Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедесът на/за Veni1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедесът на/за Veni1

    Снимките казват всичко с изключение на една подробност.
    Мерцедес иска сътрудничество с АМГ. От фирмата отговарят, че нямат нищо против, но за да има партньорство, трябва да печелят състезанията. И наистина Мерцедес започва да печели - четири врати, много по-тежък, но...Абе, на снимката пише.
    А официално, партньорството започва през 1988.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG9164 (Large).JPG
Прегледи:1
Размер:292.0 КБ
ID:6139572

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG9166 (Large).JPG
Прегледи:1
Размер:327.6 КБ
ID:6139573

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG9168 (Large).JPG
Прегледи:1
Размер:330.6 КБ
ID:6139574

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG9169 (Large).JPG
Прегледи:1
Размер:253.3 КБ
ID:6139575

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG9170 (Large).JPG
Прегледи:1
Размер:270.8 КБ
ID:6139576

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG9171 (Large).JPG
Прегледи:1
Размер:315.5 КБ
ID:6139577

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG9173 (Large).JPG
Прегледи:1
Размер:254.0 КБ
ID:6139578
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    От: Мерцедесът на/за Veni1

    Божич , да влезнеш ли в час?
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедесът на/за Veni1

      Като бях дете имахме такъв Мерцедес, возеше като лодка, по спомен 2 тона и кусур купе, този кич особено с тези безвкусно наредени и натрупени фарове , да не говорим че точно това купе ама хич не е бил подходящ за бързак и спортен вид, това тежко купе и с аеродинамика на тухла си е само за спокойно и луксозно возене и каране, отвратен съм как са го съсипали на външен вид, иначе въпросния модел Мерцедес е страхотен и много съжалявам че баща ми го продаде навремето, много ме е яд но...

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедесът на/за Veni1

        Аз не разбрах Вени какво общо има в целата схема . А и каква е идеята на темата също.

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедесът на/за Veni1

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          Като бях дете имахме такъв Мерцедес, возеше като лодка, по спомен 2 тона и кусур купе, този кич особено с тези безвкусно наредени и натрупени фарове ...
          Имали сте 6,8 AMG ?!
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедесът на/за Veni1

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Имали сте 6,8 AMG ?!
            Ехеее, ако беше с такъв двигател, отдавна да сме се били прочули по вестниците по онова време, двигателя беше 240D но купето е същото, винаги съм се кефел когато карахме по онова време по път с павета, возеше по тях все едно плавахме по вода, такава стабилна и мека возия имаше, а пък как потегляше, все едно си в луксозен голям рейс, залепваше те за задните облегалки мощно и стабилно, абе супер, Мерцедеса особено по Татово време си е била феноменална кола.

            п.с. Коментара ми е негативен само заради външния му вид, много го загрозява тези пусти допълнителни фарове, спокойно можеха специално по външния му вид, да не бяха пипали нищо освен раздутите задни калници с които са се справили добре, за другото....
            Последно редактирано от Еделвайс; 25-11-17, 10:09. Причина: Допълване инфо

            Коментар


            • #7
              От: Мерцедесът на/за Veni1

              Прочее, сега загледах, че на колата от снимките пише 6,3 AMG (такива има и сега), а пък на информационната табела - 6,8 ? Кое е вярното?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Мерцедесът на/за Veni1

                6,3...
                този Мерцедес е много известен,

                Коментар


                • #9
                  От: Мерцедесът на/за Veni1

                  Този е 6.8 (6.3 е цивилната версия)
                  Прекорът му е бил "Червеното прасе"

                  Повече информация :

                  https://gearpatrol.com/2015/01/09/ic...0-sel-6-8-amg/

                  и тук:
                  http://www.automobile-catalog.com/ma...cing/1971.html
                  .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мерцедесът на/за Veni1

                    И за фаровете и за външния вид си много прав ( Павка ), ама нали трябва да се състезава, да пречели, пилота да вижда добре и в същото време да си остане със същата визия като на популярния модел, който е на пазара...



                    И Вени къде е в схемата?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мерцедесът на/за Veni1

                      Вени е тук !

                      Мислех да добавя малко, ама то който го интересува, ще намери достатъчно за Rote Sau.
                      Уникална кола!!! В почти всички аспекти, дори това, че е била с АСК.



                      Та, интересни неща са ставали на Спа-Франкоршамп през 1971 година.



                      Пък за дизайна - победителите не ги съдят, нали?

                      Божич, благодаря, че ни почерпи с това удоволствие. Само дето прасето не е на Вени, пък ако е за Вени - благодаря отново!
                      Някой ден, като порастна достатъчно.....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мерцедесът на/за Veni1

                        Точно на 2.55 се появява един Москвииииич...! Гледам и като си помисля, тогава с какви коли са се провеждали състезанията в нашата родина...
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мерцедесът на/за Veni1

                          Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                          Точно на 2.55 се появява един Москвииииич...! Гледам и като си помисля, тогава с какви коли са се провеждали състезанията в нашата родина...
                          Верно "Москвич"! А за състезанията - май някъде точно около 1971 г. почнаха да облагат с 200 % мито и то върху определена от Митницата цена, вноса на западни автомобили. Дотогава на общо основание е можело да си вкараш несъветска, съответно не от "ЧССР", "ГДР" или "ПНР" марка кола. Затова и по състезанията имаше по нещо оцеляло "западно".
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мерцедесът на/за Veni1

                            Студентския ми живот мина с един такъв Мерцедес 250. Купих го с счупен мотор през 1990г и му насадих 230.4 от 123. Карахме го години наред почти до 1998г когато се пресели във вечните ловни полета.С четвъртачето вървеше с 200км/ч шепнешком....Части имаше на безценица в УБО, не че колата имаше нужда от кой-знае какви части.
                            Междувпрочем това купе(по спомени 108 или 109) не се е предлагал серийно с дизел а само с 6 цилиндрови двигатели. Даже и осмака на AMG май не е сериен модел.

                            На мен визията на AMG от онова време с допълнителните фарове ми харесва много! Дажи си пазя 4 такива CIBIEта. Рядко красива и истинска кола.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мерцедесът на/за Veni1

                              Кво тогава ме бъзикаш за бедния студент с таксито, бре?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X