Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

    Първоначално публикуван от Fipa Преглед на мнение
    Колега приеми моите най искрени съболезнования за загубата на майка ти. Преди 23 години преживях нещо подобно и ще споделя опита си. Майка ми бе блъсната от моторист на трамвайната спирка на "малкото НДК" срещу 22 гимназия, след седмица в "Приогов" се спомина без да дойде в съзнание....След дълги и изтощителни дела, мотористът бе осъден да заплати 800/осемстотин/ лева кръвнина на мене...и 1200/хиляда и двеста/ лева на съпругът и при положение, че аз водих делата, като "частен обвинител" защото държавните органи са непричом....Мотористчето се скри в Испания и аз, както и тогавашният съпруг на майка ми не получихме абсолютно нищо.....Заех адреса и данните на моториста, но не предприех нищо има КОЙ да съди и да решава нещата, още един път най искрени съболезнования! Дръж се живота продължава!
    Не е трябвало да съдите само моториста, но и застрахователя по гражданската му отговорност... Ама то преди 23 години ви е хванала вероятно и жан-виденовата инфлация и костовата "деноминация"... А и не ми се търси директно сега имало ли е тогава "Гаранционен фонд", който да плати, ако извършителят няма "Гражданска отговорност".
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #47
      От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

      Искрени съболезнования и от мен! Минах по подобен път преди 3 години. Успокоението е, че в последните си години беше доста болна, та се отърва един вид. Дано е на по-добро място! Къщата опустя, та писах в другата тема как се чудя да опазя поне нея.
      Иначе се присъединявам към Самурай:
      Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
      Приеми и моите съболезнования колега.
      Ужасно.
      Не знам, всички карат като обезумели.
      Не знам какво трябва да се направи за да спре това нещо.
      А най-странното е че зад граница всеки кара нормално.
      Съжалявам, още веднъж.....
      Карат като откачени, може и някой да се познае! Тук на няколко пъти ми се сърдят като кажа, че спазвам ограниченията. Почти винаги създавам колона. Те бързали, аз ги бавя!

      Коментар


      • #48
        От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        не ми се търси директно сега имало ли е тогава "Гаранционен фонд", който да плати, ако извършителят няма "Гражданска отговорност".
        Не търси, нямаше.

        Тя и ГО не знам кога стана задължителна. Ама по Жан май вече беше.

        Коментар


        • #49
          От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Не търси, нямаше.

          Тя и ГО не знам кога стана задължителна. Ама по Жан май вече беше.
          Винаги е била. По ТЗВ-време се плащаше заедно с данъка в общината. Поне до 1994 г. беше така, помня как за едно ПТП ми платиха 2 или 3 пъти над цената на ремонта - ДЗИ вече работеха по "Шваке".
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #50
            От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

            Съболезнования!
            Видях, че вече са ти казали - правилният път за търсене на имуществена отговорност е от застрахователя на превозвача. Имай предвид, че тече погасителна давносст, т.е. не чакай съдебната фаза на наказателния процес за да предявиш тогава граждански иск срещу виновния водач. Роднините по права линия и баща ти имате право на иск направо срещу зактрахователя. Не отлагайте прекалено, не само защото тече погасителна давност, а и защото жертвите в тази конкретна катастрофа са много, та трябва да се мисли и за евентуалното изчерпване на лимитите на отговорносстта на застрахователя.
            Потърси съвет от компетентен адвокат. Ако ти каже, че трябва да се действа само в наказателнното производство - сменяй го, не е достатъчно компетентен.
            Suzuki Jimny, 1.3, 2009

            Коментар


            • #51
              От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

              Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
              .. не чакай съдебната фаза на наказателния процес за да предявиш тогава граждански иск срещу виновния водач. ..
              Иск срещу наследниците? (водача не е жив)
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #52
                От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                срещу виновния водач...
                Потърси съвет от компетентен адвокат. Ако ти каже, че трябва да се действа само в наказателнното производство - сменяй го, не е достатъчно компетентен.
                Виновен водач? Има ли вече такъв?

                А компетентни адвокати, предполагам, вече са си предложили услугите на колегата.

                Коментар


                • #53
                  От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                  Единствените, които са ми намерили телефона / най-вероятно от полицията в Ловеч или Болницата там/ са Адвокатско Дружество-"Керанова, Боев и Съдружие".
                  Приятели, нямам си на идея дали са достатъчно добри за да им се доверя!?
                  Ако имате идея за наистина тясно специализиран и добър адвокат по такива случаи/жертви на катастрофи/, моля съдействайте ми.
                  Ще съм благодарен по всякакъв начин на всеки подал ми ръка в такъв труден за мен момент!
                  Телефонът ми в момента е 0899 478 487
                  СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                  Коментар


                  • #54
                    От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                    Виновен водач? Има ли вече такъв?
                    Видял ли си дело за ПТП със загинали хора и да няма виновен водач?
                    Под колата да си хвърли бебето циганката, пак водачът е виновен.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #55
                      От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                      Виждал съм най-различни дела и, да, верно винаги става въпрос за пари. Тука идеята мисля е друга, но как да е. Предполагам и наследниците вече имат компетентна юридическа помощ.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        Иск срещу наследниците? (водача не е жив)
                        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        Виновен водач? Има ли вече такъв?
                        Искате ли да не се заяждате? Поне не и в такава тема?
                        И двамата ли водачи са загинали? Кой от тях е виновният и как се установява това? Прочетохте ли, че някой тук вече му е дал съвет да чака наказателния процес и да предяви там граждански иск?
                        Аман от "разбирачи".

                        P.S. Бих си изтрила предишния пост, за да не давам повод за спам, но системата не ме пуска вече.
                        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                        Коментар


                        • #57
                          От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                          Андро, приеми моите дълбоки искрени съболезнования!

                          Аз не мога да ти помогна, но - бъди силен!!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            Андро, приеми моите дълбоки искрени съболезнования!

                            Аз не мога да ти помогна, но - бъди силен!!!
                            Благодаря ти за куража и топлите думи!
                            Болката е страхотна.., а тя ме прави слаб и нерешителен..
                            ..какъвто никога до сега не съм бил...
                            СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                            Коментар


                            • #59
                              От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                              Трябва да живеем в памет на изгубените близки ,да се борим и побеждаваме в тяхно име!Това заслужават !Болката отшумява понякога бавно ,но трябва да живеем и заради тях и да ги помним .През юли почина баща ми,а постоянно ми е в главата на какво ме е научил.Каквото почна да правя и по кола и по къща,все се сещам за него и знам че ако има живот отатък е щастлив.Не вярвам в сънища и не сънувам почти,но сънувах че се виждаме и казва ,че иска само да ми стисне ръката....!Какво е не знам,сън -мечта сигурно...,знам ли?!Мъката и болката са преходни и не са добър помощник,живота е реален и трябва да му устояваме и винаги да знаеме кога е време да се стегнем!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                                Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                                Потърси съвет от компетентен адвокат. Ако ти каже, че трябва да се действа само в наказателното производство - сменяй го, не е достатъчно компетентен.
                                Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                                И двамата ли водачи са загинали? Кой от тях е виновният и как се установява това? Прочетохте ли, че някой тук вече му е дал съвет да чака наказателния процес и да предяви там граждански иск?
                                Аман от "разбирачи".
                                Всъщност, може и да "няма виновни" ако и двамата водачи са загинали - наказателното производство ще го прекратят. Едва ли ще им се занимава на прокуратурата да разследват нарушения на фирмата-превозвач или "неправителствената организация", възложила превоза. Затова - застрахователя, застрахователя и пак застрахователя!
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X