Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за сушилния

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнение за сушилния

    Ние сменяме втора сушилня вече. Първата беше Горение. Сегашната е Беко. И двете работят еднакво добре, и двете бяха от кондензационен тип - демек водата се събира в съд, който после се изхвърля.

    Препоръчвам такава, понеже е изключително прост уред, ремонтира се елементарно и на практика няма какво да му се развали. То си е една голяма духалка с барабан. Горението аз два пъти съм го ремонтирал сам без да има нужда от кой знае какво. Накрая го подарих на едно семейство и още върти. Икономията не е чак толкова голяма на термо-помпите, а и за мен е важно да не съм зависим от майстори и да не ми седят уредите с месеци по разни сервизи.

    Имай предвид, че трябва центрофугата да е поне на 850 оборота, иначе няма да може да изхвърли водата достатъчно.

    Коментар


    • #17
      От: Мнение за сушилния

      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      С термопомпа да се има в предвид , че дърпа топло от стаята !
      Моята е с нагревател със съд за конденза АЕГ.
      .
      Развеселих се тая вечер.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Мнение за сушилния

        Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
        ....... Икономията не е чак толкова голяма на термо-помпите, .......
        Икономията е точно 3 пъти колкото е КОПа на ТП.

        Имаше си тема в която поствах снимки на моите Горение и Индесит съответно ТП суши едно и също пране за 30% от киловатите на нагревателната
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #19
          От: Мнение за сушилния

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Развеселих се тая вечер.
          Теоретично е прав човекот.
          Предимно грее вътре и хлади навън.
          Практически ефекта е неутрален.
          Около нея така или иначе зимата е все 15-16 градуса и няма директно отопление.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Мнение за сушилния

            Имам АЕГ,АРИСТОН ,и двете са с нагревател и отвеждане на водата в съд или в канализацията.Миналата година даже пуснах тема за избор на сушилня.Купих комплект пералня и сушилня Миеле със термопомпа.

            Сега разликите ,АЕГ и аристона си изгледаха две деца и ако се заинатя ,за стократен път ще ги оправя ,истината е че ми омръзна да ги ремонтирам,нагревателите са ужасно скъпи и последно ползвах от духалка Теси за 5 лв.и карат повече от оригиналния за около 280 лв.а съм сменил за 15 години 3 броя.

            Последния ги купих на 154 лв.

            Не плюя марките,скъсал съм им шортите от работа просто.

            Кондензационните са леки,сравнително прости,сушат дълго,нашите никога не са мачкали дрехите,шумни са,лятото не се стои в стаята от жега,зимата правят баня ,сушат си и правят дрехите с един размер по малки ако минават за пръв път през сушилнята.

            Миелето с термопомпа,разкош,не я чувам,не я мисля,дрехите не се смаляват,ако ги забравя ,дори на другия ден са топли и свежи , периодично ги завърта да не се слягват.

            Суши много по кратко от другите,суши вълна ,дънки и незнам колко си програми,мога да задавам температура и влажност с през градус,все едно си цъкам на андроид телефон,не ползвам повече от 10% от възможностите на сушилнята.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Мнение за сушилния

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Теоретично е прав човекот.
              Предимно грее вътре и хлади навън.
              Практически ефекта е неутрален.
              Около нея така или иначе зимата е все 15-16 градуса и няма директно отопление.
              Теоритично хлади в нещо като топлообменник през който минава топлия въздух и кондензира.

              Я обясни как по точно дърпа от топлото в стаята.

              Като за да прави студ,от другата страна отделя топло в казана

              Всъщност прав си,дърпа от топлото в стаята ,точно колкото и хладилника
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Мнение за сушилния

                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                Модел дай де.

                Ей вдигна ме от дивана......ма модела никъде не го пише,трябва да го има на задника и ма сега да я надупвам за единия модел Заеби.

                Model #: DV50K7500EV.

                Е на това прилича,но мойта има и някакъв парен сензор,тия имат десетки модели,мойта е 14 или 15 различни опции за сушене,пара сензор,от големите модели,точ3н модел убий ме не го знам.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Мнение за сушилния

                  Само да ви кажа, че нищо не хлади и не топли ТП сушилня, затворена система е.. топли колкото се нагрее електромотора(комбиниран за вентилация и въртене на барабана) и компресора... водата се кондензира на изпарителя, който е непосредствено след кондензатора , изтича в едно легенче и помпата го качва във съда... поне бош сименс са така... имат хубава екстра, че пуска една клапа да промие кондензатора и пак я качва...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнение за сушилния

                    Края на януари купих Bosch само, че v90by, а не 10.Като гледам всичко е еднакво само, че моята е по луксозно изпълнение. Тогава беше на промоция.
                    За трите месеца пролетна експлоатация жената е много доволна. Лятото на простора. Но скоро време ще почне пак употребата. Гледай да има сензор за влага. Той намаля времетраенето на сушене. Жената суши само на една програма- вълна за гардероб. Суши всичко, чаршафи, анцузи, блузи. При тази програма сензора работи и намалява времето. За около час и половина излиза един цикъл на сушене.
                    CR-V 2.0i RVSi 147PS

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнение за сушилния

                      Купих този модел на Беко DPY 8506 GXB1.
                      8кг,+ААА, и 5 години гаранция.Имаше 7кг бош със 300+лв разлика и подобни параметри,но не ме спечели и разликата отива за зимни гуми за мерцедеса.
                      Вчера я наместих,а довечера ще и се чудя на коя програма да и е сефтето.
                      Ако има някой с подобна приемам жокери.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнение за сушилния

                        Моето беко е предния модел на тази която си взел. Вече 5 години никакви грижи, а пускам поне по една на ден.
                        Консумацията е точно един киловат на сушене.
                        Hyundai Galloper 3.0 V6

                        0885 44 60 16

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнение за сушилния

                          Коя програма става за всички дрехи?В смисъл най-много се ползва.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнение за сушилния

                            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                            Коя програма става за всички дрехи?В смисъл най-много се ползва.
                            Моята не е Беко, но ползвам програмата за памук.
                            Не за най-сухо . Следващата която е за полусухо или нещо такова беше. Сухи си излизат пак.
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнение за сушилния

                              Когато прането е кво да е пускам на синтетика за закачалка, че с памука може някоя тениска не памучна да ти омалее
                              Относно ефикасността е много важно да се почиства долния филтър по предписание на 5 цикъла.
                              Hyundai Galloper 3.0 V6

                              0885 44 60 16

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнение за сушилния

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                ВЕКО с термопомпа.Нормална цена,страхотна работа ,никакви проблеми.Има.къси програми 3-4 в минути 15-20-30 минути .....Ако се е степало някое тежко пране си го пускаш на къса и си готов.По принцип разбива добре ,но лек одеала.и завивки се сбиват по някога.Редовно почистване.Опции за конденза и в ревервоар и на канал.Загрява около себе си ,но не много,поносимо е ,нищо фрапиращо.През зимата машината е.всеки ден в работен режим,по радиаторите нищо ,най-много некои чорапи .Въпреки че не е А +++++++,няма нищо фрапиращо в консумацията на ел.енергия!

                                Потвърждавам
                                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X