Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 95 ел. проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota 95 ел. проблем

    При закачане на клемата токът тръгва от 1,2 А и след секунда пада на 0.45 и повече не мърда. На мен ми се струва много, проблема се появи изведнъж оставена за седмица беше смъкнала акумулаторите до нула.

    Пробвах да махна всички "въшни" фактори - касетофони , аларми и т.н. , консумацията остава. По метода на изключване стигнах до извода че консумацията идва при влючване на голямата кутия с бушоните която е в двигателя. Изредих всички "нормални" бушони не изчезва, не съм махал само големите бушони. Другото което забелязах е че при закачане на клемата вкючва реле "pwr outlet" и не отлепя повече , но проблема не е в него дори при махането му 0,45 А си остават .

    моля за идеи къде да ровя
    Благодаря!
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

  • #2
    От: Toyota 95 ел. проблем

    Такъв ток прилича на неугасваща лампичка - в жабка или нещо подобно.

    Коментар


    • #3
      От: Toyota 95 ел. проблем

      Живко, здравей!Не познавам този модел, но понеже е близо до Рънер, ако има 12в контакти в багажното, да не би да има вкл там нещо, напр зарядно?Или пък ако някой е връзвал към тях захранване назад към теглич или подобно?
      Провери и успех!
      Мето
      1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

      Коментар


      • #4
        От: Toyota 95 ел. проблем

        Консуматорче , трябва бавно мислене и мерене.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • #5
          От: Toyota 95 ел. проблем

          Здрасти пак!По горе подхвърлих нещо, ама май не е достатъчно.Тези 12в контакти и запалката са на това реле, може да има вързани и още консуматори, но релето за да е под товар, контактния ключ трябва да е на АСС.Разбира се модификация лесн може да бъде направена.
          Поради това няколко въпроса възникват.
          Каква е колата?Изглежда че става дума за ЛК95, ама коя година?
          Първи собственик ли си или има други преди теб?Щото ако си първи е редно да си знаеш какво е променяно по ел схемата, но ако има други преди теб, е малко мътно какво е правено.
          Казваш, че проблемът се е появил изведнъж.Но не става ясно дали това е нормалния начин на ползване на колата, т.е. с престои от около седмица.Защото такъв начин на каране би повлиял на зареждането и живота на акумулатора.
          С 2 акумулатора ли е или с 1?И с колкото и да е, на каква възраст е/са?Защото застудя и ако акумулатор е към края на живота си, сега е момента да се съсипе съвсем, даже от слаба консумация, особено за седмица престой.
          Не знам часовникът(ако е само часовник на този модел) колко консумира и къде е свързан.В тази връзка схема би помогнала много, но аз нямам за този модел
          Ей така разни въпроси ми се завъртат из главата гледайки описанието на този проблем.
          Живко, успех и със здраве!
          Мето
          1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

          Коментар


          • #6
            От: Toyota 95 ел. проблем

            Доколкото разбирам, си с един акумулатор, патих с подобен проблем, инсталацията за десния беше с окислени контакти, барабар с масовия кабел отляво от акумулатора до купето. Тогава дърпаше ток,/не съм мерил колко/, почистих, смазах и край. Дано да съм помогнал. Поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Toyota 95 ел. проблем

              Благодаря на отзовалите се дотук.
              Колата е 95 с два акумулатора е , проблема не е в тях самите , свалени заредени премерени - годни са поне засега .
              Режима на каране и е различен , но и преди съм я оставял дори за повече време не ми е правила проблем.
              Проверих за включени консуматори по съвет на колегата не открих, а и въпросното реле незнам дали е свързано с проблема дори при махането му консумацията си остава. Въпросът е че според мен не би трябвало да работи така , още при закачане на аку. затваря и остава така нито съм врътнал ключ нито има нещо да свети.
              Ще проверя масите за окиси на пръв поглед са чисти.
              Н-ти собственик съм разбира се , но по колата няма много пипано поне на пръв поглед.

              Сега съм я оставил с откачени клеми в събота ако запали ще се Мери, търси , мери
              088455338две
              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
              Джамбазов 2010г..

              Коментар


              • #8
                От: Toyota 95 ел. проблем

                Живко, аз преди време имах проблем с отложена консумация от главно управление на Alpine. Ако имаш възможност провери и това при теб.

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota 95 ел. проблем

                  Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
                  Здрасти пак!По горе подхвърлих нещо, ама май не е достатъчно.Тези 12в контакти и запалката са на това реле, може да има вързани и още консуматори, но релето за да е под товар, контактния ключ трябва да е на АСС.Разбира се модификация лесн може да бъде направена.
                  Поради това няколко въпроса възникват.
                  Каква е колата?Изглежда че става дума за ЛК95, ама коя година?
                  Първи собственик ли си или има други преди теб?Щото ако си първи е редно да си знаеш какво е променяно по ел схемата, но ако има други преди теб, е малко мътно какво е правено.
                  Казваш, че проблемът се е появил изведнъж.Но не става ясно дали това е нормалния начин на ползване на колата, т.е. с престои от около седмица.Защото такъв начин на каране би повлиял на зареждането и живота на акумулатора.
                  С 2 акумулатора ли е или с 1?И с колкото и да е, на каква възраст е/са?Защото застудя и ако акумулатор е към края на живота си, сега е момента да се съсипе съвсем, даже от слаба консумация, особено за седмица престой.
                  Не знам часовникът(ако е само часовник на този модел) колко консумира и къде е свързан.В тази връзка схема би помогнала много, но аз нямам за този модел
                  Ей така разни въпроси ми се завъртат из главата гледайки описанието на този проблем.
                  Живко, успех и със здраве!
                  Мето
                  Браво , мн. смислени и точни разсъждения особенно за зависимостта на акумулатора , живота му и студа. Баш си е така колега.
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota 95 ел. проблем

                    Радиото наистина е Алпин , аз му разкачах буксите отзад за "пробите" къде е това управление да не е някъде извън него. Касетофона е с дистанционно и авт. антена ако има значение де.
                    088455338две
                    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                    Джамбазов 2010г..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota 95 ел. проблем

                      Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                      ... авт. антена
                      Я виж тя не е ли непрекъснато захранена?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota 95 ел. проблем

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Я виж тя не е ли непрекъснато захранена?
                        Не, не би трябвало.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota 95 ел. проблем

                          Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                          Радиото наистина е Алпин , аз му разкачах буксите отзад за "пробите" къде е това управление да не е някъде извън него. Касетофона е с дистанционно и авт. антена ако има значение де.
                          Автоматичната антена е оригиналната автоматична или друга? Коментирах поста на Ясен по-горе, предполагайки, че говорим за оригиналната.
                          При мен Aplina-е бе 2-DIN и нямах модули извън устройството, но нещо в него генерираше консумация и то не пренебрежителна, примерно 2 часа след като съм загасил.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Toyota 95 ел. проблем

                            Повечето автоматични антени, били те оригинални или не, са постоянно захранени за да могат да се приберат при спиране.

                            И като клеясат или по друга причина не изключат хода навътре става интересно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota 95 ел. проблем

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Повечето автоматични антени, били те оригинални или не, са постоянно захранени за да могат да се приберат при спиране.

                              И като клеясат или по друга причина не изключат хода навътре става интересно.
                              При ЛК не е така. Такива неща са вързани на Accessories положение на ключа. Гасиш мотора и антената не се прибира, освен ако нещо в добавка не й казва да го прави. Вади се и се прибира през бутон, но когато си на Acc положение на ключа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X