не е желателно /
    Първо обмисляхме да е Хюндай Тусон след 2009 2,0 бензин , но ни разубедиха...... / ако може и Вашето мнение /

    Благодаря Ви првдварително !

  • #2
    От: Семейна кола 4х4

    Не те съветвам да взимаш 1.8TSI. Като ресурс е с пъти по-кратък живот от 2.0TDI примерно. Йети-то е с много малък багажник, но иначе не е лоша кола.
    За семейна ЦРВ-то е най просторно. Тойота-та пък е фултайм.
    Можеш да включиш и Саната-Фе в избора, там има 2.7 бензин, но пък той е рядко срещан.

    Моя избор би бил Тойота, защото съм имал и имам от тази марка 2бр. и знам за какво иде реч.

    Коментар


    • #3
      От: Семейна кола 4х4

      Колата на човек е хубаво при всички случай да бъде японска, а по възможност Toyota.

      Коментар


      • #4
        От: Семейна кола 4х4

        Октавия скаут е също много добра за тези цели. CR-V-то също мисля че е добро, но в предните версии е хубаво, че си запазваш багажника,резервната гума (на задната врата) и си слагаш бутилката за газ в легена под масичката При тройката вече няма как да е така.
        Койотата е малко по-тесничка, ако сложиш и газ багажника ще се редуцира с доста, но ако ще си я караш на бензин е добър избор.
        Мицубиши аутлендър също е корава машинка, поне в повечето мнения.
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: Семейна кола 4х4

          Първоначално публикуван от dilyan_n Преглед на мнение
          Колата на човек е хубаво при всички случай да бъде японска, а по възможност Toyota.
          Да, и да е 200 с бронировка В7 със синя лампа.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Семейна кола 4х4

            Първоначално публикуван от Joro1979. Преглед на мнение
            Здравейте ,
            Решили сме да си сменим семейната кола / Бора 1,6 / с друга по -голяма и 4х4 ако е възможно.
            Дързим да е бензин / понеже няма да е нова колата /, а втора ръка дизел......в БГ мисля да не рискуваме , но не се знае какво ще ни посъветвате.
            Автомобилът ни трябва за градско каране, извън града и малко по планински пътища на излети.
            Спрели сме се на Skoda Yeti 1.8TSI след 2011 , Honda CR-V 2008/2009/2010 2,0 бензин. Тойота RAV 4 2007-2010 2,0 бензин.
            Може ли да ни насочите към кой от изброените автомобили да се насочим, ако може да кажете и слабите и силните страни на по-горе упоменатите МПС-та.
            Как стоят нещата с подръжките им.
            Ако е CRV-то или RAV4 може да се помисли и за газов инжекцион / но съм привърженик на газта / така че най-вероятно ще се кара на безним.
            В краен случай може Шкодата и Тойотата да са дизели / но не е желателно /
            Първо обмисляхме да е Хюндай Тусон след 2009 2,0 бензин , но ни разубедиха...... / ако може и Вашето мнение /

            Благодаря Ви првдварително !
            От изброените - Шкода Йети ама 2.0 ТДИ
            Може и Тигуан ама е по скъпо.
            Купувано от БГ със сервизна истерия
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Семейна кола 4х4

              Като чета изискванията и имам предвид текущият атомобил - препоръчвам Октавия 4х4. Ще ви е близко до текущото, като ще запазите големия багажник и ще добавите 4х4.
              Иначе - Хондата или Тойотата.

              Коментар


              • #8
                От: Семейна кола 4х4

                Ако казусът ми беше да имам само една кола за всичко, изборът ми щеше да е еднозначно Субару Аутбек.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  От: Семейна кола 4х4

                  Здравейте,
                  Благодаря Ви за мнения, за сега клоня към Хонда ЦР-В 2,0 бензин , но ми казаха , че трябвало да се проверят клапаните преди покупка, т.е. клапаните трябвало да се регулират през около 40к , това вярно ли е?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Семейна кола 4х4

                    Ако се кара на газ,мисля,че е вярно.
                    SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                    Коментар


                    • #11
                      От: Семейна кола 4х4

                      Газта няма нищо общо с това което пише в ръководството, т.е. там пише - проверка/реглаж през ... 20 или 40 к км.
                      Не е нищо страшно, струва към 25-30лв и туй то.
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Семейна кола 4х4

                        Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                        Октавия скаут е също много добра за тези цели. ...
                        Подкрепям. Макар и да съм малко пристрастен към концерна. Задължително нафта, че като ги знам последните ВАГ-аджийски бензини ...
                        Както колегата иска за градско каране халдекс-а ще му е перфектен. Като няма перманентно AWD ще падне малко и разхода. Ако няма да се завира в дълбоки калища по излетите няма да има ядове. Достатъчен багажник.
                        Части бол - масов автомобил е, но е и държелив.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Семейна кола 4х4

                          Шкода му е майката.Колко и да не ги харесвам,защото за тия пари чуден гранд ще си взема(дето после ще те разори! ) бих дал своя глас за шкода.
                          Имаме май 5-6 от 2006 та до 2017 модели за служебни и са добри и здрави коли.Просторни.Та така.
                          п.с.Ма са пластмасови деа и нямат мотори от 5литра нагоре.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Семейна кола 4х4

                            ...
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Семейна кола 4х4

                              Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                              ... Задължително нафта, че като ги знам последните ВАГ-аджийски бензини ...
                              To пък дизелите им едни ...надеждни...добре, че поне захвърлиха тъпата си система!
                              мисля, да зема а се замисля...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X