Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семейна кола 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Семейна кола 4х4

    Литър масло от смяна до смяна не е нищо, Пасат В5 го гори от София до Варна Не наливай никакви добавки, наливай качествени масла с виско по-предписание на производителя!
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

    Коментар


    • #32
      От: Семейна кола 4х4

      Първоначално публикуван от forski Преглед на мнение
      Литър масло от смяна до смяна не е нищо, Пасат В5 го гори от София до Варна Не наливай никакви добавки, наливай качествени масла с виско по-предписание на производителя!
      вЕрно?

      Това и Масквич трудно го постига!

      Коментар


      • #33
        От: Семейна кола 4х4

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        вЕрно?

        Това и Масквич трудно го постига!


        Карана е с 10W40 na Bardahl от както е докарана от Гърция , та и Аз и сложих 10W40

        Коментар


        • #34
          От: Семейна кола 4х4

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          вЕрно?

          Това и Масквич трудно го постига!
          Имах теч на семеринг на колянов вал на ВАЗ 21013, та тя го постигаше 5 семеринга (мноооого "оригинални") смених, докато евтино българско "менте" спря теча.
          Но разход на литър масло от смяна до смяна (~8-10 000 км пробег) не си заслужава интервенциЙте.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #35
            От: Семейна кола 4х4

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Имах теч на семеринг на колянов вал на ВАЗ 21013, та тя го постигаше 5 семеринга (мноооого "оригинални") смених, докато евтино българско "менте" спря теча.
            Но разход на литър масло от смяна до смяна (~8-10 000 км пробег) не си заслужава интервенциЙте.
            Винаги съм твърдял, че в матушка не знаят формулата на каучука. Та и до днес.

            Коментар


            • #36
              От: Семейна кола 4х4

              За този двигател 4G63 препоръчителния вискозитет е 5w40, но аутлендъра до който имам допир се кара от 80-90хил км с 10w40 и няма проблеми. Двигателят 4G63 от прочетено тук-там е в топ 10 на най-здравите бензинови двигатели правени изобщо /това по данни от автожурналите/. Така че дерзай! Сипвай качествено масло и няма да имаш проблеми.

              Коментар


              • #37
                От: Семейна кола 4х4

                Първоначално публикуван от Joro1979. Преглед на мнение
                Предишният собственник каза че от смяна до смяна е доливал около 1 л масло - проблем лие и как може да се отстрани ?
                Имам старо Мицубиши с двигател 4G63 с 8 клапана на 29 години и след смяна на гумички на клапаните, разхода на масло е от порядъка на 300гр на смяна /8000 - 9000км/
                Преди това нямаше край с доливане на масло. Та...препоръчвам само и единствено гумички на клапани за смяна. Този двигател е вечен!
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • #38
                  От: Семейна кола 4х4

                  Добро утро на всички
                  Много благодаря за мненията .
                  Искам да Ви попитам във Варна къде има читави Буллбари да се слагат или от къде може да си поръчам , че гледах снимки на аутлендър с буллбар и много ми хареса как изглежда.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Семейна кола 4х4

                    Може ли някой да микаже какво значат буквите ба дисплея. Пуро ми излиза над километрите буква А в квадрат . А после буква В в квадрат и остава така

                    Коментар


                    • #40
                      От: Семейна кола 4х4

                      Някой знае ли дали съединителя е без маховик или е със

                      Коментар


                      • #41
                        От: Семейна кола 4х4

                        Първоначално публикуван от Joro1979. Преглед на мнение
                        Може ли някой да микаже какво значат буквите ба дисплея. Пуро ми излиза над километрите буква А в квадрат . А после буква В в квадрат и остава така
                        "Trip А" и "Trip В" ? Доста автомобилни "кЮмпютри" пазят два варианта на късия пробег (+ общия на колата), които да си нулираш поотделно и така ги наричат "А" и "В".
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #42
                          От: Семейна кола 4х4

                          А от бенз двигателите кой е по читав 2.0 или 2.4?
                          Pathfinder 4.0L

                          Коментар


                          • #43
                            От: Семейна кола 4х4

                            Който от двата ти изпадне пръв, във по-запазено купе
                            SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                            Коментар


                            • #44
                              От: Семейна кола 4х4

                              Някой може ли да ми каже ангрежа с колко ролки е на Аутлендър I 2,0 бензин , че по сайтовете дават комплект с една ролка и с три

                              Коментар


                              • #45
                                От: Семейна кола 4х4

                                Този двигател е с балансиращ вал. Има ролка и на балансиращия вал. Вероятно има ангренажен комплект с и без тази ролка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X