Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Murano или Pathfinder

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Murano или Pathfinder

    От 2 седмици си търся Киа Соренто и не харесах нищо на пазара. Обаче нещо ми се обърна миргледа и утре последователно ще гледам Мурано и Патфайндер. Лошото и че и двете ми харесват ама нямат много общо и незнам кое да избера... И двете са 2006, и двете купувани от БГ, и двете автомат, и двете на около 200’000км., и двете на една цена, и до там... Патфайндера дизел и определено по-проходим, по-малко харчи, по-нисък данък може би по-евтин за поддръжка ама зависи какво ще се счупи има дюзи, турбо и т.н. Мураното шосейка, стабилна, мощна, малко ламя (собственика каза харчи от 16 нагоре), ама много ми харесва и почвам да се чудя, ама немога да измисля.
    Та се надявам на някакви мнения и пристрастия пък ще видим кое ще наделее
    п.с. Това за разхода е вметка знам че и двете харчат и не ме притеснява чак толкова много. Мураното няма да му слагам газ. За гората си инам един Дъстер който ще компенсира пикниците евентуално.
    Ваш ред е:
    Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
    +359 878 201 276

  • #2
    От: Murano или Pathfinder

    Първоначално публикуван от mermenkov Преглед на мнение
    От 2 седмици си търся Киа Соренто и не харесах нищо на пазара. Обаче нещо ми се обърна миргледа и утре последователно ще гледам Мурано и Патфайндер. Лошото и че и двете ми харесват ама нямат много общо и незнам кое да избера... И двете са 2006, и двете купувани от БГ, и двете автомат, и двете на около 200’000км., и двете на една цена, и до там... Патфайндера дизел и определено по-проходим, по-малко харчи, по-нисък данък може би по-евтин за поддръжка ама зависи какво ще се счупи има дюзи, турбо и т.н. Мураното шосейка, стабилна, мощна, малко ламя (собственика каза харчи от 16 нагоре), ама много ми харесва и почвам да се чудя, ама немога да измисля.
    Та се надявам на някакви мнения и пристрастия пък ще видим кое ще наделее
    п.с. Това за разхода е вметка знам че и двете харчат и не ме притеснява чак толкова много. Мураното няма да му слагам газ. За гората си инам един Дъстер който ще компенсира пикниците евентуално.
    Ваш ред е:
    Ако багажника е фактор само Патито има и 7 места - точно за +2 деца отзаде в багажника.

    Мураното има място за 2 сака, но има доста фешън вид де.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Murano или Pathfinder

      +1 от мен за Патфайндера. Чисто емоционално мнение.
      Пат-а има дух, емоция, а Мураното.... А, да, има вариаторна ск. кутия. :-)

      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
      2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

      Коментар


      • #4
        Re: Murano или Pathfinder

        Колега загледай инфинити ех 3.7 или 5 литра. По добро е от мурано. 3.5 мотора на мурано и на инфинити има проблеми с мазането и вариатор. Инфинитито е с R7 автомат и е по добрия избор. Цените за поддръжка са същите.
        За магистрален сув е много добър, за офроуд не става. Много късо окачване, но вози перфектно на асвалт. Разхода на 3.7 е около 10 магистрала и около 17 градско. На 5 литровото грубо 2 литра отгоре. За патфайндер нямам инфо освен че ако не е автомат съединителя се сменя с накладките, цената също не е приятна. Дизела е нисан-рено. Тествах го на инфинити qx70. Хич не съм очарован харчи около 13 магистрала и толкова в града, динамиката след 160 я няма никаква.

        Недостатък е малкия багажник. Много е обло и това отнема мястото за багажа.

        3.7 в сравнение с 3.5 е доста по икономичен и доста по мощен. 320 срещу 245 конски сили. Разликата в динамиката е очевидна. 4х4 системата не е лоша, по зле е от субару но не е и виско. Зимата проблем няма.
        Ако нещо специфично те интересува може и на ЛС. 3.0 дизела се монтира и на патфайндер, бензините са си нисан и се монтират и на мурано и на инфинити.
        Последно редактирано от Daniel; 01-12-17, 18:34.

        Коментар


        • #5
          От: Murano или Pathfinder

          Инфинитото е определено добър избор, но аз съм против нов внос и ако търся купено от БГ цената вече е доста различна...
          Четох че Мураното е с блокажи, патфайндера пък няма, но има бавни... мога евентуално да преживея втората ми джипка да не влиза в гората, но живея на улица където има много сняг, наклон и единственото почистване е на ръка. Предполагам все пак и двете се представят добре в сняг макар че мураното май е по-нисичко, а на мойта улица се закъсва и по-нанадолното
          Проблема с багажника съм го решил като си купих 470л. кутия за покрива и вече в багажника за почивките слагам неща за изпът
          Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
          +359 878 201 276

          Коментар


          • #6
            От: Re: Murano или Pathfinder

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            ... 320 срещу 245 конски сили...
            Моето е 3,5 и е 280 к.с. Не съм карал 3,7 и не мога да дам мнение. Автоматът е 5-степен и много приятен. Не изморява и при продължително шофиране. При по-трудно излизане от някоя преспа му изключвам "умните" системи.
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Re: Murano или Pathfinder

              Засилих се към Патфайндер. И не щеш ли, влизайки в един сервиз по съвсем друга работа, гледам един с изваден двигател. Реших да вляза в купето да го поогледам. Ами не ми се получи. Вярно, че и в Тераното ми е проблем тая маневра, и идеята да го смяня беше заради това, че не може лесно да му се удължи хода на шофьорската седалка. Ама пък Патфайндера съвсем не ме допусна в себе си. Дали аз не можах да мръдна седалката, дали просто мястото си е толкова и до ден днешен не знам. Ден по късно ми "застана " едно Соренто в което се "умъкнах" лесно и чак тогава почнах да си мисля за ТТ данните. Сорентото е модификацията след 2011. В предния модел не съм се качвал и не знам дали и там размерите са такива.
              GPS системи https://www.easytracking.bg/
              Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

              Коментар


              • #8
                От: Murano или Pathfinder

                Соренто беше избора ми.... става и за пътя и за извън него, но от две седмици гледане нищо не ми хареса... и сега гледам за нещо различно. Бях си харесал Патфайндера ама пустото Мурано ми излезе случайно и ме вкара в рамисъл.
                Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
                +359 878 201 276

                Коментар


                • #9
                  От: Murano или Pathfinder

                  Щом Дъстъра ти върши работа за извън пътя, логичният избор е Murano-то ...
                  А и поддръжката му ще е по-ниска от на Pathfinder-a и АГУ може да му сложиш ако решиш.
                  РенеГАД
                  VW Golf V Variant 1.9 TDI
                  Honda HR-V 1.6i 4WD
                  "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Murano или Pathfinder

                    Днес гледах и карах и двете. Мураното не е моята кола, поради ред лични съображения и усещания. Просто не сме един за друг. Обаче това Pathfinder’a много ми допадна... имам една нощ да мисля и да приема следните забележки които надявам се няма да се превърнат в голям проблем:
                    1. Рамата и окачването е като в пръски ръжада, но супер повърхностна. Видимо е навсякъде но съвсем лека като задера с ключа точно след по-малко от милиметър и лъсва черно и здраво желязо.
                    2.Двете дръжки на предните врати малко заяждат все едно не са смазани. Трябва по силно да се дръпнат, а и понякога не се връщат сами.
                    3. На пълен ляв или пълен десен когато вече няма накъде, почва да вие звук на ремък, но в момента в който отпусна и сантиметър звука спира. При каране го няма.

                    Ще преспя и утре ще взимам решение. Инак скоростите превклюват плавно и връщат плавно. При рязко настъпване връща предавка безусетно и почва да набира доволно. Никъде не тропва и не скърца. Качих го на една ливадка пусках двойно, бавни и няма звуци, тракане или нещо различно. Не беше пален цял ден и нощ със сигурност и запали от 1 оборот.
                    Последно редактирано от mermenkov; 02-12-17, 17:31.
                    Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
                    +359 878 201 276

                    Коментар


                    • #11
                      От: Murano или Pathfinder

                      Виенето при пълен завой обикновено е от ниско ниво на маслото в хидравликата на волана или поне на моята джипка тогава привива.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Murano или Pathfinder

                        За 1 не са проблем ,за 2 не мога да кажа нищо ,за 3 или ремъка на хидравликата е стар или иска обтягане, нов на континентал е 14 лв . Ролките се сменят само лагерите . Двете ролки излизат на 21 лв с лагери фаг 2рс ц3 , трите лагера на двете ролки са един размер. Ако двигателя огън ,ти си ...... набирали се като лека кола ? Виж вътрешните маншони на каретата ,аз като търсих навара на повечето вътрешните маншони бяха омаслени от греста.


                        пп Цъкни някоя друга снимка на шасито до задните гуми, и на джипа като цяло.
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Murano или Pathfinder

                          Снимка нямам. Ще имам като/ако я взема. С около 40км.ч. като настъпих газта без да се замисли върна една предавка надолу, навири предницата и за мен и за килата й доволно се изстреля. Определено се усеща мощ и тяга.

                          Благодаря за мненията
                          Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
                          +359 878 201 276

                          Коментар


                          • #14
                            От: Murano или Pathfinder

                            Според мен продължи да търсиш КИА, или се огледай за Рекстън 3.2 бензин. Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Murano или Pathfinder

                              Колега има Киа соренто 2,2 дизел автомат 197 коня. Като лека кола вози, седи много стабилна по завоите, ускорява много добре и маскималната скорост е електронно ограничена на 205км.
                              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                              Ford Fiesta 1.4 Tdci

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X