Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

    Като цяло малко хора се навиват да барат автоматични кутии , поради сложността им. Вече в нета има достатъчно информация за да се справиш с този ремонт така че не се притеснявай всичко ще бъде точно. И аз се абонирам за темата, че някой ден и мен може да ме сполети този ремонт и трябва малко или много да бъда подготвен. Успех.

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

      Другото важно нещо е, винаги се отвива първо торка от задвижващата планка, и после се отвива кожуха на кутията от двигателя, а не обратното..

      Понеже ако отвиеш първо кожуха цялата кутия ще висне на помпата и на задвижващият вал, и вала ще се изкриви, после се сменя целият торк!!!!..

      При обратното сглобяване, първо завиваш кожуха на кутията към двигателя, после се уверяваш че торка не е напрегнат и играе 2-5 мм по оста, и чак тогава завиваш торка към задвижващата планка..
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

        Виждал съм смазани шлици от завинтване на кутията към мотора а торка бил излязал от едните. Та винаги се уверявам че е влязъл напълно и преди стягане пак.
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #19
          Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

          Темата започва много добре, според мен . Полезна информация .
          Надявам се да намеря място където да работя.
          Искам да я завърша тази тема и да остане.
          Ако някой има , някакъв гараж, хангар, склад в околията на Русе , моля давайте идеи.
          Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 03-12-17, 12:46.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

            Имам един проблем.
            Колко време , може да стои колата , беза да е минала , технически преглед ?
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

              Колкото си искаш.Въпроса е да не те хванат да я управляваш,апък то без съединител няма как да стане
              0884 987 137
              В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                Може да стои. Не може да се кара без преглед.
                Не може да стои без ГО.

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                  Някакъв , смътен спомен имам, че имаше ограничение във времето . Примерно, ако 6 месеца не си минавал преглед и отидеш, някаква глоба .
                  Може и да се бъркам.
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                    Не мисля че има такова нещо, аз преди години бях забравил така на една кола и си бях карал без преглед няколко месеца, е не е било половин година, ама после просто си минах и толкова.
                    То реално как да минеш преглед, след като колата не е в движение ? А няма как по закон да те принудят да бъде в движение или ако мине определено време, к'в - на вторични ли
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                      Първоначално публикуван от carrot Преглед на мнение
                      Може да стои. Не може да се кара без преглед.
                      Не може да стои без ГО.
                      Може без ГО, просто ще я дерегистрират, после като си направи нова полица ще му я пуснат в движение. Трябва вече да е автоматично, в рамките на ден-два. Най-много да се разходи до КАТ, да им покаже новата полица, че всички знаем къде живеем. Без преглед може с години, скоро извадихме един камион, седя в гаража 7 години, от 3-4 не беше минавал преглед. Няма ядове. Номера е да не те хванат да караш без преглед.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                        Благодаря !
                        Няма да карам аз. Ремонт ще правя Живот и здраве.
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                          На мене ми стоя един камион в склада 5 години без да му плащам гражданска и преглед, от начало ми идваха едни писма от Гаранцоинния фонд със заплахи някакви ама нищо не последва.

                          Преди месец го продадох , купувача му направи застраховка Гражданска отговорност мина преглед и си смени талона в КАТ без никакви проблеми.

                          Така че, ремонтирай спокойно никой няма да те закача ако колата е в гаража.
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                            Така, прибрах се за празниците и днес реших да я запаля. Речено сторено, запалих си загрях я и реших да и пусна самодиагностиката, да видя , дали пък няма да покаже нещо за кутията. Докато изпълнявах дейстяита по процедурата , неволно бутнах лоста на 1-ва и колата подскочи напред Викам си какво става, нали нямаше първа и задна. Загасих, разкачих буските за самодиагностика и запалалих отново. Задна ... с няколко тласъка колата тръгна назад. Нов опит на 1-ва , тръгна си нормално. Отново задна и пак върви. След 3-4 маневри пред блока се престраших и направих едно кръгче в квартала След 3-4 километра , паркирам си нормално пред блока , правя опит назад ... няма никой, напред , няма никой. Гася ... паля , тръгва назад ,тръгва напред. Гася и нов опит , стои като пън.
                            Тея модерни автомобили почват да ми писват
                            Утре отивам да си купя друга кола !
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                              Приветствия за правилното решение, моето търпение щеше да се изчерпало отдавна. Предполагам следващата няма да е субару. Тя твойта не е от най- модерните, модерните да ги видиш кви са...
                              Поздрави и весело изкарване на наближаващата нова година!

                              Коментар


                              • #30
                                Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                                Не си ме разбрал правилно, или аз не съм се изразил добре [emoji6]
                                Съби, ще бъде възроден и употребен , поне още 100 000 км.
                                Просто това ще отнеме време, през което не мога да остана без автомобил.
                                Весело посрещане !
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X