Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ... Как се шие автотапицерия с домашна шевна машина Toyota ще разправям друг път, че сега още бълвам разни работи...
    Един Нисан, само с Тойота се подобрява, то е ясно. Поздрав за всички Нисанаджии, да не се обиди някой.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ... Няма, и в склада няма, и от Русия не карат. ...
    Спарки, от Русия друго карат ли, че имам едно списъче.

    Коментар


    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

      Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
      Това става ли:


      Колега този консут става ли ? Пробво ли го вече?

      Коментар


      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

        Ако някой го е пробвал нека да каже става ли и ако става от къде се тегли програма за него

        Коментар


        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Най-удобното с което се гледат данни за старите букси е ECUtalk. Питай Гошо, къде точно по австралия беше
          По принцип няма причина да не работи и на USB, но моят е от серийните ридъри и не съм пробвал точно такъв.

          Коментар


          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Това предполагам е същото - просто е с вграден USB-Serial адаптер. Интерфейса към компютъра на возилото така или иначе е сериен, та да се прави друго е просто безсмислица.

            Горе някъде съм писал - трилитровото се чете със същото, но с преходник (има го в темата за грешките). Моето си го чета така. Буксата е нова, жиците до нея са си по стария стандарт, протокола е същия.

            Дали номера върви и на 2.7 след 2000г., нямам идея.

            За дизелово терано до 2000 и за трилитрово след, забравете за друго освен ECUTalk, изключая скъпите професионални решения.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Спарки, от Русия друго карат ли, че имам едно списъче.
              От Русия имам няколко поръчки от japancars.ru. ssg.asia е най-евтиното, от partsouq и amayama също имам неща. В европа - amb trade - има (поне в сайта им) части, дето другаде ги няма, ама и цените им са бая понапудрени.

              Всичките горе пращат с EMS и идват за към 5 дни. Рекорда ми е от Япония за 3 дни. Но може да се чака 5-6 дни докато съберат частите и пратят.

              ...това ако съм разбрал правилно въпроса де.

              ПП: За поръчки до към 200-300лв общо взето не си струва - Patrol fen дава дори цени. Когато сумата приближи четирицифрено число обаче, особено от ssg.asia се случва да е доста тънко.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                Горе някъде съм писал - трилитровото се чете със същото, но с преходник (има го в темата за грешките). Моето си го чета така. Буксата е нова, жиците до нея са си по стария стандарт, протокола е същия.

                Дали номера върви и на 2.7 след 2000г., нямам идея.
                Аз съм подкарвал преходник на 3.0 с OBD букса, но същия номер на моето си 2.7 за момента не минава
                Ще трябва да се завирам с осцилоскопа да видя кой с кого не се разбира

                Коментар


                • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  От Русия имам няколко поръчки от japancars.ru. ssg.asia е най-евтиното, от partsouq и amayama също имам неща. В европа - amb trade - има (поне в сайта им) части, дето другаде ги няма, ама и цените им са бая понапудрени.

                  Всичките горе пращат с EMS и идват за към 5 дни. Рекорда ми е от Япония за 3 дни. Но може да се чака 5-6 дни докато съберат частите и пратят.

                  ...това ако съм разбрал правилно въпроса де.

                  ПП: За поръчки до към 200-300лв общо взето не си струва - Patrol fen дава дори цени. Когато сумата приближи четирицифрено число обаче, особено от ssg.asia се случва да е доста тънко.
                  Благодаря ти, повечето от тези ги знам. Търся възможност да си внеса някои неща втора употреба от Русия.

                  Коментар


                  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Държиш ни в напрежение и не казваш - завинти ли новата моторетка?
                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Да де, само ни баламосва с некви интериори !
                    Завинтих. Бръмна и то добре. Има един електрически дерт, дето да оправя. Подробности по-късно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      И така... след 3 дена борби с това или онова, двигателя се намести в коша. Наредих всички жици, маркучи и прочие (само изглеждат много - много трудно е да сбъркаш нещо), сипахме всички флуиди...

                      Понеже между помпата и инсталацията има едно парче кабел с дължина една педя, реших да сложа това, което дойде с двигателя от UK, ама по незнайни (към момента) причини, буксата към инсталацията не искаше да влезе в последните 2-3мм и да щракне. Казах си че сигурно нещо не са се наместили крачетата, сложих старата букса, и щракна.

                      Погледнах процедурата по мерене на компресия, за да видя кой бущон да извадя с цел само да въртя за да вдигне масло преди същинското палене. Махнах го.

                      Започнах да въртя, обаче забелязвам че ми свети имобилайзера. Изтръпнах - уж бях чел че в помпата няма нищо такова, което да се съгласъва със записаното в компютъра, обаче светещия имобилайзер все да ми навява едни не особено приятни мисли... Както и да е - вдигна масло, повъртях още малко на сухо няколко пъти, имобилайзера продължи да свети.

                      Натикахме бушона обратно, започнахме опитите за палене. Имобилайзера изгасна, обаче светна Check engine. Въртене, помпане, въртене, помпане - нищо, а check engine свети със страшна сила. Деди извади някаква диагностика, четем грешки (вече става към 12:30 вечерта), и ми цъфва "0703 P3 - PUMP COMM LINE". Айде второ изтръпване - един от начините тая помпа да умре е точно давайки тая грешка. Или пък не се разбира с компотъра, или.... Вече се виждах как махам помпа, ама си викам "Я дай да сложа другото парче кабел, ще го понатисна, ще влезе".

                      Вадя вече сложеното, взимам другото, поглеждам по-подробно да няма някаква разлика в буксите (мотора от UK е края на 2003-та, а тераното е края на 2004-та), гледам откъм помпата - всичко еднакво. Гледам откъм инсталацията - едното с 5 крака, другото с 6. И се облещих! Гледам жиците - еднакви като цвят и 6 броя и на двете. Сами се сещате къде е останало въпросното краче и защо не влиза "английската" букса.

                      Стана ми малко чоглаво че ще трябва да вадя жици и да сменям букси (имам буксата от инсталацията на UK мотора), ама бях доволен че поне съм го видял, иначе филма ставаше съвсем голям.

                      Та, набутах аз буксата колкото влиза, стиснах колкото мога и оридължихме с опититие за палене. Check engine от време на време светеше, от време на време гаснеше, двигателя "припука" 2-3 пъти след дълго въртене (след обезвъздушаване на помпата се върти доста, предвид празните дюзи). Викам Деди, я влез ти върти, пък аз ще помпам докато въртиш. Същото. Хванах и стиснах буксата още веднъж. Деди завъртя и "O! Чудо! Бръмна!". Че и работеше добре и равномерно, като изключим прекъсванията и самофорсиранията на моменти - ясно си личеше как въпросната комуникационна линия ту я има, ту я няма. Щях да спя спокойно.

                      Ден по-късно отивам подготвен с другата моторна инсталация (английските тикви бяха срязали един сноп кабели + едната маса, иначе напълно окомплектована), поялници, флюсове, цял ден правил си сметка как ше вадя инсталация. Поглеждам какво трябва да извадя и ми стана лошо. Докато монтирах нямаше акумулатор, не беше вързано горивото, не беше вързана хидравликата, а сега - инсталацията най-отдолу. Ентусиазма да вадя жици и да запоявам тутакси се изпари почти напълно.

                      Реших да пробвам да разглобявам букси с ясното съзнание че може да оакам окончателно работата, ама за мой късмет се оказа че буксата само изглежда страшно, а се разглобява супер лесно. След доста споменавания на нисанската рода до амнайсто коляно (точно където е въпросната букса в коша на двигателя е плетеница от горивопроводи, маслопроводи за хидравликата, маси и прочие), перото с останалото вътре пинче беше навън, и пинчето извадено, порядъчно напсувано и хвърлено където и куче не минава. Почистих (причината да се счупи е корозия - точно в това перо беше влизала вода или нещо друго), сложих малко грес за да не влиза повече вода, огледах буксата за неплътности. Щтрак - влезе си до дъно като за там правена.

                      Цък, бръм...

                      Брони, решетки, оборка с цел прибиране на всички мои боклуци в багажника. Не бях сложил маншона на купето над скоростите, та малко шумеше, ама викам си - и така ще я закарам.

                      Тръгвам към село - от дупката духа яката и мирише на спечено масло. Нормално - ей-сега ще се отмирише. Да, ама 5-6 километра по-натам все още миришеше. Спрях, огледах - видимо нямаше проблем. Карах го и до 2000-2500оборота почти без газ, та и загря бавно, но пък стрелката се закроти където трябва и си остана там. Само сложих маншона отгоре, колкото да не духа, и след още 32-33 километра бях в крайната дестинация.

                      Макар че нямаше пушеци, изгорелите газове миришеха нормално и мотора работеше нормално, рекох да му проверя маслото (действието се развива към 22:00, тоест тъмно като в гъз).

                      Вадя щеката и.... нЕма никой! Забърсвам с парцалче, вкарвам, вадя и пак нЕма никой! Викам си - това или харчи яката, или тече яката, и започвам да се чудя каква може да е причината. Гледам по мотора - омаслен, отдолу по щита - пак омаслено. Но нищо не капе по земята.

                      Вчера отивам, вадя щеката, гледам... ...маслото толкова прозрачно че даже на светло и на студено едва се вижда. И си седи по средата! Чак тогава ми светна че предната вечер на загрял мотор масления филм е бил практически невидим, еле пък на тъмно, светейки си с телефона. А омасленото - докато доливах олях двигателя с едни поне 50-ина грама, и то като загрял се разнесло равномерно навсякъде.

                      Толкоз. Работи нормално, равномерно (помпата е след ревизия при kiki.t, с идеално изравнени циклови порции на цилиндрите, дюзите са нови), за 38км пробег харч на масло няма, нищо не тече, не смесва антифриз с масло, загрява нормално (и като скорост, и като температура), пали от четвърт без пушеци, няма осезаемо повече картерни газове спрямо сваления мотор, и това като имаме предвид че и клапани и сегменти ще се напасват едни поне 1000км.

                      На тоя етап броя операцията за успешна, но ще съм по-уверен след едни примерно 2000км.


                      ПП: Хиляди благодарности на Дядо Владо че ме изтърпя за пореден път!
                      Последно редактирано от sparkybg; 30-08-18, 11:13.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        Е, това са дреболии. Досадни и пипкави, но дреболии. Без такива не може. Важното е че трака и се движи безпроблемно.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Е честито и безаварийно да е и само масло и филтри да му сменяш
                          Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                          Коментар


                          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Вече и със сменен и ревизиран преден кардан от 2.7TDI (значително по-големи карета), с никакъв луфт в шлиците (щатния имаше доста луфт, предвид че беше д капачки и дълго време беше каран с МНОГО разбито задно каре) и сменени уплътнения и капачка (който се е занимавал с такъв кардан знае за какво говоря).

                            Имаше и някакви дребни вибрации, с които бях решил че трябва да се примиря, предвид разликата в теглото на буталата и буталните болтове (+50-ина грама спрямо щатните). Покрай кардана смених и тампона на раздатката, който се оказа че се дъжи на 10-15 процента от дължината си.

                            Вибрациите изчезнаха яко дим. Усещането сега е за изключително равномерна и "мазна" работа на мотора.

                            Бих сменил и тампоните на мотора, обаче за трилитровия (различни са, по-дебели и с изместен център - двигателя е намърдан на милимунди в това купе) се оказаха с перверзно високи цени.

                            Смяната и на задния кардан с такъв от 2.7TDI засега се отлага - оказа се по-къс с около 20мм, макар и с по-дълъг ход на шлиците. Отново е с по-големи карета спрямо щатния, ама ще го мисля когато каретата на щатния се предадат. Веорятно ще го удължавам, ако реша.


                            Покрай всичкото това се оказа че има поне 3 модела предни кардани и поне 3 модела задни кардани, поне на късата база.
                            Последно редактирано от sparkybg; 16-09-18, 11:25.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              ...и вече 800км безгрижно. Като приключа втория резервоар гориво ще сменя маслото. Вече го понастъпвам по-смело.

                              Кърпих кюнци. Нови няма, и в склада няма, и са скъпи, и с поръчка, и не се знае доколко ще са по-читави от закърпения оригинален - от polmostrow-а, копйто монтирах на старото ми терано на мястото на оригиналните не съм никак очарован, макар че засега държи. BOSAL-а преди него (само предна и задна тръба) фъщеше и турбото се чуваше в купето.

                              Един ден пътувайки за село взе да бълбука парното вътре като го понастъпя. Правеше ми впечатление от известно време и че при загрял маркучите не са твърди като за 1.2 бара (на колкото е капачката - чисто нова, оригинална впрочем), ама като не познавам мотора и като не загряваше бях приел че е нормално.

                              Обаче - за тези, които обезвъздушават трилитров мотор - всичко се пълни, загрява, изстива, и след това се проверява и допълва. И така докато спре да спада нивото в радиатора и казанчето, като в процеса на загряване лостчето за парното трябва да са мести към топло и към студено (не ме питайте защо, ама това пише в сервизното, а не знам да има кранче). В моя случай явно трябваха 4 доливания, макар че едни 500 километра мислех че е обезвъздушен. Изобщо чуете ли в купето шум откъм вътрешното радиаторче - това значи въздух (или пък по-страшното - газове) в охладителната система.

                              Смених и маркуча между казанчето и радиатора, барабар със скобичките му. Сега всичко е в норма от 200км насам - маркучите са твърди, температирата нормална нивото константно, стралката на температурата също.

                              Заподозрени (едно 400-500км шум не е имало, освен съвсем в началото, което прецених че е нормално) - въпросния маркуч или непочистено гнездо на капачката, или просто изначално не добро обезвъздушаване. Случи се при първото по-сериозно застудяване, при което пусках парно. А маркучите от студа се удървят, а точно тоя при монтажа на двигателя го откачвах откъм радиатора и го оставих с оригиналната му пружинна скоба.

                              На фона на това 2.7TDI по отношение на обезвъздушаване е абсолютно безгрижен - най-много при първо изстиване вече си е смукнал колкото му трябва от казанчето и всичко приключва. Но и в сервизното съководство процедурата за него е друга - без повторения и по-къса.

                              Маслото си е на средата от поне 500км насам. Преди това вероятно е похарчило малко (100-300 грама), но в момента не пипа изобщо. И си стои светло (едва се вижда на щеката).

                              Изобщо - за момента симптомите са като на успешна интервенция. Ако намеря време ще премеря компресия, ама ме понамързява, та вероятно няма да е скоро.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                Да те успокоя за бълбукането в радиаторчето на парното.Имах 4 години мерцедес 270 цди и още от първият ден от как го имах сутрин при запалване се чуваше здраво бълбукане но въпреки това нито загряваше нито губеше и грам вода и така 4 години.
                                0 8 76 36 8 542

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X