Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едноетажна къща от кирпич.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Едноетажна къща от кирпич.

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Най-общо казано - ама най-общо и отгоре-отгоре. Фактическият изолатор, във всички изолационни материали, е въздухът. А една от определящите характеристики на клинкерните тела е, че са пресовани.
    Да, ама кухини с вата има в мУдерните клинкери.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Едноетажна къща от кирпич.

      Такъв продукт, има евентуално много тясно приложение.
      Значи, след отгоре-отгоре, явно трябва и малко по-подробно. В клинкерните тухли, има малко шамот и малко други специални добавки, съставът като цяло е идентичен с обикновените тухли. Разликата е в споменатото пресоване (подобно на керемидите) и строгите норми при изпичането (отново подобно на керемидите). Съответно, висока цена, при единствено преимущество - високи механични показатели. При съвременното строителство, носещите (зидани) стени са изключителна рядкост (за да не кажа, че няма такова нещо). В този аспект, това преимущество е без стойност. Друго евентуално приложение, е оформяне на фасади, без допълнителни облицовки и покрития. Понеже понастоящем материалите, технологиите, "системите" и пр. и пр. за оформяне на фасади са "един милион" (включително имитация на натурална зидария, с много по-евтини, но същевременно по-ефективни технологии) - и в такъв аспект преимуществото им е съмнително.
      То и затова, днес клинкерът е много по-използван като материал за настилки.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Едноетажна къща от кирпич.

        Бъркаш гагич. Клинкерът е външна облицовка-там където ще го пече слънце, ще го вее вятър, пияници ще пикаят по него и т.н. Доста плътен и тежък материал. Представи си го като много плътна и качествена стара тухла единичка, ама не от Тошово време, а от преди него.
        Не, че не можеш да направиш и цяла сграда от клинекр, но няма голям смисъл откъм разходи, освен ако не правиш някакъв проект изцяло с показна цел.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: Едноетажна къща от кирпич.

          За момент помислих,че говориш за “Червената ябълка“
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар


          • От: Едноетажна къща от кирпич.

            Всъщност, жълтите павета не са ли и те по клинкерна технология?
            На мойто село, ТКЗС свинарниците бяха с клинкерни тухли на пода /тва верно е по бай Тошовото време/, за краварниците не съм сигурен, макар че и там съм развалял. Та, като почнаха окрупняване при свинете, събориха старите свинарници и с дядо докарахме 2-3 каруци тухли - за една пещ, някой комин, тук таме по дуварите. Сега като развалям и си ги заделям, евентуално за пътеки по-нататък ако ми потрябват.
            Иначе гледам че по паркове и градини напоследък често взеха да ползват такива павенца и фигурки, все за настилка де.
            Последно редактирано от jordanov sv; 28-03-18, 10:38. Причина: пр.грешка и благодаря на Мод

            Коментар


            • От: Едноетажна къща от кирпич.

              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Всъщност, жълтите павета не са ли и те по клинкерна технология?
              На мойто село, ТКЗС свинарниците бяха с клинкерни тухли на пода /тва верно е по бай Тошовото време/, за краварниците не съм сигурен, макар че и там съм развалял. Та, като почнаха окрупняване при свинете, събориха старите свинарници и с дядо докарахме 2-3 каруци тухли - за една пещ, някой комин, тук таме по дуварите. Сега като развалям и си ги заделям, евентуално за пътеки по-нататък ако ми потрябват.
              Иначе гледам че по паркове и градини напоследък често взеха да ползват такива павенца и фигурки, все за настилка де.
              https://wienerberger.bg/resheniya/ju...zanata-istoriq

              Ето

              Коментар


              • От: Едноетажна къща от кирпич.

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                ............ Тези в равното отдавна ги няма. Вторият проблем е, че ако се наложи да ремонтираш нещо-намирането на жив майстор, който разбира от кирпич, граничи с невъзможното.

                Живи майстори наистина са кът , но сегашни специалисти се намират !
                Те показват на сегашните майстори как се правят старите технологии с нови техники.
                Ще се опитам да кача снимки какво правя аз със моите момчета , а повече инфо. може да се види и на страницата но
                арх. Георги Георгиев /АСЕМ в гугъло/ Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CEB4.JPG
Прегледи:2
Размер:148.4 КБ
ID:5791741Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 2.JPG
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5791742
                Това са ПЗБ /пресовани земни блокчета / с други думи "кирипичи " по малко по съвременна технология.!
                За съж.не мога да кача снимки от цяла къща , но е построена миналата година в с.долни Лозен до софия .
                Само дето ги измазахме с Глинена мазилка и не се виждат вече.
                а тези са от къща със сламени бали във Варна .
                Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                Коментар


                • От: Едноетажна къща от кирпич.

                  Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
                  ...
                  а тези са от къща със сламени бали във Варна .
                  Да, ама нищо не се вижда.

                  Може ли пак да ги качиш, че темата ме интересува от години, а все още не съм видял грамотни реализации у нас ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Едноетажна къща от кирпич.

                    тези които са се" качили " са от Варна . трябва да са "смачкани " снимките ,а на мен мие проблем малко! иначе не ще да ги приема!
                    От София ги нямам в момента,/смяна на айфоните и.....!?!/ като успея ги прехвърля.
                    Гледам си от там , ако ти се разхожда до Лозен ,,ще ти пратя координатите и връзка със собственика.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2189.jpg
Прегледи:1
Размер:347.5 КБ
ID:5791752 и тази е от Варна.
                    Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                    Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                    Коментар


                    • От: Едноетажна къща от кирпич.

                      Колега, както ти казах и в предният пост, мен ме интересува

                      Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
                      ... къща със сламени бали във Варна .
                      а лозенската е от кирпич, която не представлява интерес за мен.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Едноетажна къща от кирпич.

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Колега, както ти казах и в предният пост, мен ме интересува



                        а лозенската е от кирпич, която не представлява интерес за мен.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 4.JPG
Прегледи:1
Размер:124.0 КБ
ID:5791755Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 5.JPG
Прегледи:2
Размер:93.7 КБ
ID:5791756Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo.JPG
Прегледи:1
Размер:38.3 КБ
ID:5791757

                        Къщата е на задния план /вече измазана от вън/,, вътре се виждат неизмазаните още бали слама.
                        Фундаментна бет.плоча ,дървена двойна конструкция, между нея балите , рабицова мрежа и мазилка.
                        Блокчетат са за разпределения на помещенията .Така вътрешните стени са 14см , ако са от бали ще са 50см!.
                        На 2 етажа е с РЗП 250м2,
                        Ако питаш колко му е излязла на собственика? ,,, 200 хил. ги мина и имаше още СМР та за довършване.
                        дано съм бил полезен , колега.
                        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                        Коментар


                        • От: Едноетажна къща от кирпич.

                          Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]960294[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]960295[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]960296[/ATTACH]

                          ,,, 200 хил. ги мина...
                          Ko
                          мисля, да зема а се замисля...

                          Коментар


                          • От: Едноетажна къща от кирпич.

                            Всичко разбирам, само едно нещо ми се губи. Каква е идеята, която стои зад подобен строеж?

                            Коментар


                            • От: Едноетажна къща от кирпич.

                              Е каква да е...имаш излишни 200 бона и едновременно с това искаш да строиш с "естествени" материали.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Едноетажна къща от кирпич.

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                Е каква да е...имаш излишни 200 бона и едновременно с това искаш да строиш с "естествени" материали.
                                Аз пък ще ти дам друг пример:
                                Само единият джип ти е 200 Бона, като имаш още няколко + некви коли, имаш 4-5 апартамента, а живееш на таван 30m2, който е по-евтин дори от паркоместата които имаш.
                                Хора всякакви.

                                Фен съм на къщите от слама, но грамотно изпълнени, а не измазани с ръце, за това и ме интересуват всякакви реализации у нас, както и как са решени документално.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X