Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Осветление при работа с фотошоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Осветление при работа с фотошоп

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Ми не си купувай лаптоп, купи си настолен монитор около 19-те инча. И аз снощи на лаптопа и на настолния монитор изкарах два нюанса от цветовете на един канцеларски перфоратор, който трябваше да се предлага в инет магазин.
    Ами нямам много физическо място и затова предпочитам да е нещо по-мобилно...Отделно от това аз пари от фотография не изкарвам, и си снимам само за кеф.Снимките и така са горе-долу поносими,а с един IPS монитор макар и на лаптоп, мисля, че ще стават с една идея по-добре.Та...така...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #17
      От: Осветление при работа с фотошоп

      Любо, идеята ми е, че няма да плащаш за нещо, което имаш и в момента - останалата хардуерна част от лаптопа. Винаги ще намериш две квадратни педи за сравнително малък, но все пак доста по-удачен по размер монитор.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Осветление при работа с фотошоп

        @lubashki777
        Така се работи професионално, за филмите цветните корекции се правят при същите и още по завишени условия.
        Важното е как се прави, за да излязат верните цветове и контраст, при спазване на стандарт. Един 200M $ американски филм,можем да гледаме и на телефон и в кино и на лаптоп и на каквото си искаме,но е направен по стандарти.
        Относно "защо на монитора е едно, а на отпечатък-друго" - това са различни цветови пространства и няма как RGB, да се цветопредаде правилно в CMYK. Taka,че не е въпроса как се гледа отпечатаната снимка при спуснати пердета или не. Тя е създадена по различен начин от електронното изображение на екрана.
        Темата е за осветление при PS, инвестицията за домашни условия е цената на лампата, сив хартиен фон и в най лошият случай вградената софтуерна калибрация на PS.
        Пътят е целта.

        Коментар


        • #19
          От: Осветление при работа с фотошоп

          @lubashki777
          Лаптопите с матрица за обработка на снимки са EliteBook с DreamColor... Обаче цената няма да ти хареса. Затова по-евтиния вариант е просто да добавиш един външен монитор.
          @charger - можеш ли да покажеш такива крушки. Гледах и трита сайта и видях само енергоспестяващи(живачни) дето хич не ми се нравят...

          Коментар


          • #20
            От: Осветление при работа с фотошоп

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Любо, идеята ми е, че няма да плащаш за нещо, което имаш и в момента - останалата хардуерна част от лаптопа. Винаги ще намериш две квадратни педи за сравнително малък, но все пак доста по-удачен по размер монитор.
            Е да...ама той и лаптопа като хардуер вече е остарял, та така или иначе в близко бъдеще ще трябва да се мисли за нещо малко по-мощно, че след всеки ъпдейт на фотошопа, той започва да работи все по тегаво и по-тегаво...
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #21
              От: Осветление при работа с фотошоп

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              @lubashki777
              Лаптопите с матрица за обработка на снимки са EliteBook с DreamColor... Обаче цената няма да ти хареса. Затова по-евтиния вариант е просто да добавиш един външен монитор.
              @charger - можеш ли да покажеш такива крушки. Гледах и трита сайта и видях само енергоспестяващи(живачни) дето хич не ми се нравят...
              Да знам, че това е т.нар. евтин вариант, ама ще мисля, като му дойде времето...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                От: Осветление при работа с фотошоп

                http://dynaphos.com/product/33/0/573...photo_lamp_55w

                Пълен спектър, но пък е доста мощна. Удобство при скрит монтаж. Имат и някакви LED, но за тях не мога да гарантирам, не съм ги виждал в работно помощение за цветни корекции.
                Пътят е целта.

                Коментар


                • #23
                  От: Осветление при работа с фотошоп

                  Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                  http://dynaphos.com/product/33/0/573...photo_lamp_55w

                  Пълен спектър, но пък е доста мощна. Удобство при скрит монтаж. Имат и някакви LED, но за тях не мога да гарантирам, не съм ги виждал в работно помощение за цветни корекции.
                  С това няма да се стои в стаята. Преди около година всички енергоспестяващи ги раздадох насам натам, защото са вредни и минах на ЛЕД. Сега съм с 9W

                  Коментар


                  • #24
                    От: Осветление при работа с фотошоп

                    Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                    Светлината трябва да е 5600К, мека,отразена, не попадаща върху монитора, самата лампа трябва да е скрита и да не свети и в очите на артиста.
                    Не се монтира като основно осветление, а като светлина за работа
                    Пътят е целта.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X