Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Висока радиация около Урал?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Висока радиация около Урал?

    Още от преди Чернобил Европа има стройно изградена и работеща система за ранно предизвестие при радиоактивно и химическо замърсяване. Ако правилно помня, беше след някакви инциденти във Франция-сравнително леки, но са сметнали за нужно за в бъдеще да си вържат гащите. Летят, пускат балони и разни такива...т.е. радиоактивно замърсяване дори в локален мащаб не може да остане незабелязано. Всички го знаят. И руснаците го знаят. При все това обаче...продължават да се правят на идиоти. Изобщо там когато стане въпрос за демонстрация на пълна неадекватност, демонстрират неучвано усърдие и последователност.
    Дали има смисъл да се шуми у нас е спорна тема, но и аз си мисля, че по-скоро няма смисъл ако не е засичано нищо над наша територия. Данни на местно ниво, ясно е, няма как да се скрият. Европейските медии шумят, защото много държави там са засегнати пряко.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Висока радиация около Урал?

      Лошото е, че нашите управници нищо ново не са научили и нищо старо не са забравили.....Ще трябва да се чуя със стари дружки от АЯР-ницата за да се разбере за коя "Мара" става въпрос, че от Чернобил доста влага ми държи.....Като разбера нещо конкрено ще го постна за форума

      Коментар


      • #18
        От: Висока радиация около Урал?

        Преди няколко дни го даваха по телевизията, че облака си е минал и над нас, и над Европа. При нас отчетеното повишение е "леко" според експертите и неопасно за здравето. Имах някаква надежда за тоя свят, уви явно напразно. Изумявам се, че след такава трагедия като Чернобил, реакцията на световната общност няколко пъти е супер неадекватна. Та дори и за Фукушима и сега за тия неандарталци.

        Коментар


        • #19
          От: Висока радиация около Урал?

          В случая какво се очаква да направи световната общност?

          Коментар


          • #20
            От: Висока радиация около Урал?

            То това е, че няма какво толкова, освен да каже на гражданите си каква е реалната обстановка-опасно ли е, не е ли опасно. Факт, че никой не би тревога за някаква опасност дори по западните медии. Притесненията са им, че рашките крият информация и както сега не е било опасно, утре може да стане, а те ще продължават да крият. Кофти е да имаш подобен съсед.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Висока радиация около Урал?

              Не че нещо, ама не знам някой да действа по различен начин... Дори и да вземеш Фукушима - и там 'свиха ушите', нищо че изливаха високорадиоактивната вода директно в океана..
              Така, че въпросът не е в 'съседа', а в 'живота' - кофти е да живееш на този свят, ама това са реалностите...
              Между другото имам вкъщи преносим уред - не е усетил някакво осезателно повишение.. Дали щото е руски?
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Висока радиация около Урал?

                С преносим уред да видиш разликата в обстановката в България не си представям. Сумарният фон не е осезаемо повишен.

                Коментар


                • #23
                  От: Висока радиация около Урал?

                  Не че нещо, но при условие, че от мястото на 3тата най-значима ядрена авария има повишен фон и цяла европа го усеща, все си мисля, че е новина по-важна от повечето глупости по медиите. Трябва да има имформация за нормите на радиация и обновена карта дневно как се развиват нещата. Също така трябва да има и обяснение от къде идва тази радиация, може и някоя сателитна снимка. Наистина не сме мръднали много от съветската ера...
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #24
                    От: Висока радиация около Урал?

                    И сателитни снимки има даже. За който се интересува.

                    Просто случаят е реално маловажен извън селището в което е станала аварията.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Висока радиация около Урал?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      В случая какво се очаква да направи световната общност?
                      Ами има една организация (която на последък се чудя, защо изобщо съществува) в която членуват сто деветдесет и кусур държави и формира бюджет от над 40 милиарда долара. Същата тая организация има N на брой агенции вкл. и такива свързани с ядрената безопасност, ядрените инциденти и пр.Работата им, обаче явно се свежда до това да пишат дълги доклади, които никой не чете. Не може някъде по света да става ядрен инцидент и да седиш и гледаш безучастно. Японците не искали помощ, ама какво значи това бе? Това е въпрос който засяга целия свят, не засяга само дръпнатите или приматите в някоя далечна руска провинция. Трябва да има орган който да може да прави разследвания, да обявява веднага истински резултати и да дава напътствия на хората. Та това искам от световната общност, не празни декларации.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Висока радиация около Урал?

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        ... това искам от световната общност, не празни декларации.
                        То хубаво ама този Орган няма безкрайни правомощия. За да свърши всичко което искаш на Органа му трябва съдействие от местните Органи и власти.

                        Е, или сериозни въоръжени сили и подкрепа от много страни.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Висока радиация около Урал?

                          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                          Ами има една организация...
                          ... и една глобална индустрия и бизнес за милярди милярди... резултатът мисля е ясен.

                          Но наистина е дразнещо при всичката тази глобалност, "свободни медии", комуникации, техника... един месец по-късно да чуеш официалното ехо от някое банско старче, че видиш ли всичко е ОК, само защото от памперсът на кораба майка вече така се е разсмърдяло, че няма някой, който да не е разбрал, че са се осрали.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Висока радиация около Урал?

                            Интересен е факта че замърсяването е само със рутений 106, няма други радионуклеиди.
                            За да се получи подобно разпространение - явно количеството не е било никак малко, и не е разлято на земята, а трябва да се е вдигнало поне до 2-3км. в атмосферата и да е било в подходяща форма.
                            Периода му на полуразпад е 1 година, и май не е много подходящо като източник на енергия в сателит. До колкото знам за целта се ползва предимно плутоний.
                            Или са си правили някакви експерименти или е думнало хранилище с доста чист рутений 106.Още по-вече че там някъде е и "Маяк"

                            Какво са правили с мощен бета източник (електрони) ако е експеримент обаче, можем само да гадаем.
                            Според някои предположения в руските СМИ - може да е резултат от изпробване на ново оръжие.
                            Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Висока радиация около Урал?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              И сателитни снимки има даже. За който се интересува.

                              Просто случаят е реално маловажен извън селището в което е станала аварията.
                              Дай линк. Аз не видях нищо.


                              А дали е маловажен или не, можем само да гадаем. А ако нещо продължава да се случва там?
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • #30
                                От: Висока радиация около Урал?

                                Напосоки новина
                                http://www.abc.net.au/news/2017-11-2...ntains/9178446

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X