Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на ГНП

    Здравейте колеги,реших малко да повдигна темата на колегата.Моля някой да ме посъветва как да реагирам със следния проблем с моето гнп на терано 2,7 1998г. Прокапа ми гориво от един болт по помпата и е супер дразнещо,най-вероятно помпата е за сваляне,но все се надявам да има и по-лесен начин....?

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на ГНП

      Няма лесен начин. Помпата долу и при помпаджия за смяна на гарнитури. Макар че ако не мен ми се случи помпата ще отиде и за основно почистване, тоест пълно разглобяване, почистване, сглобяване, с прилежащата подмяна на всички гарнитури и уплътнения. Така си гарантираш дълго време нулеви проблеми с помпата, освен ако не е отчайващо износена.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на ГНП

        Супер,значи ме очаква приключение,а и разбрах че само един човек в софия и района можел да ги прави качествено.

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на ГНП

          Миии то един ти трябва.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на ГНП

            Да ползвам и аз на колегата темата. И аз съм с въпросна помпа зексел, изписва ми грешка, че няма синхронизация разпределителен /коляно вал. Взех за проба долен който е в помпата но разлика няма. Проблема се изразява в това че като навия пълен ляв или десен волан и включа на деректна колата гасне, и тогава светва чека, връщам ключа въртя и пали. Някой път чека огасва веднага, някой път след време. Не винаги го прави но е изнервещо да гасне автоматик и то само при потегляне. Приемам всякакви съвети.


            Пп като откача долен датчик колата гасне, а като откача горен колата си работи нормално.
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на ГНП

              Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
              Да ползвам и аз на колегата темата. И аз съм с въпросна помпа зексел, изписва ми грешка, че няма синхронизация разпределителен /коляно вал. Взех за проба долен който е в помпата но разлика няма. Проблема се изразява в това че като навия пълен ляв или десен волан и включа на деректна колата гасне, и тогава светва чека, връщам ключа въртя и пали. Някой път чека огасва веднага, някой път след време. Не винаги го прави но е изнервещо да гасне автоматик и то само при потегляне. Приемам всякакви съвети.


              Пп като откача долен датчик колата гасне, а като откача горен колата си работи нормално.
              Колега има ли някакво развитие по въпроса?

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на ГНП

                Да, ще сменям помпата с механична за да избегна бъдещи нерви и излишни пари. Зексел никой не може да прави, скъп е и го няма (частите за него).
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на ГНП

                  Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                  Да, ще сменям помпата с механична за да избегна бъдещи нерви и излишни пари. Зексел никой не може да прави, скъп е и го няма (частите за него).
                  Много лесно се презаваш.Ако не е износен елемента не излиза скъп ремонта.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на ГНП

                    Първоначално публикуван от Agresor41 Преглед на мнение
                    Много лесно се презаваш.Ако не е износен елемента не излиза скъп ремонта.
                    Само дето никой не се наема да го прави, и никой не дава гаранция, и никой не може да диагностицира проблема. За пореден път пиша ЗЕКСЕЛ. Ако беше бош да, но сексел....
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X