Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Честито и много безаварийни
    Това се казва да си фен на модела

    Коментар


    • #32
      От: "Новото" Terrano на sparkybg

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      На място ли трябва да отида? Трябва ли да нося талона, или само трябва да им кажа VIN-a? Платено ли е?
      На място най добре. И то веднага, най важното е рекойла да е още активен. Нисан плаща на сервиза, така ,че и те имат интерес. Собственика нищо не плаща. Моят германец беше проспал два бюлетина, аз си ги взех още в Германия но тук ми разпечатаха нови , колата в сервиза ( Дружба) и си я получих със сменено всичко което е в бюлетина( включено и маслен датчик с нов модел). Всички оторозирани сервизи имат достъп по тази акция. За гаранционните ремонти -не. Поне аз това изрових и минах по този път.

      За другото, още си карам май с фабричният дебитомер, любопитно ми е как ще се държи Патрола с друг за проба. Ама живот и здраве, все съм на сам на там, та някой ден ако е писано.
      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
      В. Иванов

      Коментар


      • #33
        От: "Новото" Terrano на sparkybg

        За да ти кажа дали ще стане хавата, когато имаш време изключи го и ми снимай двата конектора (на жиците и на датчика). Ако са еднакви е работа за 10 минути.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Оки, до около седмица. Успех при теб.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • #35
            От: "Новото" Terrano на sparkybg

            А,какво имаш в предвид под "ще му огранича бууста".С каква цел и как се прави тази процедура.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • #36
              От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Двигателя е известен с това че при определени условия пренадува.

              Оправията е в два варианта - ако не се запушва EGR-а се поставя байпас клапан на управлението на турбината, който лимитира налягането. Другия вариант е изцяло механично управление на турбината, но това се прави предимно ако ще се запушва EGR-а. Като разглобя да видя каква е хавата с EGR-а ще преценявам окончателно.

              Информация тук:
              http://www.chaz.yellowfoot.org/Manua...Controller.htm

              Евентуално ще правя първия вариант - засега няма да запушвам EGR-а и ще си оставя щатното управление.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Звъннах в NISSAN - има рекол за пътническия ербег. До седмица-две ще ми звъннат да я закарам да го сменят.

                Научих си и реалните километри - не са 110000, колкото пише на таблото, ама аз и не съм очаквал друго. Но не са и половин милиоон - средата на 2016-та са били 230000, значи към момента са ориентировъчно нещо като 250000, ако е спазен средния пробег от около 20000 годишно.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  На мен ми затапиха ЕГР с изрязана пластина,но нищо по турбината не е правено.Нали при тея двигатели било добре веднага да се затапи за да не цапа.Ще следя с интерес какво ще му правиш по турбото, защото и аз както съм споделял имам някакви опасения.
                  Как ги измуфти за тази информация,къде да звънна и какво да кажа,за да ми я предоставят.
                  Благодаря
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • #39
                    От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    Не съм ги муфтил. Звъннах, питах какъв е реда, продиктувах им VIN-а и мацката каза че има акция за ербега (то това наскоро гръмна из медиите впрочем). После попитах има ли начин да се измъкне някаква сервизна история, и тя ми каза че последно нещо е правено 2016-та и е бил на 230000км по това време. Като им я закарам за ербега ще попитам по-подробно, ако трябва и ще си платя за разпечатка, стига да е възможно.

                    Сега ще чакам да звъннат като пристигнат чарковете и да им я карам да сменят ербега на пътника (мацката каза пиропатрона, което не съм компетентен да кажа каква част от целия ербег е).

                    ПП: След затапването на EGR-a се увеличава пренадуването и температурата на изходящите газове. Провери и си почисти и дебитомера - замърсеността му води до същото. Ограничителя не е нищо особено - клапан и 3 маркуча. Слага се сигурно за 10 минути съв все чесането.

                    Първо имам да сменям свещи и дюзи и да прегледам буталата докато го правя. После ще го мисля турбото и EGR-a, след като съм видял каква е хавата със замърсяването при мен.

                    Нещото, което ме изненада - 50-ина километра след смяна на маслото то все още си стои съвсем бистро, поне върху щеката. Малко ми е странно за дизел.
                    Последно редактирано от sparkybg; 24-11-17, 12:19.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Нещото, което ме изненада - 50-ина километра след смяна на маслото то все още си стои съвсем бистро, поне върху щеката. Малко ми е странно за дизел.
                      Нищо странно няма. Просто предишното масло не е било менте.

                      Коментар


                      • #41
                        От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        За по-новите дизели е нормално.Не цапат чак толкова маслото,отделно че и маслата са наблъскани с добавки за лонг лайф и т.н Проблема за маслото е ДПФ, като ти качи нивото маслото с нафта. Карай си колата.обслужи си я с хубави части/масла и ще има да чакаш д се счупи.

                        Коментар


                        • #42
                          От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          При мен при последната смяна след 400км Пв-София и въртяне си беше чисто все едно сега съм го сменил.
                          Обадих се на Националния тел.на Нисан.От том ме прехвърлиха към оторизиран сервиз в Пловдив,от там ми казаха че няма кампания за моя жип и с огромна неохота,защото това било конфиденциална информация ми каза че последното посещение е било 2006 на 65000км.може и да ме е излъгал
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • #43
                            От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            При положение че моята до 2016 е ходила по фирмени сервизи, това го отчитам като по-скоро положителен признак.

                            А предното масло не знам кога е сменяно. Другия дизел е каран постоянно с качествено масло (в последните години само пълна синтетика). Еми потъмнява доста бързо.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Показания на бустметъра при този двигател в порядъка на до 1,3 прендуване ли е или е в норма
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар


                              • #45
                                От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                При какви обороти?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X