Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лек или тежък джип за офроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лек или тежък джип за офроуд?

    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
    Само да ти кажа , че танк Т72 е 19 кс на тон. И мощност има във изобилие .
    Хммм. не бре , те тия конструктори , особенно военните за никакъв чеп не стават. Требе си davc да ги изчислява и да скиваш ти кви мощности , танкове,Мазове и кви жипове..........и , като им тури после и трансмисиите чууудоо.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • От: Лек или тежък джип за офроуд?

      Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
      Хммм. не бре , те тия конструктори , особенно военните за никакъв чеп не стават. Требе си davc да ги изчислява и да скиваш ти кви мощности , танкове,Мазове и кви жипове..........и , като им тури после и трансмисиите чууудоо.
      Виждал съм такъв МАЗ как влачи на буксир влекач Фаун с огромен Катерпилар на платформата.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • От: Лек или тежък джип за офроуд?

        Преди 9 години по Е 79 ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01212.JPG
Прегледи:2
Размер:148.5 КБ
ID:5775502
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Лек или тежък джип за офроуд?

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          Виждал съм такъв МАЗ как влачи на буксир влекач Фаун с огромен Катерпилар на платформата.
          Карал съм и по стария Маз-537 танков влекач/всъщност на него ми беше курмуването в школата за преквалификация/ , а на него му дават 50 тона да си ги дърпа ей така.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • От: Лек или тежък джип за офроуд?

            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            Преди 9 години по Е 79 ...[ATTACH=CONFIG]940439[/ATTACH]
            Е това е по стария Маз-537 танковия влекач и тук САУто хич не го усеща.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • От: Лек или тежък джип за офроуд?

              Стегнете се. Физиката е проста наука. На твърда повърхност и на гуми аз бутам два тона. Не съм особено ако.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Стегнете се. Физиката е проста наука. На твърда повърхност и на гуми аз бутам два тона. Не съм особено ако.
                Въпросче ...на твърда повърхност не можах да го мръдна този камик Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02147.JPG
Прегледи:1
Размер:330.4 КБ
ID:5775509 и след презакачане на въжето успях да го обърна на едната му страна и да мина. Защо не можах да го подместя ?
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                  Не е на гуми.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                    Само да ти кажа , че танк Т72 е 19 кс на тон. И мощност има във изобилие .
                    Изобилието е изобилно, точно колкото 19кс/тон.

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Все едно аз да взема да коментирам "Ми до-обре" в тоя ти пост...

                    Ми не е "до-обре". Категорично!
                    Говореше се за конкретна ситуация с конкретен пример, в който липсата на мощност не е фактор. А ти се включи да ни обясняваш, че щом има специфична мощност под характерната за съвременните ЛЕКИ автомобили, значи няма как да няма липса на мощност.
                    Ти си коментирай каквото си искаш (то не че друго правиш), само че не ми давай наклон на мен.
                    Конкретната ситуация беше минала и преминала, още с коментара на Чавдар, непосредствено след първоначалните изказвания. Време (доста) след това, някой реши да се възмущава и то единствено, точно и именно по конкретиката с мощността, а не по каквото и да било друго от протеклия разговор. Ей на това, реагирах пък аз.

                    Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                    Хммм. не бре , те тия конструктори , особенно военните за никакъв чеп не стават. Требе си davc да ги изчислява и да скиваш ти кви мощности , танкове,Мазове и кви жипове..........и , като им тури после и трансмисиите чууудоо.
                    Тия конструктори, много добре (много по-добре от мен) знаят какво трябва, само че с това разполагат и толкова могат.

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Не е на гуми.
                    На гуми далеч не е идеалният случай. Иди (и който още проявява интерес) на Подуене Разпределителна и ще видиш как се бутат влакови композиции на ръка (гарата и конкретно коловозите са проектирани, точно с такава цел).
                    Последно редактирано от davc; 10-12-17, 22:19.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение

                      Ти си коментирай каквото си искаш (то не че друго правиш), само че не ми давай наклон на мен.
                      Конкретната ситуация беше минала и преминала, още с коментара на Чавдар, непосредствено след първоначалните изказвания. Време (доста) след това, някой реши да се възмущава и то единствено, точно и именно по конкретиката с мощността, а не по каквото и да било друго от протеклия разговор. Ей на това, реагирах пък аз.
                      Верно е, минала ситуация се коментираше. И точно коментара беше, че липсата на мощност не е фактор. Ако си подкарвал тежка техника от подобен калибър извън пътя, щеше и да знаеш от опит защо. Но и липсата на опит не те оправдава да налагаш "категорично!" мнението, че характерната специфична мощност на съвременните ЛЕКИ автомобили е някакъв ориентир за наличието или липсата на достатъчно мощност, на съвсем различна машина, в чисто хипотетична ситуация, с която няма как да си запознат. Та освен излишен, коментарът ти беше и абсолютно лаишки. Но за да не ти давам какъвто и да е наклон, продължи си коментара по темата за мощността, за да изясниш на аудиторията защо аджеба джипове с по 100к.с/т, ги вадят от калта с трактори и камиони с по 20-30-к.с/т. И защо и у ФАЩ нЕма еквивалент на дадения за пример МАЗ със специфична мощност 100к.с/т?! Даже и съвсем обикновен камион няма с такава специфична мощност, явно е грешка на конструктори нямащи достъп до информацията за такава "категорична" необходимост.
                      Или пък по цял свят нямат необходимия ресурс и "толкова си могат"???!
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                        Коментара беше, че не липсата на мощност е причина да има блокажи и да се изпускат гумите - което си е точно така. После вече, възмущението беше единствено, от "обвиненията" за малка мощност. Между другото, сега погледнах, този коментар не бил на Чавдар, а твой - не знам защо съм се объркал, моля извинение (ако има нужда). Тягосъоръжеността на лек автомобил е само за илюстрация, не като еталон.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                          Мисля, че масово се бъркат понятията мощност и въртящ момент.

                          Величината, която определя с каква сила автомобила/камиона се изтласква напред е въртящ момент и се мери в nm. Мощноста, демек коньете, имат значение на писта, защото те са производно на въртящ момент и обороти. Т.е. ако два двигателя имат въртящ момент 100нм, но единия ги развива при по-високи обороти то той ще е по-мощен, но не означава, че тегли повече по баира.

                          Само ще метна примерни данни :

                          спортен мотоциклет 600cc - 130кс - 80нм
                          съвременен дизел 1500cc - 90кс - 250нм
                          камион - 12000cc - 350кс - 2000нм

                          Всеки може да си направи изводите кое има повече сила и къде кс/тон има значение.

                          На мотоциклет като се качи втори човек има осезаема разлика във вървенето. На слаб бензинов автомобил пак се усеща леко. На товарен камион дори един тон тегло едва ли може да го усети и професионален шофьор, аз категорично не мога. Това по въпроса дали 19кс/тон дали са много или малко.

                          Коментар


                          • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                            Като сте се фиксирали в тоя въртящ момент, да се чуди човек за какво на машините им слагат трансмисия.

                            Ако два двигателя имат въртящ момент 100нм и единият ги развива при по-високи обороти това не означава непременно че е по-мощен. Нито дали ще тегли повече или по-малко по баира.

                            Коментар


                            • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                              Като въртящия момент няма значение тогава и мощността не трябва да има, бидейки негова производна? Защо тогава толкова сме се вторачили колко коня на тон са добре и колко са малко?

                              Коментар


                              • От: Лек или тежък джип за офроуд?

                                Като обичаме да си чешеме езиците.Тойота 2.4 -90 кв.минава навсякъде където е Гранд с 240кс.Много са важни скоростите и мостовете.В гората караш 100 коня другите ракът около тебе.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X