Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пагони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пагони

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    ... Само дето аз като служех (95-97-ма) офицерите (май?) не си носеха вензелите за родове войски (в случая - кръстосаните оръдия) на пагоните, а на петлиците/реверите на униформата. Ма одъртявам вече, та може и да бъркам...
    Не бъркаш. В нашата армия знаци за рода войска не се носеха на пагоните, а само на петлиците.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: Пагони

      Има и офицерски кандидат.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #18
        От: Пагони

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        ...Джуров беше армейски генерал - май една голяма везана звезда...
        Армейски генерал е/беше четиризвезден генерал. Тази една голяма, наистина беше маршалска. Трима български (те двамата и не особено български) генерали по онова време имаха такава.
        По актуалното положение, генерал с една звезда е бригаден генерал, после са генерал-майор и генерал-лейтенант (няма генерал-полковник). Четиризвездният е генерал (без "допълнение"). Аналогът на маршал (това с едната голяма) е генерал на армията - такъв понастоящем няма.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          От: Пагони

          А какво е Комодор?
          Да добавя Вътрешни войски, втората половина на 80-те - сини фуражки и сини пагони. ВВС и ВМФ бяха един нюанс по-светли май. На гранични пък - зелени пагони. На старата служба нашивките отиваха към края на пагона

          Коментар


          • #20
            От: Пагони

            Такова в българската (в никой и вид) армия няма. Мисля, че е морското на някоя от генералските степени.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              От: Пагони

              Има вече. Комодор е висш офицерски чин във военноморските сили, след капитан и преди контраадмирал.

              Коментар


              • #22
                От: Пагони

                Ей тук ги има всичките и с подробна информация за видовете и родовете войски

                https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92...BC%D0%B8%D1%8F
                Като чукнеш на активните ти показва информацията
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • #23
                  От: Пагони

                  Първоначално публикуван от jivotnoto Преглед на мнение
                  Има вече. Комодор е висш офицерски чин във военноморските сили, след капитан и преди контраадмирал.
                  А, вярно.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пагони

                    Според линка на колегата излиза, че от тази година са го преименували във "флотилен адмирал".

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пагони

                      Първоначално публикуван от jivotnoto Преглед на мнение
                      Според линка на колегата излиза, че от тази година са го преименували във "флотилен адмирал".
                      Мисля, че беше като първо звание от висшите и го промениха май през 2016 ама не съм сигурен
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пагони

                        Така е, първо звание от висшите е. С указ на Президента от 6.01.2017 е променено названието на флотилен адмирал.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пагони

                          В закона за въоръжените сили няма ли ги тия неща?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пагони

                            Горе в линка от Уикито, майор го дават над полковника. Така ли е, или грешка в превода?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пагони

                              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                              Горе в линка от Уикито, майор го дават над полковника. Така ли е, или грешка в превода?
                              Някой е спал като е писал.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пагони

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Армейски генерал е/беше четиризвезден генерал. Тази една голяма, наистина беше маршалска. Трима български (те двамата и не особено български) генерали по онова време имаха такава.
                                По актуалното положение, генерал с една звезда е бригаден генерал, после са генерал-майор и генерал-лейтенант (няма генерал-полковник). Четиризвездният е генерал (без "допълнение"). Аналогът на маршал (това с едната голяма) е генерал на армията - такъв понастоящем няма.
                                Успокои ме!
                                Гледах- гледах картинката от № 11. На тая картинка четиризвезден генерал какъв е? Генерал Капитан ли? Че аз вчера бях при един приятел и специално му преброих звездите... Помислих, че нещо съм окьоравял.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X