Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

    И аз търся едно теле.
    Вола го имам.
    От опит - занимаваш се с глупости .
    Или нещата могат да станат - няма да ти харесат парите .
    Иначе всичко става . Даже и това което са казали , че не може.
    Цитирам един приятел : "От пръдня - боя не става " .
    Всичко иска пАри.

    Коментар


    • #32
      От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

      Така както си написал карбуратор К-151У е за двигател ЗМЗ-4021.10.

      А на снимките двигателя е или 4178 или 4218.

      Може да е 2445 см.куб. или 2890 см.куб.

      И колко е въртящия момент на тези дизели все пак , някой ще съобщи ли.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #33
        От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

        Сори сега видях снимката - 4178ОВ - 2445 см.куб.

        Ако кажеш колко е висока главата ще е добре.
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #34
          От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

          УАЗ-3909 номер рама 37410040429710


          4178ОВ40602831
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #35
            От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

            Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
            И колко е въртящия момент на тези дизели все пак , някой ще съобщи ли.
            Перкинс Д3900 е около 250Nm, атмосферните. С турбо още около 50Nm. Но тежи над 300кг.
            Мултикара примерно наполовина, и поне 200кг (тука малко субективно, разглобявал съм такъв мотор преди над 15 години).
            Мерцедесовите без турбо(и от по-евтини и стари)без да ги търся, до 200Nm. Мусото е почти толкова с бусовия вариант на OM602 - 2,9. Значи другите(и по-старите) са там някъде и надолу. Само шестцилиндровите са с малко отгоре, обаче те май не са вариант за целта по разни други причини.
            Но гол блок на УАЗ го вдигам с една ръка над главата си, а тия дизели са си доста по-масивни.

            Та чудеса няма как да се получат, а разправията си е съществена. Според мен замяна с атмосферен мотор е оправдана само ако нафтата е без пари(и го казвам, въпреки че съм заклет дизелджия). А ако е от мерак, поне да е мотор с турбо, разправията е същата, но резултата по-добър. Естествено, ще струва малко повече.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #36
              От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

              Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
              ...
              И колко е въртящия момент на тези дизели все пак , някой ще съобщи ли.
              137Nm и 170Nm за ОМ616 и ОМ617.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                Първоначално публикуван от beliptici Преглед на мнение
                А какво ви е мнението за мотор от ифа мултикар или български перкинс 4-ка ?
                ВАМО Перкинз Д 3900 е два пъти повече на кубатура от мултикара . Мощността му стига криво ляво да влачи дори и ГАЗ 53 но си е тежък мотор целия е чугун . Това чудо качено на мотокар едни 40 години работа не стигат да го убиеш а мотокарите варират празни от 5 до 7.5 тона и товарят съответно 3.5 и 4.5 тона .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                  Здравейте,да изкажа и аз едно мнение мой приятел монтира на ренч ровер двг от ивеко, вече 3 години експлоатация без проблеми

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    137Nm и 170Nm за ОМ616 и ОМ617.
                    Аз писах кои двигатели от магарцедес да се ползват.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Аз писах кои двигатели от магарцедес да се ползват.
                      603 няма смисъл. Хем е по-дълъг, хем не се намира много с ръчна кутия.
                      602/601 ги има вече евтини (приятел продаваше 601 на 180К км, но успя да продаде само ГНП, другото го върна на вторични). Освен това, за тях има картер и маслоприемник от Мусо/Корандо, а може да се ползва и директно цял мотор от тях с мерцедесови скорости.
                      Но хептен за без пари няма да стане, а и работа си трябва.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                        Не е атомна физика да се сложи ръчка на 603.
                        Картера за гнусо що да е плюс като се слага на уаз?
                        Отделно, автомата на 603 е здрав като чук.

                        Аз лично бих сложил 605/6 с механично гпн, но там цената е друга. Всъщност аз точно това съм си сложил
                        А в момента консултирам един 605 и слагам един 603.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                          Колко пари излиза механична ГНП на 605? Другото си идва комплект със скоростите от донор(C250 Turbodiesel).
                          А за картера, мотора при фургона УАЗ е по-назад отколкото в джипката, доколкото знам.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                            Ми колко излиза - колкото я намериш втора ръка, плюс профилактика, плюс настройки. Носи и на нови елементи до 7мм.
                            Скоростите от цетката са леко кекави за джип.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              А за картера, мотора при фургона УАЗ е по-назад отколкото в джипката, доколкото знам.
                              с много малко. Предният кардан се различава с 2-3 сантиметра ама на практика са взаимозаменяеми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дайте мнение за Дизелов мотор на Уаз

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Ми колко излиза - колкото я намериш втора ръка, плюс профилактика, плюс настройки. Носи и на нови елементи до 7мм.
                                Скоростите от цетката са леко кекави за джип.
                                Говорим за що-годе бюджетен вариант. Помпа от 602/662 с турбо, елементите се ползват от 605, настройка и подмяна на елементите...общо колко? Няколкостотин лева?
                                Кутията без големи гуми все ще кара.

                                А за картера, доколкото съм подкарвал такава техника, мисля, че картера на 662 ще е по-подходящ. Между другото на 602 и 605 взаимнозаменяеми ли са кратерите?
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X