Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лек или тежък джип за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лек или тежък джип за офроуд?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Ако е много лек гумите не работят. Не толкова просто колкото изглежда.
    Я па ти - да не си открил нова физика Теглото само по себе си и при равни други условия е порок! Изкл. е ако се предвижда да влиза в ролята на влекач....
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #17
      От: Лек или тежък джип за офроуд?

      Да де, той лети... за кво са му да му работят гумите.
      Американските тръбарки или исландските бъгите да си видял да им работят гумите, те си взимат целия баир от 60 градуса на 3та... Постигни тяхното тегло и мощност и друго не ти трябва.
      Това с работещите гуми може да го допиша като следващи точки.

      Коментар


      • #18
        От: Лек или тежък джип за офроуд?

        Виждал съм самурай на 33ки - на 0.5 и на 2.0 атм все тая
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Лек или тежък джип за офроуд?

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Мойто патрул беше 1800 кг.
          Хъ ся де - лек ли ще дойде?
          Това с гуми лебедки джекове и пълен резервоар.

          ПП Настоящото ми возило също е под 2т, но не помня колко точно. Нещо около 1850 ми се върти в главата.
          Ми лек си е за патрул. Моя е 2200кг, макар че това е според един кантар в СБА и му нямам много вяра и тия дни ще го претегля на истински кантар.


          Коментар


          • #20
            От: Лек или тежък джип за офроуд?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Виждал съм самурай на 33ки - на 0.5 и на 2.0 атм все тая
            Очаквах сравнение, в тая връзка и аз имах мачбокс количка Матра Ранчо и тя не вървеше, че беше много лека.

            Коментар


            • #21
              От: Лек или тежък джип за офроуд?

              Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
              За мен до около 1500-1600кг напълно оборудван и подготвен джип си е наистина лек. Тежките почват от 2 тона.
              Е то кои джипове серийно са в тия тегла? Вранглер, Уаз, Самурай. И то далеч от 'напълно оборудвани'. В дупката между 1.6 и 2т са бая тойоти, Дифендър, къс Патрол и т.н. На времето късите Тойота 70, по модел на Фулдовата баба Яга тежаха 1.8-1.9 с "пълно бойно" както се казва. Помня че и късите Г класи, тотално голи и с пластмасови калници, врати и каквото може още бяха също толкова.

              Моите 2 стотинки, от годините в които карах активно, имах и дълга и къса база пред вкъщи. Само веднъж, за не малко години имах предимство с късата база, завряхме се в едни тракове за АТВ-та и завоите (в наклон и гъста гора) бяха толкова остри, че с къса база се взимаха с 2 маневри с дълга с 5-6 с целувки по дърветата. Никакво друго предимство на късата (и по-лека) база. Точно обратното. Там където с големите коли минавахме без да си разлееш кафето едва ли не, малките се бореха за оцеляване с по 1,2 гуми във въздуха и т.н. Говоря за изцяло любителско каране, но нали и темата е такава. Състезателните коли и техните тегла и мощности са за друг раздел.
              Последно редактирано от Yaro; 01-12-17, 18:24.

              Коментар


              • #22
                От: Лек или тежък джип за офроуд?

                Правилното е да се каже че гумите имат нужда от сцепление за да работят.
                Примерно една гума ако има петно 20 см2 и тегло върху нея 200 кг значи имаме сцепление 10 кг/см2
                Ако е супер лек джип с големи гуми, голямо петно и ниско сцепление - момента на двигателя не може да се превърне в преместване поради слабо сцепление.
                Всичко това може да се пресметне напримерно от Ясен

                Затова на скоростните автомобили се слагат разни спойлери и крила да натискат надолу по завоите.
                При бавните автомобили само теглото помага.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: Лек или тежък джип за офроуд?

                  Имаме напредък.
                  Сега ще се сетим и за специфично налягане върху грунта.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лек или тежък джип за офроуд?

                    При ендакви гуми, клиърънс и мощност, винаги по-лекия ще се справя по-добре. Няма опит, който да отменя физиката.

                    Коментар


                    • #25
                      Лек или тежък джип за офроуд?

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Е то кои джипове серийно са в тия тегла? Вранглер, Уаз, Самурай. И то далеч от 'напълно оборудвани'. В дупката между 1.6 и 2т са бая тойоти, Дифендър, къс Патрол и т.н. На времето късите Тойота 70, по модел на Фулдовата баба Яга тежаха 1.8-1.9 с "пълно бойно" както се казва. Помня че и късите Г класи, тотално голи и с пластмасови калници, врати и каквото може още бяха също толкова.

                      Моите 2 стотинки, от годините в които карах активно, имах и дълга и къса база пред вкъщи. Само веднъж, за не малко години имах предимство с късата база, завряхме се в едни тракове за АТВ-та и завоите (в наклон и гъста гора) бяха толкова остри, че с къса база се взимаха с 2 маневри с дълга с 5-6 с целувки по дърветата. Никакво друго предимство на късата (и по-лека) база. Точно обратното. Там където с големите коли минавахме без да си разлееш кафето едва ли не, малките се бореха за оцеляване с по 1,2 гуми във въздуха и т.н. Говоря за изцяло любителско каране, но нали и темата е такава. Състезателните коли и техните тегла и мощности са за друг раздел.
                      Еми и УАЗ, ГАЗ и самурая и може би витарата са под 1600кг. Аз не харесвам леките джипове, може да имат най-различни предимства и недостатъци, но просто си ме кефи по-голям джип с големи гуми и мощен мотор. Иначе аз дори с къса база патрул няколко пъти съм попадал в ситуации, в които е трябвало да правя 2-3 маневри за да взема завой и минавам на косъм.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лек или тежък джип за офроуд?

                        Черок XJ и Урунгел/Вранглер YJ и ТJ къс са под 1600кг

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лек или тежък джип за офроуд?

                          Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                          Аз не харесвам леките джипове, може да имат най-различни предимства и недостатъци, но просто си ме кефи по-голям джип с големи гуми и мощен мотор.
                          Споко, не си само ти... около 90% от народа тук.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лек или тежък джип за офроуд?

                            Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
                            При ендакви гуми, клиърънс и мощност, винаги по-лекия ще се справя по-добре. Няма опит, който да отменя физиката.
                            големи гуми = голямо тегло
                            голям клирънс = тежко окачване
                            мощност = тежък мотор
                            2 джипа да са с еднакви гуми, клирънс и мощност а различно тегло означава единия да няма рама, врати, седалки, отрязан с флекса отпред и отзад и т.н.
                            Сравнението е некоректно
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лек или тежък джип за офроуд?

                              На Смилян миналия месец Пловдивското Чероки;дълга база;се справи мн.по добре от късите Витари.
                              Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лек или тежък джип за офроуд?

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                големи гуми = голямо тегло
                                голям клирънс = тежко окачване
                                мощност = тежък мотор
                                2 джипа да са с еднакви гуми, клирънс и мощност а различно тегло означава единия да няма рама, врати, седалки, отрязан с флекса отпред и отзад и т.н.
                                Сравнението е некоректно
                                т.1- несериозно
                                т.2-несериозно
                                т.3- несериозно
                                Не се сърди, ама няма да коментирам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X