Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едноетажна къща от кирпич.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Едноетажна къща от кирпич.

    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
    Нова ли искаш , или ремонт на стара? Кирпич или плетарка?
    Прав си, авторът на темата не е уточнил на гола поляна ли ще прави нещо, ще стяга ли нещо и ако да, какво...
    Мисля си, ако е ново, с дървен скелет и ако по него се наковат дъски за кофраж, а между тях да се налива "кирпичобетон"...

    Коментар


    • #17
      От: Едноетажна къща от кирпич.

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Мазе/сутерен е много полезно нещо. И лятото и зимата.
      Ако нямаш подпочвени води е много полезно да
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #18
        От: Едноетажна къща от кирпич.

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Какво ви е мнението?

        Решил съм да е изнасям на към село, макар че никога не съм имал такова.
        За пенсионерска употреба иде реч. Няма да има изби за вино и кисело зеле, нито таван за фураж.
        Имам някакви наблюдения за такива къщи на по 300 години около Виена, ама се чудя дали има почва у нас.
        Глината е това което ме притеснява - става въпрос за Софийското поле. Около Дунава са по-ясни нещата.
        Поздрави на споделящите.
        Аз бих помислил за варианта къща под наем. С малко по упорито търсене все ще се намери нещо максимално близко до това в представите. Пребиваване за някой и друг месец и след това ще е съвсем ясно дали това е твоя формат. След като ще почваш от нула, то що да се мразиш на стари години, че не си мислил на млади?
        GPS системи https://www.easytracking.bg/
        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

        Коментар


        • #19
          От: Едноетажна къща от кирпич.

          Керпича е много здрава конструкция,естествена топлоизолация и е антиземетръсна,преди години имах подобна къщурка,беше си супер,в тоя ред на мисли махам едни стени с големи мъки,та подарявам 200-300 керпичени тухли,това е много здраво по начина на редене и слепване,адски дебели зидове върху каменна основа..
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #20
            От: Едноетажна къща от кирпич.

            В нашето село е пълно с т.нар „шаронски къщи". Щом ти е хоби, действай.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #21
              От: Едноетажна къща от кирпич.

              Е хубаво е малко уточнения да има наистина...
              За ново строителство ли става реч, за старо ли? Твърдо за кирпич ли говорим /тухли от кал, сушени на слънце/ или някакъв вид паянта - дървена конструкция с плет измазана с кал? Колегите преди мен са дали важни мнения, само ще потвърдя че това тежи и е работа за здрави и работливи хора. Нищо сложно, хамалогията е голяма и навремето са се събирали братовчеди и комшии на задруга през свободните от работа дни за да правят тухлите, после и с транспорта същата работа и т.н. На село има къщи по на два етажа от кирпич на основа камък, които наближават век, важно е покривът да не тече. Падне ли някъде някоя цигла да тръгне водата и то се вижда какво става. Основата също трябва да е на високо и най-добре скала, има ли опасност от наводнение - къщата е обречена. Най-добрият микроклимат е при кирпича и при зид от тухла и половина да се слага външна изолация за мен е кощунство. Нова дограма и зависи таванът как е - една изолация отгоре и всичко е ОК.
              На село иначе се занимавам постоянно със събаряне/възстановяване на стари стопански постройки и дувари и виждам за какво става въпрос. Огромен труд са влагали хората преди мен, но без поддръжка не става. Голям проблем при кирпича са и плъховете. Ако има поминък наоколо, фуражи, зърнени култури, навъждат се гадините, копаят дупки в стени и подове и т.н. Стаята, която ни е над мазата е чувствително по-топла от съседната стая която е на насип, въпреки, че втората е на юг.

              Коментар


              • #22
                От: Едноетажна къща от кирпич.

                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=193727


                На който му е интересно за ремонтите на такива къщи . Скоро не съм писал , но имам още доста материал от тази година.

                Коментар


                • #23
                  От: Едноетажна къща от кирпич.

                  Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                  При наводнението в Мизия преди няколко години, нали знаете,че много къщи паднах.Много се чудих тогава как така ще падне къща понамокрена до около метър,метър и половина.Е оказа се, че повечето паднали къщи са кирпичени.Та при все по-нарастващите климатични аномалии трябва да се помисли и по този въпрос.
                  Това зависи къде ще е, но не е за подценяване !! Генчо е прав, но ако при някакво наводнение няма да кисне 7-10 дена у вода, не мисля че ще има проблем.

                  При нас тогава имаше тухлени !!! къщи от които са се чували как от време на време "гърми" по някоя тухла , това вероятно от некачествени тухли, както и факта, че са киснали повече от седмица у вода.
                  То всъщност това беше фактора който донесе най-много щети. Както и да е отплеснах се.

                  На мен също ми се струва трудоемко това начинание, едно е да ти стоварят палетата с тухли и да почнеш да зидаш, друго е сам да си правиш тухлите.
                  Но пък ако човек не бърза, 'що па не, може да отнеме повече време (а най-вероятно и пари), като ще трябва да се грижиш да защитаваш от времето това което е изградено до някакъв етап.
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Едноетажна къща от кирпич.

                    Мазето е много готино нещо. Оскъпяването не винаги е значително, но нещата могат да се усложнят от терена и подпочвените води, повърхностните не са трудно и скъпо преодолими. Бетонът и тухлите не са по- неекологични, измазването със слама и л@йна си е същото, покрива и той. Камъка за основи да не е по-лесно? Ако не- паянтова конструкция с тухлена зидария може да направи всеки, който може да направи покрив.
                    За пенсионер или по-продължително пребиваване ми са важни района и като минимум да не граничи с друг застроен имот. Може и още по- далеч. Това обаче си е до характер и нагласа. Страхът от липсата на комшии, лекар и подобни, когато си с внуци минава бързо, а и те растат значително по-бързо от майките и бащите си. Като ги заведеше на катуна в гората или язовира да не е друго(сега си е вече град де)?
                    Последно редактирано от veskov; 17-11-17, 12:15.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #25
                      От: Едноетажна къща от кирпич.

                      Идеята е за нов строеж на празен парцел. Основен фактор е НЕналичието на стълби, за това отпадат тавани и мазета.
                      Друг вариант е дървена или метална конструкция.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Едноетажна къща от кирпич.

                        Каква е идеята да е кирпич - евтиния или щото има плюсове?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Едноетажна къща от кирпич.

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Идеята е за нов строеж на празен парцел. Основен фактор е НЕналичието на стълби, за това отпадат тавани и мазета.
                          Друг вариант е дървена или метална конструкция.
                          Ясно, добре. Но и с двете конструкции поколенията (ако не и ти) ще се берат ядове. Тухли, бетон, дърво и си ти. Нито е по- скъпо, нито по- бавно. По-лесно се постига качество, а за здравословни условия е несравнимо- няма каверни за леговища на разни твари, лесна поддръжка.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #28
                            От: Едноетажна къща от кирпич.

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Каква е идеята да е кирпич - евтиния или щото има плюсове?
                            Никакви плюсове в сравнение с това, което може да се постигне с тухли и др същото. Като е зор- има и плътни единички.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #29
                              От: Едноетажна къща от кирпич.

                              Е аз затова го питам Пенчо каква е идеята. Щото не е просто момче. Явно има някаква концепция.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Едноетажна къща от кирпич.

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Каква е идеята да е кирпич - евтиния или щото има плюсове?
                                Не е за ефтиния. Поживях няколко месеца в такова къще в околностите на Виена. На 300+ години. Лесно се топли, почти не му трябва охлаждане.
                                Ама е със 75 санта стени. А бе кеф!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X