Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за миене на ръждопреобразувател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за миене на ръждопреобразувател

    Здравейте.Нов член съм на форума,съвсем скоро си взех Форд Маверик(Терано 2) и сега работя по въпроса с ръждите където ги има.Обработвам навсякъде с този преобразувател на Нигрин
    http://http://www.praktiker.bg/bg/Ex...IGRIN/p/445042
    Търкам с дрелка с четка и флекс,после с четка на ръка и шкурка.Мажа и оставям да преседи една нощ или дори 24 часа ако нямам време да се занимавам с колата на другия ден.През това време метала придобива светло сив лъскав цвят,а корозията потъмнява и излиза бял прах на места,после търкам отново и така по няколко пъти докато ми хареса резултата.Въпроса ми е на финалното мазане преди обработката с грунда,който мисля да е миниум с безир,да мия ли с разредител или с вода обработените повърхности или направо да мажа върху тях?На опътването на шишето пише,че създава повърхност готова за лакиране,а в състава пише че съдържа фосфорна киселина.Четох различни мнения по въпроса двуомя се.Какво ще стане ако се измие и ако не се измие?Поздрави!

  • #2
    От: Въпрос за миене на ръждопреобразувател

    Фосфорната киселина не ти е враг.

    Ако измиеш с вода ще получиш остатъци от вода които после ще трябва да чакаш да изсъхнат без непременно да имаш полза от това. Ако измиеш с разредител няма да промениш нищо, освен че ще си похарчил малко разредител.

    Не мисля че имаш полза от миниум след фосфорната киселина.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за миене на ръждопреобразувател

      Дали фосфорната киселина няма да остане активна по някакъв начин и да надигне следващото покритие или да предизвика ново корозиране на метала където съм обработвал,все пак има преобразувател и на много местаа където е чист метал без видима ръжда?
      А относно миниума дали няма да протече реакция с обработената с киселина ламарина?

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за миене на ръждопреобразувател

        Единствените преобразуватели, които не се мият след като са действали са на вюрт и на hagmans, на които аз съм попадал. И двата са много течливи приличат на обезмаслено прясно мляко като вискозитет и цвят. След обработка повърхностите са черно - синкави напомнящи металик. Не се понасят с какъв да е грунд. Примерно вюрт не се понася с цинков грунд. Най- добре използвай продукти на една и съща фирма и следвай преоръките на производителя. Последно леваците от вюрт не пожелаха да ми продадат ръждопреобразувател щото видиш ли не съм фирма. Затова и ползвах на хагманс, ама това в швдеско.
        Обичайните ръждопреобразуватели трябва да се отмият с вода. После трябва да изсъхне. След това обезмасляваш и грундираш.
        С риск да вляза в пререкания с модератора предпочитам да следвам упътването на опаковката.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за миене на ръждопреобразувател

          Само Wurth, всичко друго е загуба на пари и време. Моят джип е целият минат с Wruth и мога да ти кажа, че вече 4та година имам голи ламарини минати само с преобразовател и нямат наченки на ръжда.
          Газ 69 2.4i
          Густо майна, пътят свърши !!!
          GSM: О895 7О6О59

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за миене на ръждопреобразувател

            Според моя опит,Вюрт е хубав но за съвсем леки ръждички за по сериозни и дълбоки не става.Снощи изтърках отново обработените и изсъхнали повърхности и измих белият прах с обезмаслител след което грундирах с безир и миниум.Сега няколко дена чакане и грунд на Лакпром бързосъхнещ + емайллак отгоре и след няколко седмици на тънко слой битум на Нигрин.Дано да е сполучливо цялото начинание.Имам и цинков спрей пак на Нигрин но с него минах барабаните си някак му нямам доверие.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за миене на ръждопреобразувател

              Аз съм много доволен от Коростоп нс Оргахим. По 1л разфасовки е и си мирише яко на фосфорна киселина и щипе като ти пръсне по кожата. Другите български не струват. А пък Вюрта мисля че е прехвален.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за миене на ръждопреобразувател

                Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
                ... А пък Вюрта мисля че е прехвален.
                Всяко "нещо", което се ползва урбулешката (разбирай без спазване на технологичния процес) се обявява за прехвалено, но самото "нещо" обикновено няма никаква вина за това.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за миене на ръждопреобразувател

                  Здравейте, хубаво е когато се ползват тези химикали да е топло, за да може химията да подейства както трябва.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X