Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
    Честито да ти е теранцето Спарки, страхотно е. Да те слуша и милиони безаварийни км.
    Не каза какво се случи с старото?
    Нищо не се е случило със старото. Докато "довърша" това ще продължавам да си карам старото.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: "Новото" Terrano на sparkybg

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

      4. Масло и филтри...

      В книжката на италиански препоръчват 5W30, из руските форуми също се мъдрят такив неща, в същото време из австралийските патролски форуми се споменава всичко от 5W40, през 15W40, та до 10W50, бяха цитирани и NISSAN-ски вътрешни бюлетини, препоръчващи 10W40, и изобщо кашата беше пълна. В крайна сметка реших да заложа на най-масовия вискозитет за нашите климатични условия - 5W40, под формата на червен Bardahl. Гледах само да покрива спецификации ACEA A3/B3 (A3/B4 каквито са масовите днес e OK) и API CF-4 (SN/CF, каквито са повечето днес е OK. Важната част е "CF"-a).
      Здравейте,

      Аз бих се придържал към италианската препоръка за 5W30. Срещал съм го като спецификация за Патролите с този мотор, което е подсигуряване поради проблема с тесните маслени магистрали на версията преди 2004-та година.

      Относно спецификацията ACEA A3/B4, при друга марка автомобили съм виждал за дизели да се препоръчва масло без нея, като не помня дали не беше свързано с DPF филтъра. Става дума за масла с еднакъв вискозитет, но това с A3/B4 се препоръчваше за бензиновите двигатели и пишеше,че не е подходящо за дизелови двигатели с DPF филтър.
      Последно редактирано от nissan_gr; 23-11-17, 16:22.

      Коментар


      • #18
        От: "Новото" Terrano на sparkybg

        От 5w30 има смисъл само ако имаш ДПФ. Ако няма, директно на 5w40. По-добре да ти пази турбото отколкото филтъра. Честито.

        Коментар


        • #19
          От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Честито за придобивката, аз също бях пред длема такова терано (с 5 врати нали) или теракан.
          За обезмаслителят ,който ползваш имаш ли идея дали остава някакви следи по жичката или се изпарява(на алкохолна основа). Аз моят дебитомер го чистя със спрей за спирачки - евтин, голямо количество и лесен за намиране.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #20
            От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Ето какво има на сайта на Кастрол:

            CASTROL EDGE 0W-40 A3/B4

            Castrol EDGE 0W-40 A3/B4 is a fully synthetic, SAE 0W-40, engine oil formulated for prestige and high performance engines. Castrol EDGE 0W-40 A3/B4 provides outstanding wear protection in performance engines designed to run at their optimum level on lower viscosity oils. Castrol EDGE 0W-40 A3/B4 should be used in engines where maximum efficiency and protection is demanded This product is not suitable for vehicles fitted with Diesel Particulate Filters (DPF).

            CASTROL EDGE 0W-40
            Castrol EDGE 0W-40 is suitable for use in automotive petrol and diesel engines where the manufacturer recommends an ACEA C3 or API SN 0W-40 lubricant. Castrol EDGE 0W-40 is approved for use in BMW diesel vehicles that require a BMW Longlife-04 specification 0W-40 lubricant. Castrol EDGE 0W-40 is suitable for use in vehicles fitted with Diesel Particulate Filters.

            Не съм наясно дали конкретно стандарта А3/В4 води със себе си съставки, несъвместими с DPF филтрите, просто споделям каквото съм срещал по въпроса.


            Коментар


            • #21
              От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Например чакам доволно количество чаркове от Русия. За сефте поръчвам от там - ще видим как ще мине.
              Я кажи как става номера с поръчки от Русия , че много ме интересува ( може и на лично ) ... Поздрави за хубавата машина !
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #22
                От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                Здравейте,

                Аз бих се придържал към италианската препоръка за 5W30. Срещал съм го като спецификация за Патролите с този мотор, което е подсигуряване поради проблема с тесните маслени магистрали на версията преди 2004-та година.

                Относно спецификацията ACEA A3/B4, при друга марка автомобили съм виждал за дизели да се препоръчва масло без нея, като не помня дали не беше свързано с DPF филтъра. Става дума за масла с еднакъв вискозитет, но това с A3/B4 се препоръчваше за бензиновите двигатели и пишеше,че не е подходящо за дизелови двигатели с DPF филтър.
                А3 е бензиновата спецификация, B4 е дизеловата. C3 ги покрива и двете и го дават че е за автомобили с катализатор/DPF. Тераното катализатор има, ама DPF не. И в сервизното пише А3/B3 CF-4, и аз реших да се придържам към това. За C3 има спекулации че не е съвсем сигурно че е по-добро за старите двигатели, правени за A3/B4. Като бонус A3/B4 е и малко по-евтино (не че това ми е водещото в случая).

                Колкото до вискозитета - доколкото ми е известно най-много автомобили от тая марка карат австралийците. А там е пълна каша - имат си няколко предпочитани марки, ама както споменах карат с от 10W40 през 15W40 до 10W60 и всичките естествено са доволни. Там и попаднах на уж вътрешен NISSAN-ски документ, в който се дават указания във фирмените сервизи да се ползва 10W40 масло.

                Та заложих на златната среда. Тепърва ще го мъдря - зимата със сигурност няма да почине от прегряване на буталата, а маслото на това чудо така или иначе се сменя 2 пъти годишно.

                А иначе има много легенди защо тоя мотор се троши. Популярна в Русия например е че не били настроили един от роботите на поточната линия и той монтирал накриво пръскалката, която пръска маслото в тоя охлаждащ канал

                Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                Честито за придобивката, аз също бях пред длема такова терано (с 5 врати нали) или теракан.
                За обезмаслителят ,който ползваш имаш ли идея дали остава някакви следи по жичката или се изпарява(на алкохолна основа). Аз моят дебитомер го чистя със спрей за спирачки - евтин, голямо количество и лесен за намиране.
                Горе мисля споменах - червен спрей на TRW - на опаковката има нарисуван спирачен диск, та вероятно говорим за едно и също. Понеже го пазарувам с кашони мго взимам по 4лв бройката. Това си е обезмаслител, но не толкова агресивен колкото да речем спрей за карбуратори. Няма и ацетон в него (за разлика от аналога му на Bardahl например, в който има), което в много случаи е в плюс, в други пък в минус. Аз не бих си пръскал дебитомера с нещо, съдържащо ацетон.

                Моите дебитомери не са с жичка. Hot-film са, ама все тая. Не оставя следи когато се пръска достатъчно обилно за да отмие наслояванията.


                Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                Ето какво има на сайта на Кастрол:

                CASTROL EDGE 0W-40 A3/B4

                Castrol EDGE 0W-40 A3/B4 is a fully synthetic, SAE 0W-40, engine oil formulated for prestige and high performance engines. Castrol EDGE 0W-40 A3/B4 provides outstanding wear protection in performance engines designed to run at their optimum level on lower viscosity oils. Castrol EDGE 0W-40 A3/B4 should be used in engines where maximum efficiency and protection is demanded This product is not suitable for vehicles fitted with Diesel Particulate Filters (DPF).

                CASTROL EDGE 0W-40
                Castrol EDGE 0W-40 is suitable for use in automotive petrol and diesel engines where the manufacturer recommends an ACEA C3 or API SN 0W-40 lubricant. Castrol EDGE 0W-40 is approved for use in BMW diesel vehicles that require a BMW Longlife-04 specification 0W-40 lubricant. Castrol EDGE 0W-40 is suitable for use in vehicles fitted with Diesel Particulate Filters.

                Не съм наясно дали конкретно стандарта А3/В4 води със себе си съставки, несъвместими с DPF филтрите, просто споделям каквото съм срещал по въпроса.


                И сайтове гледах и кво ли не, включително тоя на Castrol, където за тоя мотор се препоръчва.... 5W40 C3 или 10W40 A3/B4.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                  Я кажи как става номера с поръчки от Русия , че много ме интересува ( може и на лично ) ... Поздрави за хубавата машина !
                  Заводът е в Обединените Арабски Емирства. От там пътища много и различни. Търсих си щека за маслото и ми я доставиха от магазин на ул. Симеон през Унгария.
                  В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                  В. Иванов

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                    Заводът е в Обединените Арабски Емирства. От там пътища много и различни. Търсих си щека за маслото и ми я доставиха от магазин на ул. Симеон през Унгария.
                    Не съм запознат с конкретиката при Спарки, но руснаците нямат нужда да пазаруват от ОАЕ. Доставя се директно от Япония а вътрешният шипинг в Русия е на символични цени.

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      60% от конкретиката на Спарки са дюзи на Bosch, които може и да се правят от Zexel в Япония. Останалото са гарнитурки, щипки и всевъзможни дреболии от сорта, които тук са няколко пъти по-скъпи, ако изобщо ги има. Шипинга е с EMS, и струва 50 и малко евра. japancars.ru е сайта.

                      Ако се наложи (силно се надявам да не се наложи) на по-късен етап ще се поръчват и бутала от там. Подгревни свещи поръчах от европа, неоригинални, BERU. За мой късмет се оказаха не керамични, а метални. Покрай смяната на дюзите и свещите ще мерна компресия и евентуално ще прегледам буталата с ендоскоп, ако намеря къде съм го заврял.

                      Тонове информация за тоя мотор има във форума patrol61.ru, както и из незнайно количество австралийски форуми. Който има късмета да може да чете и на двата езика като моя милост, ще си има занимавка за дъъъъълго време и вероятно (като мен в момента) съвсем ще се омота. Засега знам само че ще му сложа ограничител на бууста, другото ще преценявам в движение.

                      Мотора върху тераното е странна смесица от чаркове между стария патролски и новия патролски. Например дебитомера и дюзите са с номера като на стария патролски, побира 6.7 литра като стария патролски, обаче може да се чете буустметъра като на новия патролски (още не е пробвано, ама скоро и това ще стане). Патрола са го мъдрили да е ЕВРО4, теранови доколкото ми е известно до края си остава ЕВРО3.

                      Изобщо, неведоми са пътищата нисански.

                      Впрочем, като стана дума за щеката за маслото, тая върху терановия ZD30 е правена от някой с изключително изтънчено чувство за хумор.
                      Последно редактирано от sparkybg; 23-11-17, 21:56.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                        Колкото до вискозитета - доколкото ми е известно най-много автомобили от тая марка карат австралийците. А там е пълна каша ....




                        И сайтове гледах и кво ли не, включително тоя на Castrol, където за тоя мотор се препоръчва.... 5W40 C3 или 10W40 A3/B4.
                        Забрави Австралия, най близката алтернатива е Германия като климат и условия, където стриктно се следват предписанията. Четох сервизните бюлетини и наръчници за дилари при кивитата, общо образователни са. В Германия на гаранзионните са слагали 5В40 , след 10 години употреба всеки вече различно. Аз продължих с 5В40 ама може и да е излишно.
                        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                        В. Иванов

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Честито и много безаварийни! Каква ще е съдбата на старото? Ще отиде ли на пазара?
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            но руснаците нямат нужда да пазаруват от ОАЕ. Доставя се директно от Япония а вътрешният шипинг в Русия е на символични цени.
                            Конкретно за резервни части за Нисан, е в ОАЕ, не случайно. Директен договор, реален завод. Не съм го снимал. Очудващото е че се произвеждат части , оригинални, за модели отпреди 10-15 години. Затова и цените са като за последните модели. Алтернативата е Китай.
                            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                            В. Иванов

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                              Изобщо, неведоми са пътищата нисански.
                              Сега се сетих, ти провери ли в Нисан каква ти е рекойл историята по ВИН-а ? Тази информация могат да ти я дадат и на Вапцаров и в Дружба.

                              Успех, ще ти искам услуга.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                На място ли трябва да отида? Трябва ли да нося талона, или само трябва да им кажа VIN-a? Платено ли е?

                                Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                                Успех, ще ти искам услуга.
                                Казвай на ЛС каква?
                                Последно редактирано от sparkybg; 23-11-17, 23:24.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X