Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ноември.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ноември.

    Все още става за каране по-ниско от 1000 м нмв. Преди два дни направих една разходка през Средна гора, но не носех със себе си апарата, защото уж щеше да е набързо, но отмаах 180 км. Днес специално минах пак по част от маршрута, въпреки, че времето беше леко мрачно, за да направя снимки. Ето какво се получи.


    Някъде край Белово.


    Пак там.


    Есен.


    Река Марица над Белово.


    Къщи от Габровица.


    Мост над река Марица пред Габровица.


    Малко над Сестримо.


    Някъде по пътя.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    От: Ноември.

    @ВладиЧ, благодаря за споделянето.

    Имам само един апел, може да не се съобразявате с него, уважавам свободната воля, но нека да изразя и аз моята: Стига сте "боядисвали" снимките, вадят очите и не се вижда реалната красота.

    Коментар


    • #3
      От: Ноември.

      Не съм ги "боядисвал"снимките. Такива си бяха цветовете днес. Апарата си има вградена програма в него и чисти сивото и мътилката, като леко подчертава цветовете, иначе снимките стават сиви. Днес времето беше мрачно и даже лека мътилка имаше в далечина. Вижда се, че небето не е синьо, щото небе днес не се виждаше, а само мътилка от облаци. Виж моторът как грее на последната снимка, все едно го осветява слънце, а когато снимах никакво слънце нямаше. Това го прави апарата, а не аз. Ако бях снимал с малкият Никон снимките нямаше да греят, а щяха да сивеят и да бъдат мрачни. Това по-рано мен много ме дразнеше. Аз я виждам красотата и цветовете, а след като снимам всичко на снимката сивее. Сега с Олимпуса не е така. Дава ги все едно ги гледаш на телевизор.
      Последно редактирано от ВладиЧ; 14-11-17, 20:06.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: Ноември.

        В Сестримо веднъж бях на гости. Хубаво е там...

        Коментар


        • #5
          От: Ноември.

          А на мен така ми се получиха цветовете в противоположния край на България.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5772531Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:96.9 КБ
ID:5772530Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:84.4 КБ
ID:5772527Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:83.5 КБ
ID:5772528Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:154.3 КБ
ID:5772526Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5772529

          Коментар


          • #6
            От: Ноември.

            Хубави снимки. Чисти и ясни. С висок клас апарат явно са снимани. Моите ги снимам на програма Art и тя ги докарва малко, като картини за изложба. Така по ми харесва и е по-добре от колкото сиви снимки.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #7
              От: Ноември.

              Снимани са с GSM Samsung Note 4.

              Коментар


              • #8
                От: Ноември.

                Явно матрицата му е добра на тоя телефон. Аз не разбирам нищо от телефони, но ако имам възможност аз ще си купя много скъп фотоапарат, а не скъп телефон. Но пък аз съм един стар динозавър, със вехти разбирания и най-добре да не се съобразявате много с мнението ми.
                Сега се сетих, че когато снимах, около река Марица, там спираха коли и хора снимаха с телефони, а един даже виреше някакъв таблет, за да снима с него... Явно, не само аз съм забелязал, че мястото и пейзажът там са подходящи за снимки.
                Последно редактирано от ВладиЧ; 15-11-17, 17:07.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #9
                  От: Ноември.

                  Две снимки от днешното каране.

                  Село Мухово и язовир Тополница.


                  Полупразният язовир Тополница на прага на зимата.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ноември.

                    Наистина е много празен язовира.
                    Благодаря за снимките.
                    Завидях за разходката

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X