Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с обороти на Нисан Терано 2,4 бензин/газ къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с обороти на Нисан Терано 2,4 бензин/газ къса база

    Колеги имам нужда от помощ и съвет! Имам Нисан Терано 2 от 99-та, бензи/газ, 2,4-къса база. Ползвам го за лов и в града също, досега не ми е правил проблеми-освен течове, които се получават от шибидаха. Но от няколко седмици започна един истински проблем-рязко падат оборотите и двигателя гасне! Започна преди да застудее времето, проблема се изразява в следното: след запалване поддържа около 1100 оборота, но след около минута оборотите рязко падат под 500 и започва да глъхне и гасне! Проблема с падането на оборотите се влошава след потегляне-гасна при отнемане на газта по кръстовища, светофари....Скоро открих, че един О пръстен на една от дюзите е спукан и пръска бензин оттам, смених всички О пръстени и маркучи към дюзите и си мислех, че това е бил проблема довеждащ до падането на оборотите- заради спад в налягането....Но греда! Продължи отново, даже се влоши. Смених масло, горивен, маслен филтър, филтър на купе, възд. филтър (беше си им време за смяна)-първия ден всичко беше ОК, на следващия ден отново започна същия проблем! Огледах свещите и кабелите към тях-бие яко ток, свещите са добре, почистих стъпковото моторче за празен ход, почистих дистр. капачка, измерихме компресия-не е това. При форсиране на двигателя няма припуквания и странни звуци, вдига си равномерно оборотите. Но при отнемане на газ или преди понижаване на предавка започчва да глъхне и след това гасне. Закачихме го на компютър- не отчита грешки, на таблото не светват предупредителни лампи......Не знам какво да го правя, изпускам ловния сезон без него. Възможно ли е да е някой температурен датчик??Дебитомер? Изгоряли клапани може ли да са, проблема е на 3 и 4-ти цилиндър според мен-направи ми впечатление, че когато проверявах кабелите при вадене на кабелите на 3 и 4 цил. оборотите се нормализират що годе, след като ги сложа обратно пада отново и гасне!! Не знам какво може да го причинява това, получава се и при студен и при загрят мотор, и на бензин, и на газ е същото! Помогнете със съвет, не знам за какво да се оглеждам вече. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Проблем с обороти на Нисан Терано 2,4 бензин/газ къса база

    Температурен датчик
    Последно редактирано от CarTest™; 29-11-17, 20:33.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с обороти на Нисан Терано 2,4 бензин/газ къса база

      Първоначално публикуван от acho_13 Преглед на мнение
      Температурен датчик
      Как се сети?
      Заради това ли:
      Първоначално публикуван от ivakakorn Преглед на мнение
      според мен-направи ми впечатление, че когато проверявах кабелите при вадене на кабелите на 3 и 4 цил. оборотите се нормализират що годе, след като ги сложа обратно пада отново и гасне!! ......
      Или това:
      Първоначално публикуван от ivakakorn
      ....Скоро открих, че един О пръстен на една от дюзите е спукан и пръска бензин оттам, .... ... Огледах свещите и кабелите към тях-бие яко ток, .... ... .
      Последно редактирано от CarTest™; 30-11-17, 08:26.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с обороти на Нисан Терано 2,4 бензин/газ къса база

        Първоначално публикуван от CarTest[emoji769
        ;3242853]Как се сети?
        Заради това ли:


        Или това:
        Оборотите играят ли ти ?

        Изпратено от моят SM-J120FN с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с обороти на Нисан Терано 2,4 бензин/газ къса база

          Когато започна в началото преди няколко седмици-играеха:от 900 оборота леко падаха до 500 и после се качва стрелката отново на 900. Вече стрелката пада като камък надолу, ако не понатискам газта. Но ако е температурен датчик би трябвало като закачихме на компютъра да го засече, а диагностиката не даваше проблем. Освен това би трябвало на таблото може би да свети и CHECK мотор?!?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с обороти на Нисан Терано 2,4 бензин/газ къса база

            Първоначално публикуван от ivakakorn Преглед на мнение
            Когато започна в началото преди няколко седмици-играеха:от 900 оборота леко падаха до 500 и после се качва стрелката отново на 900. Вече стрелката пада като камък надолу, ако не понатискам газта. Но ако е температурен датчик би трябвало като закачихме на компютъра да го засече, а диагностиката не даваше проблем. Освен това би трябвало на таблото може би да свети и CHECK мотор?!?
            Ако не е изгорял как ще го хване диагностиката

            Изпратено от моят SM-J120FN с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с обороти на Нисан Терано 2,4 бензин/газ къса база

              Имах подобен проблем преди време,и се оказа от клапана на ЕГР-а.Също така провери всички вакумни маркучета дали са здрави.
              Успех!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с обороти на Нисан Терано 2,4 бензин/газ къса база

                С такъв проблем съм на етап почистване на стъпковото моторче. Не мога да намеря гарнитури за да ги сменя при монтажа. Някой може ли да помогне?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X