Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лек или тежък джип за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лек или тежък джип за офроуд?

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    2300 е мойта Фронтера,окопавал съм я ,но с ровене около нея и подлагане на къси шини винаги е излизала,не съм я оставял.Иттересното е ,че на едни и същи места съм минавал ,но и затъвал в сходни условия.Понякога изглежда безнадеждно и с ровичкане около нея ,понякога спадане на гуми,мръсна газ и като чудо,изкача като тапа.Та всичко е относително спрямо теглото .Гледам маници минават понякога с лекота ,там където големите не могат и обратно.Трудна е ситуацията за бас.
    Никога не съм се интересувал, но съм много изненадан,че фронтера тежи 2300кг, къс стоков патрол е около 2050-2100кг.


    Коментар


    • От: Лек или тежък джип за офроуд?

      Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
      ... къс стоков патрол е около 2050-2100кг.
      Като мериха моя (1992 къс Y60) на кантара е Технотест преди регистрацията ми в КАТ, абсолютно празен и с около 25-30 литра гориво в резервоара, дисплеят изписа 1880 кг.
      V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

      Коментар


      • От: Лек или тежък джип за офроуд?

        То, в тая връзка, някой да знае къде има адекватна везна за ППС ?

        Коментар


        • От: Лек или тежък джип за офроуд?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          То, в тая връзка, някой да знае къде има адекватна везна за ППС ?
          Колко да е адекватна?! На по-големите пунктове за вторични суровини, по кариерите за инертни материали, някои предприятия работещи с насипни суровини - мелници, селскостопански кооперации и пр.
          Подозирам, че пункт за вторични суровини с такъв кантар ще намериш най-лесно спрямо останалите.
          Мога да ти дам и конкретни примери - вторични суровини в Суходол. Пясъчните кариери към Негован и Чепинци (има няколко).
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Лек или тежък джип за офроуд?

            Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
            Никога не съм се интересувал, но съм много изненадан,че фронтера тежи 2300кг, къс стоков патрол е около 2050-2100кг.
            Така е,прав си.Моята е толкова, с всичките допълнителни железорляци по нея .
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Лек или тежък джип за офроуд?

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Колко да е адекватна?! На по-големите пунктове за вторични суровини, по кариерите за инертни материали, някои предприятия работещи с насипни суровини - мелници, селскостопански кооперации и пр.
              Подозирам, че пункт за вторични суровини с такъв кантар ще намериш най-лесно спрямо останалите.
              Мога да ти дам и конкретни примери - вторични суровини в Суходол. Пясъчните кариери към Негован и Чепинци (има няколко).
              На един пункт покрай който често минавам даже има табела че за някой лев теглят ППС. Само не знам колко са верни, при положение че стопаните им имат жив и траен интерес да не са.

              Коментар


              • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                На един пункт покрай който често минавам даже има табела че за някой лев теглят ППС. Само не знам колко са верни, при положение че стопаните им имат жив и траен интерес да не са.
                Верни трябва да са, минават и проверки чат-пат.
                Интерес нямат, защото обикновенно мерят пълно-празно(бруто и тара).
                А и лесно се вижда разликата, като стъпиш на кантара и си знаеш телесното тегло. Обикновенно дисплеите са сложени така че да се виждат от кантара, и помня че сравнително коректно ми отчиташе теглото кантар за до 100 тона. Е, плюс-минус пет-десет килограма за по-големите кантари е нормално.
                Сетих се, че и по складовете на Топливо например има кантари, където се продават разни насипни стоки - въглища и др.
                На много от местата където не е споменато че се плаща, също си минаваш или за без пари или с минимална почерпка.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                  Другата седмица ще изтегля патрола на един кантар, който съм сигурен, че е точен.


                  Коментар


                  • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Верни трябва да са, минават и проверки чат-пат.
                    Ама много те е разглезила Германия тебе. Дано си прав.

                    Коментар


                    • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ама много те е разглезила Германия тебе. Дано си прав.
                      В Германия съм стъпвАл на кантар два-три пъти преди повече от две години, но в България ми беше ежедневие преди десетина години. Виждал съм и как ги тарират с едни еталонни тежести слагани с автокран.
                      Просто не са опрели до удряне в кантара на повечето места (за вторични суровини може и да не съм прав). Освен това те трябва да "ударят" само едното мерене, щото иначе ефекта за разликата (нетото на товара) е малък. А и като караш някакво возило всеки ден, и като го мериш празно/пълно по доста пъти на ден, обикновенно и на различни кантари, по различни предприятия, си знаеш каква трябва да е тарата му. Разлики има от количеството гориво, от остатъци от товара, или дори само от мръсотията във вид на кал по шасито, калници и пр. И въпреки това фрапиращи грешки в кантарите се докладват сравнително бързо и се поправят.
                      Някои от товарите се мерят на два кантара - при изпращане и при приемане - за да се установят евентуални липси. Поне на теория има и проверки на пътя...
                      А и да те "ударят" със 100кг при мерене на джип, не е кой знае какво, плюс-минус някой по-"снажен" пътник в реални условия.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                        Ще я видим тая работа. Теоретично мога да си уредя и килимче от АПИ.

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        ...
                        А и да те "ударят" със 100кг при мерене на джип, не е кой знае какво, плюс-минус някой по-"снажен" пътник в реални условия.
                        Като се ожениш, ще видиш. 50кг жена и общо 30кг деца пътуват с около 450кг багаж.

                        Коментар


                        • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                          Лелей, ти дрехите с гардеробите ли ги товариш, кажи им, че има куфари за тази работа...
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар


                          • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                            Куфарите са много.

                            Коментар


                            • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Куфарите са много.
                              Именно.

                              Коментар


                              • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                                Ако се загледаме в дакара: тежък камион с 4х4 и 1000 к.с., се справя доста по зле от лекото "нещо" на пежо със задвижване само на задните колела. А дакара си е офф отвсякъде
                                (приемам, че акцента е на "лек/тежък" и "офроуд", щото "джип" е доста разтегливо понятие)
                                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X