Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествени антифони, максимално предпазващи слуха

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Качествени антифони, максимално предпазващи слуха

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Коле , имах високо мнение за теб. Но за втори път ме гризеш по болни места.
    Имам диагноза - двустранна , неврална загуба на слуха. Между двете влизания в болница, имам 40% влошаване.
    Опитвам се да се правя на музикант ... а музикант без слух ....
    И като си тръгнал с рогата напред , да ти кажя и аз нещо .
    Дето ме яде , че си купих кола , докато си ремонтирам моята, за да се облужват с нея болни хора .... еми единия почина .... сега ще спиш ли спокойно ... без антифони ?

    И за да, не е чист спам ...
    Какво означава това ?
    Висока степен на намаляване на звуковото налягане: SNR 35 db
    Не съм особнен спец по въпроса, но ако шума е 110db с антифони 35db ще е 75db в твоите уши. Имай предвид, че тези сертификати са базирани на графика, която според честотата на звука има различно заглушаване. За това е хубаво да знаеш в какъв честотен диапазон е звука, да погледнеш графиката и да видиш, дали са повече или по малко от 35db.


    Ето долу един пример от такова замерване. Синята пунктирана е 35db стандарт, червената е 30db, а черната е замервания продукт - в случая интериорна врата.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled1.jpg
Прегледи:1
Размер:55.8 КБ
ID:5780607
    Последно редактирано от Jimi; 06-02-18, 13:34.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #32
      От: Качествени антифони, максимално предпазващи слуха



      Антифоните за лов, активните намаляват силата на звука при изстрела, но позволяват да чуваш усилени околните звуци. Говора, шума при движение. Можеш да намаляваш силата на околният шум, нормалният. Имат изводи за кабел да си слушаш радио, или да включиш радиостанцията. Има активни антифони които могат да намалят много силата на звука, но са и доста скъпи. Поздрави.
      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

      Коментар


      • #33
        От: Качествени антифони, максимално предпазващи слуха

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Няма лошо да си пазят ушите, очите, устните, маникюра, пишките и мъдете, или каквото там ги кефи.
        Казвам само,ч е човек може да си върши работата и без тези неща, ама е модно да се гевезим. ...
        Що не спреш да се правиш на железен мъж?!? Щото твоята позиция е безпросветна ПРОСТОТИЯ и не виждам нищо мъжкарско в това да се отнасяш тъпанарски със здравето си!
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: Качествени антифони, максимално предпазващи слуха

          Ами прост селянин съм си, та ме е срам да съм много загрижен за неща които няма да увредят здравето.

          Много модни глупости има в съвременния свят, и всички са заслепени, а свободата на комуникациите които имаме само засилват заблудите.

          Само пример-от много информация из нета, и вярване на всичко което пише-майките започнаха да не ваксинират бебетата си. И си мислят, че правят голямо добро...

          Но темата е мноооого обширна, и не може да се обхване с обикновено писане из форум.

          А колко съм железен, и какво мога да изтърпя си знам много добре, и само няколко човека покрай мен знаят какво мога да понеса преди да се предам.
          Та колко съм железен не може да знаеш.
          Също и колко съм прост.
          Малко объркано излезе, ама...

          Извинявам се за спама в тази тема, повече няма да пиша в нея.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #35
            От: Качествени антифони, максимално предпазващи слуха

            Ето това е шума :





            https://youtu.be/14juq6NPwOw
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #36
              Re: Качествени антифони, максимално предпазващи слуха

              Ванка, взимай някой по дебеличък Peltor с двойните мембрани пасивен, активните мисля няма да ти вършат работа. Около 60-70 лева бяха по спомен.

              Коментар


              • #37
                От: Качествени антифони, максимално предпазващи слуха

                30 децибела пасивни са по 25-30 долара и вършат работа при ревящ дизел до тебе,Сордин за стрелба с жаковете по него,спецификации на военните за водоустойчивост,запрашена среда,вибрации,температури...........е 400 и нещо долара.


                За ревящ дизел АЗ поне ползвам простия модел или пак прост ма с малко повечко екстри по него и Сордина си стои за стреляне само,губят му се хубостите като стоя на топло,сухо,мирен на задника си и само един дизел реве с постоянни децибели до мен.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  От: Качествени антифони, максимално предпазващи слуха

                  Ники, за тези ли говориш ?

                  3M™ PELTOR™ Optime™ III

                  Марка: 3M
                  Кат. номер: H540A

                  H540A - подходящи за работа в изключително шумна среда, с двойни черупки на наушниците, които осигуряват уникален ефект на затихване в целия честотен диапазон.
                  Характеристики и предимства:
                  - Простор в чашката за по-голям комфорт
                  - Меки и широки уплътнителни пръстени
                  - Висока степен на намаляване на звуковото налягане: SNR 35 db
                  Двойни чашки, намаляващи резонанса и осигуряващи отлично заглушаване на високите честоти
                  SNR=35 H=40 M=32 L=23


                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #39
                    От: Качествени антифони, максимално предпазващи слуха

                    Тия стават,взимай смело
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Качествени антифони, максимално предпазващи слуха

                      Благодаря !!!
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Качествени антифони, максимално предпазващи слуха

                        Да баш за тия става въпрос. : ))

                        Коментар


                        • #42
                          От: Качествени антифони, максимално предпазващи слуха

                          Не са много антифоните които да са с качеството и името на 3М пък и да покриват едни 35 децибела,на по 25 има колко искаш,но 35 3М без да ги гледам си заслужават.

                          тапи в ушите продължително време не е добре за ухото та и с това да се внимава
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #43
                            От: Качествени антифони, максимално предпазващи слуха

                            Вече 10 години ползвам ето този модел на 3М и съм много доволен. Качеството е отлично.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:71EWQ0AV9SL._SX342_.jpg
Прегледи:1
Размер:19.1 КБ
ID:5780661

                            Така че смело взимай от тази марка.
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #44
                              От: Качествени антифони, максимално предпазващи слуха

                              Поръчах ... дано да дойдат истински
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                                От: Качествени антифони, максимално предпазващи слуха

                                Поръчах ... дано да дойдат истински
                                Май и аз ще взимам на 3М... Пелтор 3?
                                откъде си поръча?

                                ПП: Ще ми се още едни да взема за втори човек (но рядко ще се ползват) струва ли си по-евтин модел да търся? Имаме едни на JSP от 15-20лв, но не знам с каква защита са - търся нещо повече от тях.
                                Примерно тези: Ear Defenders, Tacklife HNRE1 Ear Protection With SNR 34 dB Е14
                                или ProCase with Noise ReductionSNR 34 dB


                                За дървообработваща машина (абрихтче), флекс, пробивни, импакти машини.. ярномелка.
                                Има ли приложение което да измерва шума?
                                Последно редактирано от hakama; 21-03-21, 15:51.

                                Коментар


                                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Точно тогава работех на друг континент и фирмата доставяше екипировката от Германия .

                                • cnc82
                                  cnc82 коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Аз бих заложил на Peltor 3M . Тоя модел където си го показал е към 50 лв и го има тук.
                                  Приложения има на телефон с Андроид , ползвал съм ги - колко са точни не знам.

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X