Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешен избор на таблет за подарък на дете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Спешен избор на таблет за подарък на дете

    Амазона какви и за колко време идват.Сега ако поръчам смятам ще влезна в срока за Коледа.
    Днес гледах един дето ми хвана окото в ема.га. ама сега имам повече време и ще ровя.
    На останалите също благодаря за включването и продължавам да издирвам светия граал.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #17
      От: Спешен избор на таблет за подарък на дете

      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
      Амазона какви и за колко време идват.Сега ако поръчам смятам ще влезна в срока за Коледа.
      Днес гледах един дето ми хвана окото в ема.га. ама сега имам повече време и ще ровя.
      На останалите също благодаря за включването и продължавам да издирвам светия граал.
      Амазон правят изключително качествени таблети, които за съжаление в стоков вид не стават за нищо - лично мнение. Безобразно орязан и модифициран Андроид, така че да се поддържат предимно техните технологии, което е разбираемо. Имат си отделен Amazon Market, който няма нищо общо с Play на Google и съответно множество приложения изобщо не тръгват на него. За да се отключат нормалните функционалности си трябва Custom Rom, което си е играчка и е добре да се провери дали има такова решение за избрания модел.

      Ако ще се избира нещо подобно бих препоръчал някакво по-бюджетно решение, което не е толкова орязано откъм функционалности. Например Prestigio, Asus и т.н.
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • #18
        От: Спешен избор на таблет за подарък на дете

        Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
        Амазон правят изключително качествени таблети, които за съжаление в стоков вид не стават за нищо - лично мнение. Безобразно орязан и модифициран Андроид, така че да се поддържат предимно техните технологии...
        Махат се лесно, доколкото знам, тези ограничения. На моите не съм ги подарявал аз и не съм запознат в подробности, но ограничения няма(премахнати са, даже не тук, а там). Иначе от Англия през фирмите за доставка(гъбко и т.н.) би трябвало да дойде за около от 2 седмици.

        Коментар


        • #19
          От: Спешен избор на таблет за подарък на дете

          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
          Махат се лесно, доколкото знам, тези ограничения. На моите не съм ги подарявал аз и не съм запознат в подробности, но ограничения няма(премахнати са, даже не тук, а там). Иначе от Англия през фирмите за доставка(гъбко и т.н.) би трябвало да дойде за около от 2 седмици.
          Все още имам Amazon Fire 7 с Custom ROM, а съм слагал Custom ROMs на Fire HD 8 и Fire HD 10 - играчка си е, особено ако не си го правил преди. От друга страна са хубави таблети след като им се разкарат Амазонските ROM-ове.

          Държа си на мнението, че според мен за 6 годишно момиченце Lenovo Yoga Tab 3 8" е по-подходящ не само заради възможността да се рисува върху него. Дъщеря ми е пробвала доста таблети покрай мен.
          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

          Коментар


          • #20
            От: Спешен избор на таблет за подарък на дете

            Сериозно ще го помисля тъй като малката обича да рисува!Дай конкретният модел,защото доста йоги ми излизат.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #21
              От: Спешен избор на таблет за подарък на дете

              Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
              Сериозно ще го помисля тъй като малката обича да рисува!Дай конкретният модел,защото доста йоги ми излизат.
              Lenovo Yoga Tab 3 8" - точният модел е YT3-850F. Ако ти хареса е добре да му сложиш и стъклен закален протектор на екрана - има ги много из нета точно за този модел.
              "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

              Коментар


              • #22
                От: Спешен избор на таблет за подарък на дете

                Амазонските са хубави, но си имат ограничения на операционната система, което за дете не е проблем, даже е препоръчително, но ако са евтини, бъкат от реклами.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #23
                  От: Спешен избор на таблет за подарък на дете

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Амазонските са хубави, но си имат ограничения на операционната система, което за дете не е проблем, даже е препоръчително, но ако са евтини, бъкат от реклами.
                  Хубави са - спор да няма. С подходящ ROM стават прекрасни устройства. Относно ограниченията - най-фрапиращото е липсата на Play Store, което е поправимо разбира се, но с разни гимнастики, а и всяка актуализация на FireOS го затрива и трябва да се прилага ново решение.

                  Според мен на всеки таблет, който се ползва от дете е задължително да се настроят Parental Controls. Аз съм си филтрирал в къщи допълнително и домашната мрежа през OpenDNS, което блокира много голямо количество неподходящо съдържание, а и се актуализира автоматично. Другото е, че съм ограничил Интернет достъпа на всички "детски" устройства до няколко часа дневно.

                  Ще използвам темата да пусна два линка - първият е за настройка на Parental Controls за Андроид:

                  Parental Controls

                  А вторият е за Parental Controls за домашна мрежа - написано е специално за dd-wrt, но с малко четене из мрежата може да се приложи и за други рутери:

                  Home Network Parental Controls
                  "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                  Коментар


                  • #24
                    От: Спешен избор на таблет за подарък на дете

                    Амазон си имат собствен store, който в повечето случаи си е достатъчен, особено за 6 годишно дете. Родителският контрол там трябва да е доста по-добър от този на Google, така че аз за 6 годишно дете бих заложил на тях. Само, както казах, ако е евтин, то е за сметка на рекламите.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Спешен избор на таблет за подарък на дете

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Амазон си имат собствен store, който в повечето случаи си е достатъчен, особено за 6 годишно дете. Родителският контрол там трябва да е доста по-добър от този на Google, така че аз за 6 годишно дете бих заложил на тях. Само, както казах, ако е евтин, то е за сметка на рекламите.
                      Нека свикват да игнорират рекламите от малки.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Спешен избор на таблет за подарък на дете

                        То хубаво, ама трябва да нямаш регистрирана кредитна карта в амазон, че неигнорирането е скъпо
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Спешен избор на таблет за подарък на дете

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Амазон си имат собствен store, който в повечето случаи си е достатъчен, особено за 6 годишно дете. Родителският контрол там трябва да е доста по-добър от този на Google, така че аз за 6 годишно дете бих заложил на тях. Само, както казах, ако е евтин, то е за сметка на рекламите.
                          Единственият плюс на Amazon Store е, че наистина има много по-малко достъпни приложения, отколкото Google Play. Т.е. голяма част от потенциално неподходящите за деца приложения няма как да се инсталират на Kindle без допълнителни гимнастики. Но не съм съгласен, че родителския контрол е по-добър. Google Play предлага доста повече възможности и при правилни настройки блокира почти всичко неподходящо. Също така лесно се филтрира съдържанието на браузъри, социални мрежи, видео приложения и т.н.
                          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                          Коментар


                          • #28
                            От: Спешен избор на таблет за подарък на дете

                            Моят основен съвет е- избери таблет с качествен, ярък и контрастен дисплей. Децата се вглеждат с часове в таблетите и грижата за зрението им е най важното нещо. И размерът също е важен, 10 инча може да е по труден за държане но разтоварва зрението също.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Спешен избор на таблет за подарък на дете

                              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                              Моят основен съвет е- избери таблет с качествен, ярък и контрастен дисплей. Децата се вглеждат с часове в таблетите и грижата за зрението им е най важното нещо. И размерът също е важен, 10 инча може да е по труден за държане но разтоварва зрението също.
                              Присъединявам се към този съвет с едно уточнение - "часове" с таблет е силно непрепоръчително за деца. Всеки сам си решава, но аз лично съм задал лимит от максимум час на ден, който е достъпен през определена част на денонощието и слава богу не се консумира всеки ден тъй като се намират и други интересни занимания. Естествено, има изключения, но са много редки, например при дълги пътувания или когато дъщеря ми е болна.
                              "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                              Коментар


                              • #30
                                От: Спешен избор на таблет за подарък на дете

                                Това са добри пожелания, но не винаги и навсякъде постижими, ограничаването имам предвид. Иначе и у нас има ограничения но не толкова драконовски, твърда норма от час може да има и лош ефект.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X