Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

    Добър вечер на всички. Извинявам се за започването на нова тема, като този въпрос е обсъждан и в доста други предполагам, но съм нов и не знаех къде точно да пиша. Преди време взех един Уаз фургон, но тъй като го взех от една морга за автомобили, не знам кой модел е. Мисля, че е от по-новите 3303 или 3909, нещо такова беше със серово, различно парно и други разлики от обикновения 452. Както и да е. Моторът е с карбуратор К 151 У с някакви буксички за кабелни обувки, много вакууми, някакъв пневмо клапан отстрани, делкото - електронно, абе въобще сложна работа за мене - до сега не се бях сблъсквал с такава Уазка. И тъй като има някои липси, изтръгнати кабели, липсващи вакууми и т.н. не успявам да го запаля, а и не съм се опитвал много сериозно де, но съм убеден, че и не ми се кара Уаз с електроника и тем подобни усложняваници. И напоследък се замислям за изтръгването на този двигател и смяната му с друг - Дизелов. Спрял съм се на две възможности Мерцедес ОМ 616 и ОМ617, като първият 2,4 ми се струва дали няма да е гърчав ? 300д 5-ака ми се струва по-удачен, но и много тежък. Да подчертая Уаза не ми трябва за Офроуд ами да мъкне товар, да е много бавен и що годе проходим. Отзад съм направил изцяло ново душеме с квадрати и дебела ламарина и се получи много добре. Дайте съвет за мотора, а ако имате някой излишен от горе посочените можем да измислим нещо да ги завъртим, ако този ви върши работа и знаете как да го вържете. Иначе двигателя съм убеден, че е добър. Стартера е редукторен мисля - един малък такъв подобен на BOSCH-овите. Пак казвам Уаза не е за кеф ами за работно магаре - да тегли и да влачи товар. Благодаря предварително.
    “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

  • #2
    От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

    Слагай му газ на тоя и не се занимавай с глупости. Електронното делко не ти е враг, а карбураторът може да се подкара нормално и без никакви електронни части, трябва да се подаде ток на едно или две места.

    Ако "работата" не е нелегален превоз на дърва от гората лично аз не бих се борил с УАЗ ама ти си знаеш.

    Коментар


    • #3
      От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

      Първоначално публикуван от beliptici Преглед на мнение
      .....Преди време взех един Уаз фургон, но тъй като го взех от една морга за автомобили.....
      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

      Ако "работата" не е нелегален ......
      Този автомобил никога няма да е легален.А за какво ще го ползва собственика си е негова работа.

      Коментар


      • #4
        От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

        УАЗ не става за работа. Никаква. Не ме питай откъде знам. Т.е. става ако си в Русия и само това има и всички останали с това работят.

        Иначе е ясно че е без регистраця.

        Коментар


        • #5
          От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          УАЗ не става за работа.
          Айде бе ....мога да покажа ...как работи .
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #6
            От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

            Само че по добре 602/603
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

              Тъй като напролет почвам голям строеж на вилата, а пътят до там е доста лош, ще използвам уазът за превоз на доста материал (Греди, дъски, чували - вар, цимент, тухли и тем подобни) И регистрация има. За жалост ако сложа дизел няма да е актуална, но толкоз и гледат за тези работи. Както и да е. Също така го правя и за удоволствие. Малко съм подрязъл излишните ламарини и придоби интересен вид. Ще кача и снимки, но нещо ми изписва еррор.
              “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

              Коментар


              • #8
                От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                Айде бе ....мога да покажа ...как работи .
                И аз мога. Ама мога и други работи да покажа. Ако от това ми зависи заработката УАЗ ще е последният ми вариант.

                Първоначално публикуван от beliptici Преглед на мнение
                Тъй като напролет почвам голям строеж на вилата, а пътят до там е доста лош, ще използвам уазът за превоз на доста материал (Греди, дъски, чували - вар, цимент, тухли и тем подобни) И регистрация има. За жалост ако сложа дизел няма да е актуална, но толкоз и гледат за тези работи. Както и да е. Също така го правя и за удоволствие. Малко съм подрязъл излишните ламарини и придоби интересен вид. Ще кача и снимки, но нещо ми изписва еррор.
                Трябва да смалиш снимките сигурно.

                Коментар


                • #9
                  От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                  А това дали може да работи и аз мога да се изкажа, тъй като преди се занимавах с дърводобив (разбира се с Зилове 131 се извършваше масовия извоз) и аз конкретно работех с едно 131 с мотор ИФА, което се представяше адски добре. Бавен, здрав и елементарен мотор. За това искам да опитам как ще седи на уаз - дизелът. Та покрай Зиловете летяха и уазки. Къде да подвозят да се дотовари Зила, къде да кара провизии (Самари, гуми, инструменти, резачки и т.н.) Та и там съм строшил 3-4 бордови уаза, но след доста мъкнене от тяхна страна. Така, че относно работливостта на Уаза, мога горда да го защитя.
                  “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                    Ето и малко снимки
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170620_203405.jpg
Прегледи:1
Размер:451.8 КБ
ID:5772882
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170622_161047.jpg
Прегледи:1
Размер:571.7 КБ
ID:5772884
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170623_162900.jpg
Прегледи:1
Размер:540.4 КБ
ID:5772885
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170623_162914.jpg
Прегледи:1
Размер:611.9 КБ
ID:5772886
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170623_174006.jpg
Прегледи:1
Размер:411.4 КБ
ID:5772887
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170706_132952.jpg
Прегледи:1
Размер:484.9 КБ
ID:5772888
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170706_165445.jpg
Прегледи:1
Размер:427.8 КБ
ID:5772889
                    “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                      Айде бе ....мога да покажа ...как работи .
                      И аз ,и аз . Трябва да прецениш правилното количество товар (което не е много ) ,правилно шофиране и правилна поддръжка . Това е важно ,минусите са много ,надолу ще ти ги опишат .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                        Добре сте го почнали.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Само че по добре 602/603
                          По-добре е, ама понеже

                          Първоначално публикуван от beliptici Преглед на мнение
                          Преди време взех един Уаз фургон ... от една морга за автомобили ... И напоследък се замислям за изтръгването на този двигател и смяната му с друг - Дизелов. Спрял съм се на две възможности Мерцедес ОМ 616 и ОМ617 ... а ако имате някой излишен от горе посочените можем да измислим нещо да ги завъртим ...
                          надали.

                          ОМ602/3 трудно се намира подарък.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            ОМ602/3 трудно се намира подарък.
                            Мии, относително.
                            А 617 под 3 млн км също няма
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                              Аз пък имам 616 на 120км.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X