Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    ...
    И също така работи и с бензин
    Повече от 50% в нафтата?

    Коментар


    • #77
      От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

      да
      имам наличен 616 (същия, но с 4 цил) и мога да демонстрирам-
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #78
        От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

        Първоначално публикуван от GAZ_UAZ Преглед на мнение
        Кажете Вие тогава според вас когото и да било уазков,волгов и тн. мотор с какво превъзхожда един 5 цилиндров атмосферен дизелов мерцедесов мотор..
        С много малко неща и то не всички уазови мотори. Просто има такива, на които ще им гледаш задния номер с тоя дизел, и по пътя и в гората. А си излизат така заводски, не се налага да ги преправят. Уазовия мотор е 170кг, пали от четвърт при минус 20 градуса и версиите с около 100 коня си вървят поне колкото 90 коньов дизел без турбо(и въртящия момент им е сходен и също е при ниски обороти).

        И за Търтея - парцалите на бензиновите помпа са при ЗиЛ. А на вторични баш не е по-евтин, щото и блока му е алуминиев.
        Верно, не кара милиони и не блести с нещо, но също е непретенциозен и си е заводски. С газта вече става и по-изгоден като разход. За вървенето (ако е от читавите) и с ОМ602 няма да тръгне много повече, че да си заслужава да го сменяш с такъв ако си е здрав.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #79
          От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

          Аааа, бензиновата помпа и при УАЗ може да пострада по същия начин - това ако изобщо е различна а тя май не е. Лека неплътност на клапанчетата и парните тапи и разказват играта.

          Впрочем УАЗ няма как и много по-вървящ да го направиш защото не е само до двигател.

          Коментар


          • #80
            От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

            А аз, имам опит с двата мотора.Дизела и по-умрял като вървеж от ЗмЗ-402.Но е безпроблемен през лятото.,много тежък и като го сложиш пука сферите на предния мост и прави ресорите на салата .За бордова уазка е по-добър щото тегли товар и стой под
            Кабината.

            Коментар


            • #81
              От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

              Първоначално публикуван от GAZ_UAZ Преглед на мнение
              Няма база за сравнение уазковия мотор и 3.0 ката..!
              Сезона дойде ,чакаме да се убедим на живо !
              Тел. 0889531237

              Коментар


              • #82
                От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                Малко раздвижване на темата. Ето го и моторът, който ще бъде монтиран на уаза -
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1290486.JPG
Прегледи:1
Размер:689.9 КБ
ID:5775610
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1290487.JPG
Прегледи:1
Размер:678.0 КБ
ID:5775611
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1290488.JPG
Прегледи:1
Размер:554.7 КБ
ID:5775612
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1290489.JPG
Прегледи:1
Размер:379.7 КБ
ID:5775613
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1290490.JPG
Прегледи:1
Размер:594.9 КБ
ID:5775614

                Моторът е от МБ 100 ОМ616 - 72 коня. Има хидравлика - по натам ще търся кутия (дайте съвети от какво). Интересното е, че при този масления филтър е прибран плътно до картера. Дали няма да мина граница без да го преправям ми е чудно ? Картера е алуминиевия и е по-плитък от този с предния леген и там мисля да мина без преработки. Само някой друг допълнителен лист на ресьорите. Още не съм го налагал в коша и незнам как ще седи. Тия дни като имам време ще почна да мисля по въпроса с камбаната и фланеца. Поздрави !
                “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

                Коментар


                • #83
                  От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                  И колко е въртящия момент на този мотор. Конските сили ясно.
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #84
                    От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                    Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                    И колко е въртящия момент на този мотор. Конските сили ясно.
                    ...

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    137Nm и 170Nm за ОМ616 и ОМ617.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #85
                      От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                      Първоначално публикуван от beliptici Преглед на мнение
                      Малко раздвижване на темата. Ето го и моторът, който ще бъде монтиран на уаза -
                      ...

                      Моторът е от МБ 100 ОМ616 - 72 коня. Има хидравлика - по натам ще търся кутия (дайте съвети от какво). Интересното е, че при този масления филтър е прибран плътно до картера. Дали няма да мина граница без да го преправям ми е чудно ? Картера е алуминиевия и е по-плитък от този с предния леген и там мисля да мина без преработки. Само някой друг допълнителен лист на ресьорите. Още не съм го налагал в коша и незнам как ще седи. Тия дни като имам време ще почна да мисля по въпроса с камбаната и фланеца. Поздрави !
                      Ще убиеш уаза с тоя мотор.Не ми е харесал нито един уаз с дизелов мотор карал съм 3 такива.Няма по негодна техника от уаз с дизел от мерцедес еле пък точно тоя мотор.
                      Дано не съжаляваш като го направиш...
                      Последно редактирано от Ясен; 13-12-17, 22:07.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                        Първоначално публикуван от asq Преглед на мнение
                        Ще убиеш уаза с тоя мотор.Не ми е харесал нито един уаз с дизелов мотор карал съм 3 такива.Няма по негодна техника от уаз с дизел от мерцедес еле пък точно тоя мотор.
                        Дано не съжаляваш като го направиш...
                        Добре де, разкажи какво не ти харесва. Да знаят хората какво да внимават и какво ги чака.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                          Аз пък имам мерак за Уаз с 2.5тд от Мерцедес -126 кв.Само още не мога да намеря такъв на добра цена.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                            1,9 тди от ваг групата?
                            С какви надлъжни скорости се куплира най-лесно?
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #89
                              От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                              1,9 тди от ваг групата?
                              С какви надлъжни скорости се куплира най-лесно?
                              Волво 240/740, като има скоростна кутия с 5-та на копче, която всъщност е повишаваща предавка работеща само на 4-та, която може да работи на всички скорости.
                              Това нещо се куплира стандартно с D24 и D24T, който е дълъг, но с турбиниран четвъртак ше стане перфектно, а и съединителя е 225 или 240mm.

                              Не знам защо никой не го е направил до сега ?!

                              Калине, току що ме вкарА в размисли за поредната простотия която ми се завъртя в главата !

                              P.S. Сетих се, че може да стане и с кутия от LT.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #90
                                От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                                1,9 tdi 1Z с кутия от ЛТ може и да стане, съединителя на ЛТ-то е същия като на 1,9 тди - карал съм с такъв Ибизата едно време. 228 мм 23 шлици мисля беше, жених ги с едномасов маховик от 1Z . Може да се направи мтди - има хора във форума които са го правили.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X