Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при интернет пазаруване.Моля за съвет.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при интернет пазаруване.Моля за съвет.

    Така да разкажа накратко.На 9 Ноември купих една аспирация(професионална) от Англииски интернет магазин.След контакт с продавача по имейл уточнихме цена за доставка до адрес в Лондон.Направих плащането с дебитна карта Виза.Появи се съмнение в продавача защо плащам с българска карта,а пращам стоката на склад в Лондон.Обясних,че съм българин и го пращам до фирма,която ще ми го достави до България.Той ми отговори,че имали база и Чехия и щели за същата цена да ми го пратят до България.Казах,че ме устройва.След 3 дни попитах какво се случва с моята почъчка?Отговора ами цената на сайта е била грешна.Този продукт струвал с 200 паунда по-скъпо да пуснел ли фактура да си доплатя.Отказа и казах,че имам потвържедние от тях ORDER nomer.... в който е описана цената и модела и държа на това.След още две три писма се стигна,че искам да ми възстанови сумата.Слад още 3 дни(вчера) попитах кога ще ми възстановят сумата.Отговора бе,че чакал оферта от чешки доставчик и до края на деня щял да има отговор.Снощи написа,че съжалявали за забавянето,но щели да ми изпратят стоката и щели да ме уведомят.Нещо много НОта станаха и ми е леко притеснено.Чудя се как да процедирам,ако съмненията ми се окажат верни.Европейския потребителски център не знам дали ще помогне тъй като става дума за професионална техника.Макар,че съм платил като физическо лице.
    Някакви идей имате ли до кога мога да претендирам да ми възстанови сумата?

  • #2
    От: Проблем при интернет пазаруване.Моля за съвет.

    Плащане с PayPal ми е икономисвало подобни проблеми. Препоръчвам Ви да се ползвате от тяхните услуги.
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Проблем при интернет пазаруване.Моля за съвет.

      Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
      Плащане с PayPal ми е икономисвало подобни проблеми. Препоръчвам Ви да се ползвате от тяхните услуги.
      Да където е възможно.В случея нямаше такъв вариант.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем при интернет пазаруване.Моля за съвет.

        http://www.financial-ombudsman.org.u...complaints.htm

        Спомени писмено за тази институция по-горе и нещата ще тръгнат в позитивна посока и прочети малко за правата си!
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем при интернет пазаруване.Моля за съвет.

          Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
          Някакви идей имате ли до кога мога да претендирам да ми възстанови сумата?
          Ако няма уговорена дата до която трябва да си получиш стоката, продавачът може да те мотае в рамките на 30 дни. След 30 дни от покупката, срокът за чакане вече става "неразумен" и има нарушен договор заради недоставена стока.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем при интернет пазаруване.Моля за съвет.

            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
            Ако няма уговорена дата до която трябва да си получиш стоката, продавачът може да те мотае в рамките на 30 дни. След 30 дни от покупката, срокът за чакане вече става "неразумен" и има нарушен договор заради недоставена стока.
            Така и после какво правя,ако доброволно не върне парите?

            Коментар


            • #7
              От: Проблем при интернет пазаруване.Моля за съвет.

              Опитайте директен разговор, подкрепен от мейла с който се отказвате поръчаната стока и си поискайте обратно парите без недомлъвки.
              Поне при мен това даде резултат.
              LZ1AIV

              Коментар


              • #8
                От: Проблем при интернет пазаруване.Моля за съвет.

                Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                Така и после какво правя,ако доброволно не върне парите?
                През картоиздателя си търсиш парите. Не се притеснявай чак толкова, ако продавачът имаше намерение да те мами, щеше да те завърти през някаква миризлива схема за плащане wu, moneygram и подобн.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X