Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Висока радиация около Урал?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Висока радиация около Урал?

    Това видяхте ли го?

    https://www.nytimes.com/2017/11/21/w...ear-cloud.html

    И дали няма наистина връзка с това?

    https://en.wikipedia.org/wiki/Kyshtym_disaster

    https://en.wikipedia.org/wiki/Mayak
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

  • #2
    От: Висока радиация около Урал?

    Чета го от има-няма месец, периодично излиза по нещо. С какво има връзка до сега никой не се е наел да каже. Просто между Калининград и Чукотка стои едно нещо...подобие на държава, което на ниво обществена организация е спряло на 18 век, а в защитата на живота на гражданите си е спряло някъде на 14-ти (аха да излязат от Средновековието, ама все се случва нещо в последния момент и го отлагат за следващата година).
    В случая-трябваше им месец, за да признаят, че две техни станции са засекли повишена 900 пъти радиация. След като целият свят разбра, че има проблем и той идва откъм тях.
    Склонен съм да вярвам на нашите, че заради метеорологичните условия тоя път сме извадили късмет и облакът ни е подминал.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Висока радиация около Урал?

      То странното в случая е че се засича само рутений 106 (а не пълен букет от гадости)
      Об аварийном, экстремально высоком и высоком загрязнении окружающей среды на территории Российской Федерации в период с 6 по 13 октября 2017 года

      Коментар


      • #4
        От: Висока радиация около Урал?

        Това се е паднало тоя ден на склад. А с техните стандарти....я са знаели, че го имат, я не. Как са го изпуснали...вероятно никога няма да кажат. Вероятно не става въпрос за взрив и верижна реакция, защото тогава букетът елементи щеше да е доста дебел.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Висока радиация около Урал?

          Изтървали са нещо. Ама няма и близко до правдоподобно обяснение какво.

          Рутений 106 се ползва като технически и медицински източник, но в нормална обстановка е твърдо вещество, благороден метал близък по свойства до платината и няма лесен начин да попадне в атмосферата, даже и да му се наруши работната или транспортната опаковка.

          В течна или газова фаза той се намира само в процеса на отделяне от отработено ядрено гориво и пречистването после. Или е изпуснат от такава инсталация, или вече готов източник за медицински и технически цели е мощно взривен.

          В краен случай обяснението може да е пожар на място където ползват такъв източник. Ама пак тегава задача.

          Коментар


          • #6
            От: Висока радиация около Урал?

            По-интересно е защо нашите хм.. "органи" решиха чак вчера да излезат с някакво изявление след като от близо месец това се върти по новинарски емисии.

            Коментар


            • #7
              От: Висока радиация около Урал?

              Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
              По-интересно е защо нашите хм.. "органи" решиха чак вчера да излезат с някакво изявление след като от близо месец това се върти по новинарски емисии.
              Ами по-добре да не бяха излизали. Сега пак ще има отровени с йод.

              Коментар


              • #8
                От: Висока радиация около Урал?

                Именно... или излизаш на момента и казваш - да има някъде нещо, то най-вероятно ще се отрази по този начин, има/няма нужда да се предприемат тези и тези мерки, или така и така след като си проспал момента просто продължаваш да спиш..... а не един месец след това да шикалкавиш - ми то да.. имаше нещо, ама слава на Кришна, БББ и ВП, нас ни подмина...
                Това поведение някак си навява едни спомени, а доверието към "органите" отива под нулата.



                п.с. а за натровените с йод - вика му се естествен подбор... така и така сме е*али майката на еволюцията, поне малко да се прочисти "матриала"

                Коментар


                • #9
                  От: Висока радиация около Урал?

                  Ами защото руснаците чак вчера се престрашили да си признаят, преди това както винаги се правели на умрели лисици. Явно наще новини някакси са скачени с техните.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Висока радиация около Урал?

                    Имам едно предположение за странната поява на рутения във въздуха - изгаряне/разпадане на стар сателит.
                    slivizasmet.blogspot.bg

                    Коментар


                    • #11
                      От: Висока радиация около Урал?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Сега пак ще има отровени с йод.
                      Отровен ли е йодът?
                      Че аз една бабина рецепта за... "целенасочено предизвикване на констипация" знам, ако разни други лекарства против диария не помагат - 1-2 капки йод се изпиват с водна чаша с вода. Правил съм го 1-2 пъти в живота и съм го прилагал на децата си също 1-2 пъти.
                      Да не съм ги отровѝл нещо?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Висока радиация около Урал?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Отровен ли е йодът?
                        Че аз една бабина рецепта за... "целенасочено предизвикване на констипация" знам, ако разни други лекарства против диария не помагат - 1-2 капки йод се изпиват с водна чаша с вода. Правил съм го 1-2 пъти в живота и съм го прилагал на децата си също 1-2 пъти.
                        Да не съм ги отровѝл нещо?

                        Според непроверени данни в малки дози предизвиква логорея.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Висока радиация около Урал?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Според непроверени данни в малки дози предизвиква логорея.
                          При тебе явно е довело до графомания?
                          А аз сериозно питам.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Висока радиация около Урал?

                            Рyшките и за Чернобил мълчаха бая време ....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Висока радиация около Урал?

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              Рyшките и за Чернобил мълчаха бая време ....
                              Ма, той Чернобил, полезен бил, според наш Пенчо. На момите им порасвали краката.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X