Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

    Здравейте.Миналата седмица ми се наложи да сваля скоростната кутия и се възползвах от случая за да сменя и съединителя,въпреки ,че стария беше в добро здраве и не буксуваше (Sachs 7.5мм като износен е 6мм).Смених само феродовия диск,а огледалния остана стария .Проблема е ,че с новия съединител предницата се тресе когато е на полусъединител,напр. когато паркирам .Тресенето се забелязва дори в огледалото за задно виждане.Такова тресене имах преди с нискокачествен съединител с марка "Mecarm" и изчезна когато го смених със Sachs феродов. Новия съединител е Luk,които ги смятам за качествени съединители.Според вас къде е проблема и ако сменя и огледалния ще спре ли да се тресе или трябва да сменя и огледалния и феродовия с друга марка?
    Това е снимка на новия диск Luк ,купен за 63лв с отстъпка от 20%:
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от stypkata; 27-11-17, 10:16.

  • #2
    От: VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

    Проблема е в притискателният диск, когато го стиснеш странично трябва да има малко прyжиност между двете ферода нещо такова на рисунката..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:syedinitel.jpg
Прегледи:1
Размер:33.3 КБ
ID:5773539
    Ако я няма тази пружинност, зацепването не е плавно, другото което е дебелината на демферните пружини трябва да е същата, или поне със същата сила. Може и новият диск да е крив и да бие..

    Вземи някой качествен диск най добре..
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • #3
      От: VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

      Благодаря за мнението,но новия диск е "чисто нов" .Възможно ли е нов диск да е крив и да бие? И каква марка би ми препоръчал по качествена от Luk?

      Коментар


      • #4
        От: VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

        Закс, иначе нов да бие, зависи как е съхраняван и как е пренасян
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #5
          От: VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

          Чак пък крив и да бие............всичко това е от материала на самото феродо триенето с притискатела. Покарай някой километър докато се напаснат повърхностите и после ще видиш и решиш.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #6
            От: VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

            До тогава трябва пломбите с капчица да си залепи за да не се разместят....

            Стига бре хора, нов съединител как ще прави така, цъфвай в 6 часа пред майстора, масторе ко стана, що така стана, ние за какво я бутнахме тя по добре беше, и после с укора: то за ко ми трябваше да я бутам таз кола, барем майстора се почувства малко гузен...
            Да му правиш панаири, колата докато не са оправи, защото парите лесно се взимат, ако ще и оправянето да означава да я кара...

            Реално в момента някой не си е свършил работата, за която му е платено, колкото и да го разтягаме, това е положението!!
            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

            Коментар


            • #7
              От: VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

              Проблема ,че майстора съм аз .Сменил съм на десетина коли (приятели и роднини ) съединителите,както и на моята 3-4 пъти .До сега такива тресения не е имало с изключение на онзи съединител Мекарм.След него Закса който сложих работеше перфектно още от началото без да се налага да изтрайвам определени километри за да се разработи.

              Коментар


              • #8
                От: VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

                Е тогава става лошо...
                Има ли пилот в самолета е работата
                Положението в такъв случай е Униформ, Сиера, Ромео Алфа " Uniform Sierra Romeo Alfa"

                Почисти ли повърхностите много добре, понеже там леко лепкаво нещо да има и полепва прах от феродото и става гадна работа.. и няма изчистване..
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #9
                  От: VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

                  Сетих се,че измих огледалния диск с бензин,защото беше омаслен и стария съединител буксуваше заради омасляването ...Възможно ли е заради това измиване с бензин и съответво обезмасяване да е причината за плавното зацепване на двата диска?

                  Коментар


                  • #10
                    От: VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

                    Нещо не ти е много ясно питането, но доколкото те разбирам питаш дали е проблем чистите повърхности ? Не е проблемът там, за нормалната му работа всичко трябва да е сухо, чисто и обезмаслено.

                    Коментар


                    • #11
                      От: VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

                      Не трябва да има масло, понеже феродата на съединителите са порести и попиват масло, и после това феродо можеш да го изхвърлиш чистосърдечно..

                      Не трябва да има никакви течове там на масла на нищо, а повърхностите трябва да са чисти и обезмаслени..

                      С екстракционен бензин се чисти всичко до блясък понеже нормалният бензин е малко мазен, или с някакъв разтворител..
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар


                      • #12
                        От: VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

                        Здравей,колега!
                        Колата не е Голф,но проблема е същия.
                        Смених комплект: лагер,притискател,феродов
                        Проблема беше в голямата семерина на коляновия вал- течеше.
                        И аз като теб,щом ще свалям ще сменя всичко.
                        В стария феродов имаше хляб,но притискателния не ми харесваше,буксуваше понякога,марката беше Валео,явно оригиналния.
                        Взех комплект EXEDY,много добре изглеждащ,с едни хубави надписи Made in Japan!
                        Същото се получи,както при теб: претрисане на полусъединител.
                        Направо не се трае,особено в задръстване и паркиране.
                        В баир,като го назориш няма проблем,но при плавно отпускане-ужас.
                        И аз,като теб,сам правих това упражнение.
                        Викам: така не може,ще го сменям.
                        Обаче четох из разни форуми други колеги също имат подобни проблеми.
                        Реших да му дам време...
                        И...
                        О,чудо ...
                        До 1000 км.все тресе,изведнъж нещата започнаха да се оправят.
                        С всеки ден все по-малко претрисаше.
                        Вече съм на 2000 км.след смяната и мога да кажа,че всичко си дойде на мястото.
                        Нямам идея обаче защо се получи така.
                        При нас има служебни коли със сменяни съединители,нямат такъв проблем.
                        На моя му трябваха 2000 км.да легне...
                        Според мен не бързай със смяна.
                        Ако си сигурен в последователноста на монтажа и в действията си!
                        Мисля,че ще се оправи!
                        Надява се да съм ти бил полезен!
                        п.п.
                        Преди 5г.карах Голф 3 1,4 АБД двигател.
                        Въпросният автомобил в момента е Хонда ХР-В.
                        Но мисля,че това не е важно.
                        Проблема е същия!


                        Успех!!!

                        Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #13
                          От: VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

                          Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                          Чак пък крив и да бие............всичко това е от материала на самото феродо триенето с притискатела. Покарай някой километър докато се напаснат повърхностите и после ще видиш и решиш.
                          Ми кът няма кой да слуша...........?
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • #14
                            От: VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

                            Колегата traper май ще се окаже прав.Покарах 10-тина дни и тресенето изчезна.Явно е трябвало да се поразработят дисковете и да се напаснат един към друг ,но се шашнах,защото предишния диск заработи перфектно още от 1-вата минута без тресения и подобни,а по-предишния тресеше около 2 години докато се наканя да го сменя и до последно си тресеше и реших,че пак съм се върнал на същото положение и ме чакат години тресене ако не го сменя ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: VW Golf mk3 96г 1,6i 101к.с. проблем със съединителя

                              Карай и хич да не ти пука..........Поздрави , че сме и от една секия!
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X