Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

    Здравейте!

    Казуса е следния: приятелка рускиния учи в България до септември и сега в Русия, но другата седмица се прибира и иска да дойде с колата си.

    Въпросите са: може ли да си изкара там (в Русия) зелена карта и застраховка за 1 или 2 седмици, за да премине границите по пътя (ще минава през Беларус и Полша) и после да си изкара по-продължителна застраховка от българска застрахователна фирма.

    Също като влиза на границата каква винетка и трябва.

    Може ли да си прави годишен тенически преглед в български сервизи?

    Доста щуротии ми се виждат и до сега съм нямал подобен опит, така че някой ако е имал, бих се радвал да сподели.

    Благодаря

  • #2
    От: Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

    Застраховането със зелена карта за целия период в общия случай е по-евтино ако стане в страната където колата е регистрирана.

    ГТП който да е валиден в Русия и пред руските застрахователи не може да се направи у нас.

    Винетката е според категорията, като за българска кола, разлика няма.

    Коментар


    • #3
      От: Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

      Ако е тук за по-продължителен период може да си сложи сини ХХ номера, и тогава ще минава преглед тук, а предполагам ще ползва и наша гражданска.
      Стоян като/ако види темата ще каже как стоят нещата.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Ако е тук за по-продължителен период може да си сложи сини ХХ номера, и тогава ще минава преглед тук, а предполагам ще ползва и наша гражданска.
        Стоян като/ако види темата ще каже как стоят нещата.
        Колко струват тези сини номера знаете ли? И от къде се изкарват... КАТ ?

        Коментар


        • #5
          От: Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

          Предполагам е значително по-лесно да се купи някаква кола тук - ще се спести и докарването, което не е тривиално. Е, зависи от съотношението между налични пари и претенции към колата.

          Първоначално публикуван от turtey
          Ако не е от Питер и фамилията ѝ не звучи немски или италиански бегай с 200.

          Всичко останало а бели кахъри.
          Търтьо, опит ли си набрал? Иначе давай по темата.

          Коментар


          • #6
            От: Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

            Първоначално публикуван от lowriderzzz Преглед на мнение
            Колко струват тези сини номера знаете ли? И от къде се изкарват... КАТ ?
            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            ...
            Стоян като/ако види темата ще каже как стоят нещата.
            ... и не ме питай кой е Стоян, като пише ще го видиш, а и той може да свърши цялата разправия по изваждането.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

              Вероятността на колата да и е руска само регистрационната табела е мнооого голяма. Ако девойчето има сравнително нова кола и ще има продължителен престой в България, схемата и да си я докара и ползва тук, е съвсем разумна.

              Коментар


              • #8
                От: Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

                Се тая. Сравни цени там и тук, добави ГО за извън ЕС и така.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Вероятността на колата да и е руска само регистрационната табела е мнооого голяма.
                  Разбира се.

                  Това не променя факта че за повечето видове коли е значително по-изгодно да се докарат тук във вид на пари.

                  Не че ще се разсърдя ако някой ми докара ново купе за УАЗ на руска цена.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

                    Първоначално публикуван от lowriderzzz Преглед на мнение
                    Здравейте!

                    Казуса е следния: приятелка рускиния учи в България до септември и сега в Русия, но другата седмица се прибира и иска да дойде с колата си.

                    Въпросите са: може ли да си изкара там (в Русия) зелена карта и застраховка за 1 или 2 седмици, за да премине границите по пътя (ще минава през Беларус и Полша) и после да си изкара по-продължителна застраховка от българска застрахователна фирма.

                    Също като влиза на границата каква винетка и трябва.

                    Може ли да си прави годишен тенически преглед в български сервизи?

                    Доста щуротии ми се виждат и до сега съм нямал подобен опит, така че някой ако е имал, бих се радвал да сподели.

                    Благодаря
                    Тук може да направи гражданска максимум за 3 месеца, казва се "гранична застраховка" и после не може да я направи втори път. И е скъпа. Технически преглед тук не може да мине.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

                      Имам приятел украинец, всичките му коли са с БГ регистрация. Около Бургас има доста руснаци и сравнително малко коли с руска регистрация. Не съм разпитвал, но явно има защо ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Разбира се.

                        Това не променя факта че за повечето видове коли е значително по-изгодно да се докарат тук във вид на пари.
                        Сходна ситуация имаше с една позната тук. Младата дама тамън свикна с габаритите на 4 годишна тойота и трябваше да замине за х години в чужбина. Тойтата с не особено привлекателен външен вид, породен от свикването с габаритите, но в изрядно техническо състояние. Алтернативата да се продаде тук спешно и респективно на безценица и да се търси автомобил в непозната държава с ограничен бюджет беше значително по-лоша от транспортирате и регистриране на колата там.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

                          Прочетете митническия закон - облекчен и безмитен 'внос' на автомобил е възможно само за определен срок (май бе 6 месеца)...
                          Имали сме подобен случай и бе внесена митническа гаранция (автомобилът оформен като временен внос)... Но там случаят бе такъв заради факта, че официално човекът не бе пресичал границата на България и нямаше български адрес
                          Иначе стандартния случай за продължителен временен престой е с ХХ номера...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

                            Съседа ми е руснак-мазохист, живеят тук постоянно, а той има 4-и врата Нива и поне три пъти в година си ходи до Москва! Колата е с руска регистрация!
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кола с руска регистрация за престой в България въпрос?

                              Ако си ходи (напуска България) - проблеми няма... Но поне от думите на колегата разбрах, че иска да дойде и да стои тук с автомобила си... Иначе ако си ходи въобще не би възникнал въпроса с ГТП, застраховки и т.н...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X