Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Търкалят се едни такива на моя също, така го взех. За асфалт и мокро са добре и безшумни и до сега не са приплъзвали никога при спиране /изкл лед/, без АБС. Що годе стават за лека кал, но са си по-скоро асфалтаджийски. На утъпкан сняг са леко трагични. Моите имат и странни видими външни деформации отстани с леки вдлъбнатини. Не знам така ли идват или в последствие са се деформирали. Някакви наблюдения случайно над Пирели Скорпион С/Т, че гледам едни и искам да сваля размера?
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

    Коментар


    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

      Моите нямат видими деформации отстрани. Но съм виждал гуми от магазина да имат с такива странично. От което нищо не последва - балансираха си се и си изкараха експлоатацията съвсем нормално.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Моите нямат видими деформации отстрани. Но съм виждал гуми от магазина да имат с такива странично. От което нищо не последва - балансираха си се и си изкараха експлоатацията съвсем нормално.
        Миналата пролет имаше някаква партида континентал с размер 255/70/16 от нисан навара имаше купища такива ,чисто нови. Продаваха се на символични цени и мой приятел отиде да ми закупи такива, но каза ,че тази вдлъбнатина на борда се вижда с просто око и на баланс машината не му е харесало как изглежда биенето(това на око). Аз му се доверих и не ги взех, мисля ,че не съм сбъркал.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
          Миналата пролет имаше някаква партида континентал с размер 255/70/16 от нисан навара имаше купища такива ,чисто нови. Продаваха се на символични цени и мой приятел отиде да ми закупи такива, но каза ,че тази вдлъбнатина на борда се вижда с просто око и на баланс машината не му е харесало как изглежда биенето(това на око). Аз му се доверих и не ги взех, мисля ,че не съм сбъркал.
          Ако на баланса има видими кривини на гумата, и аз не бих ги взел. Но страничните понякога просто не са проблем - предполагам някой плат е бил малко по-стегнат или нещо такова.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Реално няма проблем от вдлъбнатините отстрани, сигурно са фабрични и мисля, че гумите са добре балансирани.
            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
            X-trail 2.2 Di 2003
            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

            Коментар


            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
              Реално няма проблем от вдлъбнатините отстрани, сигурно са фабрични и мисля, че гумите са добре балансирани.
              Това добре, но ми е странно защо точно от този размери и марка имаше около 100 чифта гуми в продавалника на цени 2 пъти под магазинските. Бяха чисто нови и с дот максимум година назад. И всеки който питам в обявата вика, че си е купил кални гуми или АТ-та или е сменил размера- дрънканици някакви.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Ъпдейт след навъртяни 5-6000км. Масло пипа малко зимата, при над 10 градуса не харчи изобщо. Подозирам турбото (щото на студено се чува докато загрее).

                Смесен разход - 9.7 последния път. Вдигната, с 31-ци, и половината извънградско на смесеното е магистрала със 140км/ч, които вдига с лекота, особено след чипа. Към момента трябва да е нещо като 170 коня и 400Nm. Това при положение че сутрин пуша една цигара докато позагрее преди тръгване.

                При същите условия 2.7-цата харчи 11-12.

                Смених дискове и накладки, че спираше на тласъци. Сега и спира перфектно.

                Няма промяна в работата на мотора от 1000км пробег след ремонта, до сега.

                Прави ми впечатление че понякога работи по-грубо и с повече вибрации, друг път по-меко и гладко. Не мога да го свържа с нищо (гориво, температури, ниво на гориво в резервоара). Същото правеше и с оригиналния си мотор, където го отдавах на гълтане на въздух от помпата, но явно не е било от това. Запушвах и отпушвах EGR-а и физически, освен софтуерно, но не е и от това.

                Скоро ще мерна компресия да видя какво се случва, но не очаквам някаква съществена промяна спрямо предния път.

                Гумите - бе и тия не са мойте гуми, ама алтернатива освен BFG засега няма. На лигаво време (лек дъждец в началото) са зле.

                Явно и заради големия въртящ момент. Като прекаля с газта при тръгване буквално копат на място и в същото време автомобила почти не мърда напред.
                Последно редактирано от sparkybg; 30-05-19, 11:35.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Що не орежеш въртящия момент на първа и втора?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    Щото няма как. Компютъра не знае на коя скорост е возилото. Знае само дали е на скорост или не. Пък и е до свикване, не е чак велика драма.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Щото няма как. Компютъра не знае на коя скорост е возилото. Знае само дали е на скорост или не...
                      Това сигурно ли е? За да знае на коя скорост е, не е необходимо да има кабеляк между кутията и ЕКУ на двигателя.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        Знае скоростта на движение, знае и че е на скорост, но не знае физически на коя предавка е. Не знае и дали е натиснат съединителя. Тоест може да гадае, ама не е наясно докрай.

                        Няма и отделни Torq-limiter-и за отделните скорости в таблиците. Има няколко наистина, но няма лесен начин да се установи коя кога сработва - чипосването става физически, тоест с физическа смяна на чипове. Не става през буксата, та да може лесно да се експериментира с това.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Щом знае обороти и скорост трябва да знае и предавката.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Рядко срещано е дизел да успее да достигне максималният си въртящ момент на първа и втора. Те са толкова къси,че турбото не успява да качи до исканото максимално налягане. Това е и причината, поради която повечето дизелаци припушват в началото и после димът изчезва.
                            А за гумите и хлъзгането когато почва да вали , до сега не съм срещал гума ,която да се представя добре в този момент. То си е като лед буквално.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Къде прави ремапа, ако не е тайна. Може и на лично

                              Коментар


                              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                Сам си го доправих на база австралийски ремап, който купих за 200 долара.

                                Те нищо особено не бяха правили - пипнали са Driver's wish, Requested Boost, Expected boost, и Torq Limiter-ите, както и картата за EGR-а.

                                За тоя мотор тънкия момент е да уцелиш мярката да не пренадува и да е в норми бууста, иначе трупа грешка и спира да върви, докато не отпуснеш докрай педала на газта.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X