Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съвет при избор на автомобил 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • съвет при избор на автомобил 4x4

    здравейте,трябва ми малко помощ при избора на автомобил с 4x4,трябва ми основно за градско каране,разбрах че има доста видове 4x4 и не съм сигурен кое е най-удачно.спрял съм се на фиат панда 2004-5,дайхацу териос около 2000,субару джусти 2005 някъде,моля кажете кое е най-удачно или може да предложите друга и защо, отговори само по темата моля,държа да е 4 врати и по-икономична.

  • #2
    От: съвет при избор на автомобил 4x4

    След като е основно за градско мисля че ти трябва full time 4х4 през отворен среден диференциал. Това е варианта за най-голяма стабилност в завой и на хлъзгаво време. От изброените само Дайхатсуто е с такава конфигурация. Ама да знаеш че не е за високи магистрални скорости тази кола.

    Коментар


    • #3
      От: съвет при избор на автомобил 4x4

      Първоначално публикуван от Arntor Преглед на мнение
      След като е основно за градско мисля че ти трябва full time 4х4 през отворен среден диференциал. Това е варианта за най-голяма стабилност в завой и на хлъзгаво време. От изброените само Дайхатсуто е с такава конфигурация. Ама да знаеш че не е за високи магистрални скорости тази кола.
      благодаря ти за отговора,но ако може с 2-3 думи да обясниш защо ми трябва такова 4x4,че въобще не разбирам от 4x4,благодаря.кое от двете визираш-Full-time 4x4 само с междуосев блокаж или Full-time 4x4 с пълни блокажи?

      Коментар


      • #4
        От: съвет при избор на автомобил 4x4

        Щом разходът изобщо ти е фактор вземай пандичката и не го мисли.

        Иначе това какъв вид 4х4 ти трябва зависи от много фактори. Ама за градско всичките които ги има по леките коли стават.

        Коментар


        • #5
          От: съвет при избор на автомобил 4x4

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Щом разходът изобщо ти е фактор вземай пандичката и не го мисли.

          Иначе това какъв вид 4х4 ти трябва зависи от много фактори. Ама за градско всичките които ги има по леките коли стават.
          Разход,дотолкова ,че някои да не ми предлага от огромните джипове

          Коментар


          • #6
            От: съвет при избор на автомобил 4x4

            Сузуку Игнис 4Х4. Фиат Седичи/Сузуки SX-4 като последните две имат по джипов вид.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: съвет при избор на автомобил 4x4

              хубаво,а някой да каже какво 4x4 ми трябва основно за градско каране от всички изброени автомобили или може би някой друг ?

              Коментар


              • #8
                От: съвет при избор на автомобил 4x4

                За безкомпромисен градски "оффроуд" ти трябват читави гуми, и всяка една система със задвижване на всички колела ще е полезен помощник

                Примерно дори това на хонда, дето не било кой знае какво, аз за .... към 6 години, с харвито не съм изпитвал никакви трудности за градско, пък и не само. Поддръжката е като на лека кола, + един литър масло в дифа и общо взето това. Даже с него си разгазвам снега из двора, т.е. паркинга за ресторанта, че не ми се чисти Макар гумите да са му старички. За CR-V-то взех нови, ще видим как е, че при нас още няма сняг.
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #9
                  От: съвет при избор на автомобил 4x4

                  Допълни си профила,и сам за себеси си обясни,защо ти трябва 4x4 за градско...ежедневно пътувам 54км през планина с кола с предно предаване,в момента лед,сняг и 4x4 не ми е потрябвало,обратната страна на медала...колега кара 20 км по равен пьт и има Субаро 4x4 само защото зимата имало сняг...та трябва ли ти 4x4 за градско...разходи,разходи,разходи...замисли се...4x4 икономично не съществува!!!
                  Има има,кон магаре катър...фсе са 4x4...
                  Последно редактирано от mdn; 02-12-17, 08:19.

                  Коментар


                  • #10
                    От: съвет при избор на автомобил 4x4

                    Първоначално публикуван от sisqokn Преглед на мнение
                    ... някой да каже какво 4x4 ми трябва основно за градско каране ...
                    Ами ако някой ти каже, че за градско каране изобщо НЕ ти трябва 4х4, освен ако не живееш на някой стръмен баир, където зимата сняг не се чисти?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: съвет при избор на автомобил 4x4

                      4х4 може и да не трябва но подходящите гуми и въздух под корема никой не ги е отменил!
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • #12
                        От: съвет при избор на автомобил 4x4

                        А бе, май-май, човека иска нещо по-голЕмо и черно за пред кафето. Малко като тия дето непременно искат голЕм и черен "професионален фотоапарат" щото нали-и... той сам снима. Друже, купувай едно Audi All road за каквото ти стигнат парите и започвай да се возиш. Хем е с добро 4Х4, хем става и за пред кафето.

                        П.П. Може и в чешки вариант - Шкода Октавия 4Х4.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: съвет при избор на автомобил 4x4

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          ...

                          П.П. Може и в чешки вариант - Шкода Октавия 4Х4.
                          Или Йети
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: съвет при избор на автомобил 4x4

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Ами ако някой ти каже, че за градско каране изобщо НЕ ти трябва 4х4, освен ако не живееш на някой стръмен баир, където зимата сняг не се чисти?
                            Точно заради това искам 4x4,на стръмно съм и е ад падне ли сняг

                            Коментар


                            • #15
                              От: съвет при избор на автомобил 4x4

                              Ако не се чисти, т.е. снега е ... да кажем дълбок, то МПС-то което е по-високо ще е предимство, че като легне по корем върху снега и гумите загубят сцепление, няма значение 4х2 или 4х4.

                              Ако се чисти, но пък от много "драпане" нагоре-надолу настилката се залежда, пак гумите ще са по-големия фактор, не толкова задвижването на всички колела.
                              Като на лед всички са равни и пързалката е за всички .
                              Би било хубаво да се помисли за опесъчаване или обработка на въпросния участък.

                              Мисълта ми е че няма особено смисъл да задълбаваш в работата и разликите в различните 4х4. Едва ли ще ти трябва нещо с принудително включване на 4х4.
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X