Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръка за настолен газов котлон.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Препоръка за настолен газов котлон.

    Та за това време ползване попрегоря стойката за тенджерата, още е цяла но скоро ще си замине.

    Другият проблем се появи преди няколко месеца ... Котлона, като го намалиш, започна да припуква и да не работи нормално. На макс - няма грижи. Ходих при човека, дето ми го продаде. Каза: "Голямата бронзова горелка се е свила и не оплътнява добре."

    Много се учудих как така ще се свие ..? Но взех нова, с уговорката да я върна, ако проблема не е в нея. За мое учудване, наистина старата горелка беше по-малка с 12 мм от новата. Сложих новата и всичко заспа. Това е единствения проблем за тези 6-7 години. Горелката струваше 15-тина лв.

    Иначе корпусът е изцяло неръждавейка. Мие се и се стърже с домакинска тел спокойно, ако го загориш. По книжка го дават с мощност 4,3 KW И наистина е много по-мощен от големия на керамичния ми плот (който трябва да е 2 KW). Вода завира много бързо и трябва да се намали.

    Ползвам го освен за всичко и за малък Валандар 30 см. С една бутилка 10 кг газ карам около 3 месеца.

    Според мен е по-добър от подобните Sonashi . При тях стойката за тенджерата прегаря за 3 години, не са толкова мощни и опушваше тенджерите, та искаше настройка.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #17
      От: Препоръка за настолен газов котлон.

      Може ли малко повече инфо? Къде е магазина? А ако има и снимка........
      На какво налягане работи?

      Коментар


      • #18
        От: Препоръка за настолен газов котлон.

        У нас сме с някакъв турски, иноксов (уж за по-лесно чистене). Купен от Илиянци преди 7-8 години, след като ми писна да купувам скапани горелки за другата бутилка. КАкви конуси, какви пет лева...до сега никакви ядове с него. Струваше никакви пари.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: Препоръка за настолен газов котлон.

          Дай някоя снимка де, поне да видим модела
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #20
            От: Препоръка за настолен газов котлон.

            Ако за моя питаш, ето го:
            https://praktis.bg/gazov-kotlon-edin...tita-lgs-3191s

            Само дето не съм сигурен дали е същата марка. На външен вид е 1:1. Надписи няма никакви никъде. Отдолу на дъното имаше залепен етипет, който отдавна падна.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Препоръка за настолен газов котлон.

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Ако за моя питаш, ето го:
              https://praktis.bg/gazov-kotlon-edin...tita-lgs-3191s

              Само дето не съм сигурен дали е същата марка. На външен вид е 1:1. Надписи няма никакви никъде. Отдолу на дъното имаше залепен етипет, който отдавна падна.
              Първо да кажа, че моят котлон Елеком съм го купувал за 45 лв. В момента цената е двойна. Докато твоят излиза на цени 55-60 лв в нета.

              На Елеком-а чашката на горелката е от бронз или месинг, докато на твоят пише, че е от желязо и позлатена. Вероятно при него няма да го има проблема със свиването, стига да не прегаря от огъня.

              Сега загледах и този модел на NJ:

              http://elenagas.com/shop/битови-газо...roduct_id=1252

              Чашата на горелката пише, че е от неръждавейка.


              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #22
                От: Препоръка за настолен газов котлон.

                Хехее, игра на думи май е всичко...
                Оная вечер моя човек в магазина направо ми наби един Ламарк в ръцете, същия като на снимката от 20 пост, пише си даже и Франсе на него , 24 месеца гаранция. Значи на външен вид и на тегло е същия като Бенцера до него в магазина / снимката от пост 14/, мощност 3.5, бенцера 4 и нещо мисля беше, цената под 50 и със защита /Бенцер със защита е над 70/, лека разлика има отдолу във външния вид по джигера и това е. А да, няма и скаричка за джезве /Бенцер има/, но пък аз мисля че си имам шина неръжд 10х2 и ще си направя една петолъчка за отгоре. Събота-неделя - първи проби

                Коментар


                • #23
                  От: Препоръка за настолен газов котлон.

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  А да, няма и скаричка за джезве /Бенцер има/, но пък аз мисля че си имам шина неръжд 10х2 и ще си направя една петолъчка за отгоре. Събота-неделя - първи проби
                  Бих ли могъл да поръчам една и за мен - срещу заплащане, разбира се!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Препоръка за настолен газов котлон.

                    Задържах отговора за да видя със сигурност какво все пак ми е останало. Шина 12х3. Даже си и взех едно тънко дискче за инокс, че не знам на село дали имам.

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    - срещу заплащане, разбира се!!
                    Разбира се, че без, но ще чакам някаква картинка или чертежче, да не се изложим

                    Коментар


                    • #25
                      От: Препоръка за настолен газов котлон.

                      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                      Задържах отговора за да видя със сигурност какво все пак ми е останало. Шина 12х3. Даже си и взех едно тънко дискче за инокс, че не знам на село дали имам.



                      Разбира се, че без, но ще чакам някаква картинка или чертежче, да не се изложим
                      Оппа! Май няма да се наложи. Оказа се, че двете горелки могат да работят отделно. На слабо работи само вътрешната и кафеварката се поставя върху външната.
                      Все пак благодаря!!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X