Обява

Свий
Няма добавени обяви.

21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

    Здравейте колеги този път изядох дървото май нищо не намирам в интернет. Накратко тече антифриз от тапата на блока под втори цилиндър някъде от страната на свещите или под резервната гума ..... ще опитам да кача снимки. Какво се прави и как някой може ли да сподели опитъ и въобще тапа ли е там
    Прикачени файлове

  • #2
    От: 21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

    Ако блокът не е спукан, просто начукай тапата на мястото й.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: 21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

      Тапата е изгнила и се сменя. Борето

      Коментар


      • #4
        От: 21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

        Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
        Тапата е изгнила и се сменя. Борето
        Изважда се много внимателската,без да се наранява леглото в блока.Купуваш нова(има ги по магазините) и отиваш при стругар да ти направи дорник за набиване.Всякакви опити с чукО и подръчни материяли,водят до закупуване на нова тапа заради теч.Набива се на сухо с "дорник",без мазане със разни бъркочи.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: 21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

          Изкара късмет , паднал ти е бушона /тапата/.Вадиш старата и набиваш нова по размер с дорник правен по размер при стругар , като преди това почистваш внимателно леглото от котлен камък и ръжда.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #6
            От: 21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

            Ако е изгнила,което е странно щом колата се кара с антифриз избиването най-лесно става като я чукаш само от едната страна внимателската с тънък секач.Тапата се завърта в леглото и застава на 90 градуса,после може да я изкараш с пръст или с клещи.Набиването на тапата вътре в блока както се прави на някои места не искам да го коментирам.Ако нямаш дорник може да ползваш старата тапа обърната на обратно срещу новата по-точен дорник от това здраве му кажи.М/у другото протелка ти е възможно най-лесната за смяна тапа.

            Коментар


            • #7
              От: 21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
              Ако нямаш дорник може да ползваш старата тапа обърната на обратно срещу новата по-точен дорник от това здраве му кажи.
              Предполагам си останал без пръсти,ако си пробвал.

              P.S. Обяснявам като за индианци:
              Тапата е произведена със конус(задната част е по-широка),който при набиване във блока се свива и уплътнява.Ползва се нарочно произведен инструмент(дорник) със който се набива.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: 21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

                Аз пък си я бях намазал по периферията с червен силикон и я наковах с чУка и някакво парче дрво на мястото на старата която пък извадих както можах. И така си изкара 100 хиляди км след това.

                Това че колата се кара с антифриз не е гаранция за успех - особено ако антифризът е от кафевия. На Нива има допълнителна досада че разширителният съд не е проходен и в него може да е бистър а вътре в двигателя да са Авгиеви обори.

                Коментар


                • #9
                  От: 21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

                  Аз ползвам подходяща вложка от гедорето. Имам зад гърба над 50 тапи и само веднъж издънка. Като загря колата ,тапата изпадна. Даже съм набивал тапа със дълбока вложка ,нанизана на секача на въздух ,намираща се на майка си в ...
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    От: 21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

                    Същата тапа и аз смених, махаш гумата, бобината и стойката и. С възможно най-големия размер права отверка я удряш в единия и край, като пазиш блока и тя ще се завърти на 90 градуса, след което я изваждаш. За набиването аз използвах подходящ камък от гедорето, метална тръба около 1,20 м дълга в която мушнах камъка и я прокарах през отвора на горният носач, така че да излезе извън гумата, намазах тапата по края със силикон и с два удара с чук по тръбата тапата влезе.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

                      С камък от гедорето и аз съм набивал-на Москвич, обаче.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: 21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

                        И аз ги сменях на Нивата с камък от гедорето.При мен обаче бяха проблемни тапите под колекторите,там е по скапано,че трябва да сваляш колекторите.При мен бяха изгнили.Там са 3 тапи и ако някой ден се наложи да сменяваш ги смени всичките.

                        Коментар


                        • #13
                          От: 21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0946.jpg
Прегледи:1
Размер:588.3 КБ
ID:5773850Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0943.jpg
Прегледи:1
Размер:464.4 КБ
ID:5773851

                          Благодаря на всички колеги !!! Оправих се днес сам. Разглобих около тапата. Старата я ударих както бе описъл колега от вас и тя застана на една страна и я извадих с подръчни железа из гаража... новата я набих като използвах за дорник камък от гедорето пасна перфектно между дорника и тапата парцалче да не ми подскача камъка и с зайгравка с чука влезе. Малко силиконче по края ... не било голяма философия ама като не съм правил ....

                          Коментар


                          • #14
                            От: 21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

                            Първоначално публикуван от ALFA155Ts Преглед на мнение
                            ... не било голяма философия ама като не съм правил ....
                            Ето на, вече си специалист.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: 21214 протече тапа на блока. Какво се прави.

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Предполагам си останал без пръсти,ако си пробвал.

                              P.S. Обяснявам като за индианци:
                              Тапата е произведена със конус(задната част е по-широка),който при набиване във блока се свива и уплътнява.Ползва се нарочно произведен инструмент(дорник) със който се набива.
                              Чукча не дурак и ползва малък чук Ползвам старата колкото да поеме после я донабивам с дългата страна на чука.Не се сетих да посъветвам колегата за камък от гедоре а съм го ползвал много пъти,даже с удълженията дорника е с променлива дължина.Важното е че се е справил,и че не е текнала тапата откъм кутията,че там си ...... мамата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X