Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Траялен шампионат 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Траялен шампионат 2018

    Ще има. Имаме 3 сигурни състезания. Лазарово въпреки проблемите имам уверението на кмета, че ще има.

    Оптимално за България са 4 състезания. За четвърто състезание има варианти.

    Зверино ще има отново през 2019.

    Коментар


    • #17
      От: Траялен шампионат 2018

      Да опитам и аз да изкажа своето мнение....
      Според мен нещата определено вървят към никъде и не съм сигурен колко време ще го има този шампионат, защото:
      1. Клас Стандарт буквално се изврати, което води неминуемо към конфликти между съдии и състезатели. Неможе клас, който е създаден за "стандартни" джипки да предлага трасета, които отиват към модифицирани.....Как да има нови ентусиасти, след като ако си пуснат джипките в боя, те едва ли ще завършат.....! Решенията тук може би са две - или състезателите отиват в Модифициран или нивото остава такова, без повече "еволюция", и задължително се гласува нов клас - Оригинален например, където трасетата са, каквито бяха в зародиша на траяла, с оглед превлечане на "свежа кръв" и гарантиране на участниците на оффроуд емоции със състезателен характер и не унищожаване на техниката и желанието!
      2. Клас Модифициран според мен тази година е определено в застой - никакво развитие т.е за мен нивото падна, което може и да е добре от своя страна, поне привлича колеги от стандарта. Ако не бяха Миленчо и Стефчо какво...., същите муцуни сме си!? Тук може би организаторите следва да помислят в трасетата да има и по някоя друга " по-предизвикателна врата"!
      3. Клас Прототип определено получи нови участници, но и там ми се струва, че нивото на трасетата леко падна. Според мен трябва да се помисли по варианта от точка 2 за да стане малко по интересен.
      Замислете се нови участници НЯМА, а без такива скоро всичко ще затихне!
      Зари може би е прав, трябват и нови варианти на трасета - било то затворени по двойки, затворени по ленти с интересни предизвикателни елементи, бонус врати и т.н.
      Съвсем друг е въпроса, с какви трудности се сблъскват организаторите.....Разбира се най-вече финансови!

      Коментар


      • #18
        От: Траялен шампионат 2018

        Подкрепям тезата на Краси с две ръце! Клас "Стандарт" не е стандарт, а е стъпало, което не е достъпно за всички, както би трябвало да бъде. Проблема при повечето ентусиасти, е че имат желание, имат време да положат необходимият труд, да си подготвят машините, но не разполагат с необходимите средства - големи гуми, клетки, лебедки, тунинг части ... всичко това е много пари, които не всеки може да задели!
        За да има нови участници, несъмнено трябва да има входящ клас, достъпен за всеки. Един клас за джипове с оригинални двигатели, оригинални мостове и окачване, за джипове с оригинален размер гуми предвиден от производителя, за джипове с необходимите реквизити за нормално движиение по пътищата на България (гражданска отговорност, преглед). Тогава вече съм сигурен, че ще има входящ поток, а не както казва Краси едни и същи муцуни, които по една или други причина след няколко години няма да са на линия.
        В този нов клас със сигурност ще има много хора желаещи да карат, който е най-удачно да се раздели на две групи по кубатура, за да са конкурентно способни участниците. Със сигурност, вече ще възникнат и много въпроси по организацията на състезанията, които трябва да се обмислят и решат.
        Определено, вкарването на нови хора в "играта", ще вкара нови спонсори, нови идеи, нови рекламодатели, нови възможности за нашето хоби (спорт) да се финансира и продължи да се развива.
        Only The Best Is Enough!!!
        Lada Niva - LZ5JU / LZ7C
        Апартаменти Панорама
        www.pamporovo.ooo

        Коментар


        • #19
          От: Траялен шампионат 2018

          Данчо, разделянето по кубатура не работи. В стоков вариант едно джимни може да направи смешен някой патрол. Зависи от трасето разбира се. Обратното също е възможно, даже е по-вероятно, но пак казвам-според трасето и джип с малък двигател може да има сериозно предимство.
          Щом ще е за джипове в напълно заводски вариант-нека да са в един клас.
          Предлагам само да може да се свалят броните, че да не останат по трасето. Така който иска да си кара цивилния джип, поне да не купува брони след това.

          Отделно, за затвореното трасе-на мен специално много ми хареса на Зверино. Това е и атракция за публиката, и кеф за състезателите.
          Изобщо-старт по два или повече джипа, в това число и масов старт си е атракция и кеф, ако се приемат-може да донесат доста освежаване на състезанията.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Траялен шампионат 2018

            Първоначално публикуван от lz5ju Преглед на мнение
            Подкрепям тезата на Краси с две ръце! Клас "Стандарт" не е стандарт, а е стъпало, което не е достъпно за всички, както би трябвало да бъде. Проблема при повечето ентусиасти, е че имат желание, имат време да положат необходимият труд, да си подготвят машините, но не разполагат с необходимите средства - големи гуми, клетки, лебедки, тунинг части ... всичко това е много пари, които не всеки може да задели!
            За да има нови участници, несъмнено трябва да има входящ клас, достъпен за всеки. Един клас за джипове с оригинални двигатели, оригинални мостове и окачване, за джипове с оригинален размер гуми предвиден от производителя, за джипове с необходимите реквизити за нормално движиение по пътищата на България (гражданска отговорност, преглед). Тогава вече съм сигурен, че ще има входящ поток, а не както казва Краси едни и същи муцуни, които по една или други причина след няколко години няма да са на линия.
            В този нов клас със сигурност ще има много хора желаещи да карат, който е най-удачно да се раздели на две групи по кубатура, за да са конкурентно способни участниците. Със сигурност, вече ще възникнат и много въпроси по организацията на състезанията, които трябва да се обмислят и решат.
            Определено, вкарването на нови хора в "играта", ще вкара нови спонсори, нови идеи, нови рекламодатели, нови възможности за нашето хоби (спорт) да се финансира и продължи да се развива.
            Киата е вдигната колкото позволява с подложки,и съм с малко по-големи гуми от предписаните.
            Стандартен ли съм?
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #21
              От: Траялен шампионат 2018

              Почна се,моето мнение е да се забрани ползването на всякакви помощни средства.Трасетата да се подготвят съобразно преминаването на по вече от половината участници в зависимост от подготовка и уменията на екипажите.Да има затворени трасета за всеки клас,като се включат елементи според класа.Да се включи и клас оригинал,като се правят трасета съобразени с по леки препядствия.За шампионата предлагам да се включи и Павликени,ако г-н Кузманов има мерак.Според мен правелника трябва да се опрости още,за клас оригинал не трябва да се изисква клетка или други.

              Коментар


              • #22
                От: Траялен шампионат 2018

                Само да попитам какво трябва да бъде трасето за клас Оригинал. Равна поляна с врати на нея ли? Или равна поляна с две три бабуни и врати между тях. Щото на оригиналните броните им стърчат 30 см пред джипа и 30 см след него, и на една педя от земята. Като се махнат броните пък, кое остава стандартно в изгледа на такъв джип? На страничен наклон не може, защото няма да имат клетка. Идват на състезанието, снимаме ги и кой е най- красив му даваме първо място.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #23
                  От: Траялен шампионат 2018

                  Първоначално публикуван от бай Матьо Преглед на мнение
                  Почна се,моето мнение е да се забрани ползването на всякакви помощни средства.Трасетата да се подготвят съобразно преминаването на по вече от половината участници в зависимост от подготовка и уменията на екипажите.Да има затворени трасета за всеки клас,като се включат елементи според класа.Да се включи и клас оригинал,като се правят трасета съобразени с по леки препядствия.За шампионата предлагам да се включи и Павликени,ако г-н Кузманов има мерак.Според мен правелника трябва да се опрости още,за клас оригинал не трябва да се изисква клетка или други.
                  Не е лошо предложеното от Бай Матьо!
                  А Павликени нали миналата година го бяхте вкарали в календара.......защо го махнахте после?
                  Нека има повече състезания!
                  Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                  Само да попитам какво трябва да бъде трасето за клас Оригинал. Равна поляна с врати на нея ли? Или равна поляна с две три бабуни и врати между тях. Щото на оригиналните броните им стърчат 30 см пред джипа и 30 см след него, и на една педя от земята. Като се махнат броните пък, кое остава стандартно в изгледа на такъв джип? На страничен наклон не може, защото няма да имат клетка. Идват на състезанието, снимаме ги и кой е най- красив му даваме първо място.
                  Насе, през 2014г. нали пак имаше траял за клас Стандарт?Тогава карахме дори без право на агресивни гуми и вратите бяха леки и пак беше забавно за прохождащите състезатели!Мисля,че няма да е лошо да се влее свежа кръв като се направи такъв лек клас.
                  В момента клас Стандарт кара зоните на Модифициран от минали години!Оборудвали сме се с клетки,лебедки,огромни гуми,котви,пътеки,джакове,блокажи,големи двигатели и т.н. ...........и кое ни е стандартното?
                  Ето две снимки да си припомним:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:903503_706737756034239_2083263854846201087_o.jpg
Прегледи:1
Размер:83.2 КБ
ID:5773617Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1966158_706737706034244_1927950355868769812_o.jpg
Прегледи:1
Размер:72.1 КБ
ID:5773618
                  Последно редактирано от Milen Dechev; 29-11-17, 18:21. Причина: Допълнение
                  "АСК ЗАГОРА 4х4"
                  0897937797....по всяко време!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Траялен шампионат 2018

                    Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                    На страничен наклон не може, защото няма да имат клетка.
                    Ако няма опасност от повече обръщане от това да се полегне на врати-няма нужда от клетка. Всички джипове са си достатъчно яки за да устискат такива леки полягания и обръщания.
                    За пример-моето първо обръщане. Нямах клетка още, и направих кълбо и половина, при скорост от 60-70 км/ч.
                    Разбира се-поомачка се купето, но на нас ни нямаше абсолютно нищо. Има и други примери.
                    Да ти припомня ли зоните за най-малкиоя клас на траял Ивански? Нямаше даже спукана броня, а си беше офроуд.

                    Така, че-може да се измислят трасета и за съвсем стандартни джипове, които да не са съвсем друсни полянка.
                    И пак казвам за затворено трасе, по което да карат два или повече джипа. Това внася атракция за зрителите, и адреналин за състезателите.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Траялен шампионат 2018

                      Малко мои размисли относно траяла и шампионата ни.

                      1. Преди 5 години имахме трасета, точно като за клас Стндартен. Агресивните гуми бяха забранени, не случайно го бяхме измислили. После се омрънка света, че трабва да се кара с всичко възможно и без ограничения. То беше ясно до къде ще се стигне в клас Стандартен още от както се разрешиха агресивните гуми. (Има един модел дето не е разрешен още)

                      2. Моето предложение е сегашния Стандартен да стане Модифициран, с много леко усложнени трасета. Който иска по-трудни трасета да се пробва в Прототип. Да се върне Стандартния клас с неговите трасета от преди 2-3 години, даже отново да се забранят агресивните гуми. Ние за 3 класа нямаме джипове, какъв е смисълът да се прави още един клас?

                      3. Със Зари внесохме разнообразие - най-вече елементите по ленти. Добре се получиха и на Лазарово и на Зверино, но не ми се струва, че се приеха. Имаше доста негативни коментари и забележки. Това разнообразие ще е интересно и ще развива траяла. След толкова години стигнах до извода, че Евротраяла от годишното им състезание е много скучен.

                      4. Да се забранят всякакви помощни средства

                      5. Управлението нещо куца тая година, без да се следва общата цел нещата по естествен път се разрушават. Преди поемах много ангажименти по състезанията, даже ми се сърдеха от Сливен, че много им се меся. Тази година Илиян предприе точно обратната тактика, всичко да си тече самостоятелно. За мен Шампионат 2017 не е много успешен и е крачка назад.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Траялен шампионат 2018

                        На Исперих имаше два класа,този който беше стандарт(оригинал)си беше наистина със стокови джипки,дори и с гуми за мъгла и си минаваха по трасе,което не беше полянка.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Траялен шампионат 2018

                          Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                          Малко мои размисли относно траяла и шампионата ни.

                          1. Преди 5 години имахме трасета, точно като за клас Стндартен. Агресивните гуми бяха забранени, не случайно го бяхме измислили. После се омрънка света, че трабва да се кара с всичко възможно и без ограничения. То беше ясно до къде ще се стигне в клас Стандартен още от както се разрешиха агресивните гуми. (Има един модел дето не е разрешен още)

                          2. Моето предложение е сегашния Стандартен да стане Модифициран, с много леко усложнени трасета. Който иска по-трудни трасета да се пробва в Прототип. Да се върне Стандартния клас с неговите трасета от преди 2-3 години, даже отново да се забранят агресивните гуми. Ние за 3 класа нямаме джипове, какъв е смисълът да се прави още един клас?

                          3. Със Зари внесохме разнообразие - най-вече елементите по ленти. Добре се получиха и на Лазарово и на Зверино, но не ми се струва, че се приеха. Имаше доста негативни коментари и забележки. Това разнообразие ще е интересно и ще развива траяла. След толкова години стигнах до извода, че Евротраяла от годишното им състезание е много скучен.

                          4. Да се забранят всякакви помощни средства

                          5. Управлението нещо куца тая година, без да се следва общата цел нещата по естествен път се разрушават. Преди поемах много ангажименти по състезанията, даже ми се сърдеха от Сливен, че много им се меся. Тази година Илиян предприе точно обратната тактика, всичко да си тече самостоятелно. За мен Шампионат 2017 не е много успешен и е крачка назад.
                          Подкрепям напълно.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Траялен шампионат 2018

                            Първоначално публикуван от бай Матьо Преглед на мнение
                            На Исперих имаше два класа,този който беше стандарт(оригинал)си беше наистина със стокови джипки,дори и с гуми за мъгла и си минаваха по трасе,което не беше полянка.
                            Не ми сравнявай селските кушии (както ги наричаш) с шампионата.Нали се сещаш,че нямат нищо общо освен,че някакви джипове се движат насам-натам.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Траялен шампионат 2018

                              Момчета ,в желанието си да направите промени /на всяка цена /искате да откажете тези ,които им е харесало и са си подготвили машините за досегашните изисквания .
                              Помислихте ли достатъчно за плюсовете и минусите върху предложенията ?
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • #30
                                От: Траялен шампионат 2018

                                За 2018 г. ако ви трябва съдия за Прототип на линия съм .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X