Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Новото" Terrano на sparkybg

    Поради настоятелно заявения интерес вече няколко съфорумника, тук ще публикувам свършеното по "новото" ми терано в подробности.

    Молбата ми е който поства нещо, да е строго технически насочено и по темата, с цел да не стане поредната огромна и трудна за четене тема.

    И тъй, след известно време търсене на терано в добро състояние се спрях на 3.0 дизел, по VIN ноември 2004-та година, с първа регистрация септември 2005-та, с почти всички екстри за модела.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21479915419488124_3.jpg
Прегледи:2
Размер:118.0 КБ
ID:6139511

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21479915419488124_10.jpg
Прегледи:2
Размер:104.6 КБ
ID:6139512

    До тук сменени:

    1. дебитомер. Не че тоя с който пристигна не беше в ред, ама това си ми е в списъка по принцип. Спрях се на Pierburg вместо Bosch, както е в оригинал. Номера на Pierburg е 7.22701.04 или 7.22701.08 и за разлика от Bosch се продава само датчика, без тръбата. Датчика се монтира в оригиналната тръба. Спрях се на Pierburg заради опита ми с него от старото ми терано - Bosch-а след 30000км вече показваше по-малко (макар че след почистване се оправи), а Pierburg-а от тогава съм забравил че е там. Само от време на време профилактично го понапръсквам с обезмаслител на TRV (ярко червен спрей, продаващ се масово).
    Дебитомера изглежда така (ляво - Pierburg, дясно - Bosch).
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2mafsb.jpg
Прегледи:1
Размер:13.7 КБ
ID:6139513

    За целта ще ви трябва специален накрайник за отвертка, петолъчка с дупка (Torx Plus мисля му е официалното наименование):
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:torxPlus.jpg
Прегледи:1
Размер:17.3 КБ
ID:6139514
    Когато сменях първия си дебитомер пред 8-9 години намирането му беше проблем. В момента не е никакъв проблем.


    2. Карета на карданите. Едното на предния беше тотално разбито (интересното беше че само едната чашка беше разбита - другите изглеждаха като вчера купени), на задния и двете имаха луфтове, и бяха неправилен размер. Тези, които свалих бяха BluePrint, поне според означенията. По каталог излизат ADN13910, но честно казано не погледнак дали свалените са с точно тоя номер. В резултат на всичкото това возилото не можеше да се кара с повече от 100км/ч - при съвсем леко подминаване на тая скорост се появяваха доста неприятни вибрации.

    Оказа се че новите екземпляри са с различни кардани с по-малки карета, и различни на преден и заден кардан. Някога ще ги сменя с по-големите им събратя от по-старо терано, но засега реших да "закрепя" положението. Смених ги с TOYO, номерата ще напиша по-късно, но размерите им са:
    - предни: 25мм диаметър на чашката, ширина 65мм.
    - задни: 27мм диаметър на чашката, ширина 74.5мм. Внимавайте с това - има доста карета с 27мм чашка, и само няколко десети разлика в ширината, която не винаги може да се компенсира.

    3. Хъбове. Спрях се отново на китайски, с които не съм имал проблеми на другото ми терано доста години, но и съм по-скоро полянкаджия, та не съм критерий за здравина на хъбове. За разкош и цената им е най-ниска, което при мен е рядко явление:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hub-nissan.jpg
Прегледи:1
Размер:47.7 КБ
ID:6139515

    4. Масло и филтри. За разлика от старото ми терано където оригиналните филтри са опаковани в нисански опаковки филтри MANN, тук оригиналните са MAHLE. Тоя път сложих MANN обаче. Тук масления филтър е само хартиен елемент та вероятно не е толкова критичен като на 2.7 мотора, при който имаше драстична разлика във времето на изгасване на лампата за маслото между MANN и останалите няколко марки, които пробвах, след като навъртят 3-4 месеца върху мотора. При трилитровия мотор, поне засега, лампата за маслото гасне още при въртенето на стартер. По-нататък ще проверя, а вероятно и сменя, двата датчика за налягане на маслото.
    В книжката на италиански препоръчват 5W30, из руските форуми също се мъдрят такив неща, в същото време из австралийските патролски форуми се споменава всичко от 5W40, през 15W40, та до 10W50, бяха цитирани и NISSAN-ски вътрешни бюлетини, препоръчващи 10W40, и изобщо кашата беше пълна. В крайна сметка реших да заложа на най-масовия вискозитет за нашите климатични условия - 5W40, под формата на червен Bardahl. Гледах само да покрива спецификации ACEA A3/B3 (A3/B4 каквито са масовите днес e OK) и API CF-4 (SN/CF, каквито са повечето днес е OK. Важната част е "CF"-a).

    Засега толкоз. Насам пътува сериозно количество всевъзможни чаркове, та ще има още много по темата. А скоро ще подхващам и интериора та там ще е още по-интересно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Защо пак се спря на три врати?
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #3
      От: "Новото" Terrano на sparkybg

      Е това вече е Тема !Честито. ..много кални и безаварийни.
      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
      Кольо.

      Коментар


      • #4
        От: "Новото" Terrano на sparkybg

        Той кът стария, ама млад. Хубавец! Само безаварийни.
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #5
          От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Пак честито и безаварийно.
          По какъв повод спомена хъбовете?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Честито, Спарки! Мернах те с новото Терано и с цялото семейство миналия или по-миналия уикенд накрая на Люлин. Чудна и мнооого висока машинка! Хиляди безаварийни километри и много кеф!
            А старата машинка?

            Коментар


            • #7
              От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Честито и много безаварийни км!

              п.п. чудесна тема.
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #8
                От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Защо пак се спря на три врати?
                Защото дълго просто не ми трябва. Вместваме се в късо таман баш, а освен друго ще е и евридейка, та дълго изобщо не се вписва. Това заема място на паркинг колкото средна хубост хечбек. Само на изтумбения капак още не мога да му свикна.

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Пак честито и безаварийно.
                По какъв повод спомена хъбовете?
                По тоя че не беше с хъбове а с капачки. Вече е с хъбове.

                Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                Честито, Спарки! Мернах те с новото Терано и с цялото семейство миналия или по-миналия уикенд накрая на Люлин. Чудна и мнооого висока машинка! Хиляди безаварийни километри и много кеф!
                По-миналия не е било, щото още не го бях купил. И не е високо - тепърва ще става. Просто е със сменени задни пружини и натегнати до заводско положение торсиони (е добре де, може би малко над заводско). Така го купих. Болтовете за реглаж на торсионите още са си лъскавки.
                Последно редактирано от sparkybg; 22-11-17, 21:08.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Ще прехвърлиш ли филчевите амортисьори от старото, и ако да, да не пропуснеш да ги наснимаш.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Ще прехвърлиш ли филчевите амортисьори от старото, и ако да, да не пропуснеш да ги наснимаш.
                    Зависи от това дали купувача на старото ще ги иска. Ама има време до тогава. Окачването и гумите ще са последната точка от привеждането в приличен вид. Първо двигател, после интериор, и чак след това, ако не съм гризнал дръвцето с мотора, ще го "завърша" с окачване и гуми. Филчевите амортисьори ги има снимани тук: http://www.offroad-bulgaria.com/show...78#post2838878
                    Последно редактирано от sparkybg; 22-11-17, 21:12.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      Честито Много безаварийни и дано да си попаднал на правилно обслужван мотор, другото и да има нещо няма да е болка за умиране
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        Честито Спарки!
                        Много да те радва !
                        На времето ти ме разубеди, бях се засилил да си купувам точно такова терано щото 2.7 след чип не ми стигаше. От тази година на призводство би трябвало да не прави проблеми с мотора.
                        Щом е в твоите ръчички ще бъде едно много щастливо терано.

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Спарки, като казваш какво си сменил и даваш и номера хубави ще е да даваш и цената, така се ориентираме и ние от провинцията кое,колко.
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                            Спарки, като казваш какво си сменил и даваш и номера хубави ще е да даваш и цената, така се ориентираме и ние от провинцията кое,колко.
                            Моите цени и да ги дам, нямат нищо общо (понякога драстично нямат нищо общо) с тия от магазина. Аз съм гаден връзкар (вече като купя авточаст без отстъпка ми е чоглаво ), можещ да поръчва и от майната си, ако е изгодно. Например чакам доволно количество чаркове от Русия. За сефте поръчвам от там - ще видим как ще мине.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Честито да ти е теранцето Спарки, страхотно е. Да те слуша и милиони безаварийни км.
                              Не каза какво се случи с старото?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X