Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идиотска организация на движението

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Идиотска организация на движението

    Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
    Моторът не го интересува дали камионът ще завива наляво или не и го чака. Колата пък чака мотора, защото е десен.
    А камионът чака колата, защото ще завива наляво...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Идиотска организация на движението

      Ако бяха само колата и камиона, колата остава с предимство. Понеже камиона завива наляво, колата му се явява дясно стояща.

      Коментар


      • Re: Идиотска организация на движението

        Насрещна му се явява, а не дясностояща.

        Коментар


        • От: Идиотска организация на движението

          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
          Не ти ли се е случвало някъде да се съберете 4 коли по едно и също време на едно кръстовище?
          Много рядко,
          а ако видя че ще се случи, най-често забавям достатъчно, че да не се случи.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • Кой е с предимство, при едновременното престрояване?

            Коментар


            • rosen_offroad
              rosen_offroad коментира
              Редактиране на коментар
              Който е по ербап и натисне газта и е първи

            • сто
              сто коментира
              Редактиране на коментар
              При маневра, по спомен, първо пропускаш движещите се по лентата, в която искаш да се включиш.. Кое е неясно?

            • Kozzzec
              Kozzzec коментира
              Редактиране на коментар
              Според мен е тъпо конструиран въпрос. Като дадеш мигач е ясно, че се престрояваш в съседната лента, а не през една, та във втората. Т.е. единия ще направи една маневра, а вторият две. Във всяка една всеки пропуска автомобилите в лентата, в която се престроява. А и десният не вижда намеренията на левия - просто няма как да види мигача му.

          • Според схемата, шофьорът на синята кола възнамерява да извърши две маневри - два пъти престрояване в съседна лента. При първата маневра е без предимство, защото в лентата, в която възнамерява да се устрои се движи друга кола, която по този начин е с предимство. За следващата маневра - според актуалната в следващият момент ситуация. Но предвид, че и шофьорът на червената кола се преустройва, когато синият автомобил предприеме втората маневра, отново ще е в същата ситуация - с автомобил в лентата, която иска да заеме, т. е. отново без предимство.

            ПП
            Писали сме заедно със Сто.
            Последно редактирано от davc; 11-10-20, 19:39.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • Десностоящият...

              Коментар


              • artefekt
                artefekt коментира
                Редактиране на коментар
                Сега като ви чета по-внимателно....неговия случай е най-близо до размяна на ленти. Явно акта си е редовен

              • Kozzzec
                Kozzzec коментира
                Редактиране на коментар
                Това, че другият е бил с 1.6 промила, не отменя нарушението.

              • davc
                davc коментира
                Редактиране на коментар
                Да, ако си "сменят лентите", дясностоящият е с предимство.

            • Колеги, дайте да обсъдим едно кръстовище:

              Въпросът е, какъв е реда за преминаване?
              Нека, за определеност, да кажем, че кръстовището е тясно и леката кола няма да може да използва камиона за гард, за да завие заедно с него. Нека и колата да е изпълнила условието за задължително спиране и да се готви за преминаване.
              Повод за въпроса ми дава тази дискусия, от която ми се изправи косата:
              https://fakti.bg/bulgaria/413213-koi-e-s-predimstvo
              Подобно кръстовище (доста натоварено) съществува реално, в Стидентски град (София), пред "Зимния дворец":
              https://www.google.com/maps/place/%D....3218675?hl=bg
              Тъй като аз зададох въпроса, е редно пръв да напиша мнение.
              Редът трябва да е камион-кола-автобус. Защото:
              1. Камионът се движи по път с предимство и минава пред всички останали (аргумент от чл.50,ал(1) от ЗДвП).
              2. Колата, защото е отдясно на автобуса.
              3. Автобусът, защото трябва да пропусне движещите се по пътя с предимство (макар и да го напускат), както и тези от дясно. За последното, не намирам в законодателството текст, който да определя приоритет между знаците Б1 „Пропусни движещите се по пътя с предимство“ и Б2 „Спри! Пропусни движещите се по пътя с предимство“, така че се ръководя от чл.48 от ЗДвП.
              В заключение - всеки, който има желание да коментира, допълва или да ми обясни как трябва да си скъсам талона, да се чувства поканен. Всички коментари ще бъдат приети с благодарност, особено ако са подкрепени с нормативно основание за изказаното мнение или с линк/цитат от съдебно решение.
              П.С. За сега няма да коментирам как се преминава през кръстовището в Студенстски град и защо патрулката на КАТ стои обикновено на съседното кръстовище (при Спортна академия).

              Коментар


              • Skorpion_BG
                Skorpion_BG коментира
                Редактиране на коментар
                И аз смятам така - камион, кола, автобус.

              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Това е редът, други мнения има ли някакви?! Ако я пуснеш същата картинка, но без знаци въобще, сигурно бисерите по въпроса ще са още по-интересни, макар и тогава редът да е същия...
                А кръстовището при зимния е подобно, но автобусите минават по пътя с предимство, или пък пресичат направо. Там просто малоумниците са в пъти повече на единица площ...

              • Danika
                Danika коментира
                Редактиране на коментар
                Редът е този. Погледнах линка, там дори не е дискусия с аргументи.

            • Аз не виждам някой от участниците да се движи по пътя с предимство.
              Съгласен съм с този ред на преминаване, но по други причини.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • Тропчо
                Тропчо коментира
                Редактиране на коментар
                Камионът Е на пътя с предимство, но НЕ СЕ ДВИЖИ по пътя с предимство.

              • сто
                сто коментира
                Редактиране на коментар
                Щом се Е движил и още Е там, значи къде се движи?

              • Absolut
                Absolut коментира
                Редактиране на коментар
                Въпрос на семантика - камионът наистина не продължава движението си по главния път, но поне до излизането си от кръстовището, той се намира и се движи по главния път, дори да се е пързаля по капак в съседната лента, след удар от някой от другите участници.

            • сто коментира
              Днес, 12:25
              Щом се Е движил и още Е там, значи къде се движи?


              Винаги съм си мислел, че спомагателната табела под знака за предимство е стилизиран образ на малко по- подробна табелка.
              Нещо такова:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Предимство.jpg
Прегледи:223
Размер:10.5 КБ
ID:6887041

              Тази схема не отчита двупосочното движение по улиците, но се надявам,че не е необходимо да правя още по- сложна плетеница.
              В случая, камионът се движи по път № 5. Пътят не свършва в средата на кръстовището! Не знам как по- ясно да го кажа.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • Дори обратен завой да прави камиона пак той е с предимство!
                След това по ред - автомобила и автобуса!!!

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Аз не виждам някой от участниците да се движи по пътя с предимство.
                  Съгласен съм с този ред на преминаване, но по други причини.
                  Интересни са ми причините ти при положение, че отхвърли движението по път с предимство.

                  Коментар


                  • Тропчо
                    Тропчо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Дясностоящи причини устройват ли те?

                  • Kozzzec
                    Kozzzec коментира
                    Редактиране на коментар
                    Разбира се, че не. Камионът пък трябва да пропусне автобуса по твоята логика. Но както и да е, де. Тя е погрешна.
                    Камионът, независимо в каква посока иска да се движи, се намира на път с предимство. Всяка негова посока е с предимство пред автомобила и автобуса.
                    Последно редактирано от Kozzzec; 24-08-22, 13:13.

                • Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
                  Колеги, дайте да обсъдим едно кръстовище:

                  Въпросът е, какъв е реда за преминаване?
                  Нека, за определеност, да кажем, че кръстовището е тясно и леката кола няма да може да използва камиона за гард, за да завие заедно с него. Нека и колата да е изпълнила условието за задължително спиране и да се готви за преминаване.
                  Повод за въпроса ми дава тази дискусия, от която ми се изправи косата:
                  https://fakti.bg/bulgaria/413213-koi-e-s-predimstvo
                  Подобно кръстовище (доста натоварено) съществува реално, в Стидентски град (София), пред "Зимния дворец":
                  https://www.google.com/maps/place/%D....3218675?hl=bg
                  Тъй като аз зададох въпроса, е редно пръв да напиша мнение.
                  Редът трябва да е камион-кола-автобус. Защото:
                  1. Камионът се движи по път с предимство и минава пред всички останали (аргумент от чл.50,ал(1) от ЗДвП).
                  2. Колата, защото е отдясно на автобуса.
                  3. Автобусът, защото трябва да пропусне движещите се по пътя с предимство (макар и да го напускат), както и тези от дясно. За последното, не намирам в законодателството текст, който да определя приоритет между знаците Б1 „Пропусни движещите се по пътя с предимство“ и Б2 „Спри! Пропусни движещите се по пътя с предимство“, така че се ръководя от чл.48 от ЗДвП.
                  В заключение - всеки, който има желание да коментира, допълва или да ми обясни как трябва да си скъсам талона, да се чувства поканен. Всички коментари ще бъдат приети с благодарност, особено ако са подкрепени с нормативно основание за изказаното мнение или с линк/цитат от съдебно решение.
                  П.С. За сега няма да коментирам как се преминава през кръстовището в Студенстски град и защо патрулката на КАТ стои обикновено на съседното кръстовище (при Спортна академия).
                  В и С едновременно, след което А.
                  Защо така мисля...А трябва да изчака преминаването на В, С е с траектория не пресичаща се с В и преминава непосредствено с него. Накрая преминава и А.

                  Коментар


                  • Димитър Колев
                    Димитър Колев коментира
                    Редактиране на коментар
                    На теория е така.На практика-получаваш наказателна точка на листовки или по-лошото,фиш за 30 лева за неспазване на знак STOP.

                  • Asen Kushlev
                    Asen Kushlev коментира
                    Редактиране на коментар
                    Става и 20 кинта, проверени преди два месеца. Според кой член ще те орисуват.

                  • Absolut
                    Absolut коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз за това направих уточнението, че кръстовището е тясно и не позволява едновременното преминаване на едрогабаритното ППС (камион) и колата, така че последната да завие, без да я намачкат.
                    И другото уточнение, което направих - колата вече е спряла, демек е уважила изискването на знак Б2, и сега се готви да тръгне.

                • Накарахте ме да се заигравам с рисуване.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Предимство подробно.jpg
Прегледи:182
Размер:72.9 КБ
ID:6887068

                  Ако искате да си говорим конкретно за път 4з (четири зелено), 3ч (три червено) и т.н. Изборът на зеления цвят е свързан със знака от конкретния казус. Пътят с предимство, всъщност е два пътя. 2з и 4з. Иначе, за пригледност жълтото е десен завой, синьото е направо, червеното е ляв завой.
                  Та-а-а-а-а, как ще се подредят 2с, 2ж и 1ч?
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • Absolut
                    Absolut коментира
                    Редактиране на коментар
                    @Тропчо: Прав си, с изключение на едно - главният път включва и лентата за насрещно движение (ще пусна и такъв казус за обсъждане, обещавам. ). Което значи, че главният път преминава през цялото кръстовище. И докато камионът не излезе от него, независимо от коя страна, все се движи по главния път. А когато излезе, по посочения от мен маршрут, той вече не е предмет на дискусията, защото вече няма конфликт с другите участници.

                  • Тропчо
                    Тропчо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Абсолют, точно така е. По главния път 4з има и насрещно движение 2з. Не ме карай да съжалявам, че драсках цигара и половина време тая картинка. И то, без графичен таблет, даже и без мишка! Само на тъчпада...

                  • Absolut
                    Absolut коментира
                    Редактиране на коментар
                    @Тропчо: Както е казал един мъдър близкоизточен мислител, :Никое направено добро не остава ненаказано". Но специално този труд не ще да е бил напразен, тъй като ясно онагледи изказаното мнение.

                • Правото на дясностоящия, не се ли прилага , когато кръстовището е нерегулирано ?
                  В случая има вертикална маркировка.
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • cecoa1
                    cecoa1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз леко се пошегувах с четенето и разбирането, а ти нещо се впрегна, което пък до някъде напрегна и мен, предвид споделеното в някои теми, колко много всъщност шофираш всеки ден. Ето това е основен проблем, че и хора които шофират много, не знаят и не разбират елементарни правила. И то интелигентни хора, които би следвало и да са достатъчно отговорни за подготовката си за шофиране.
                    Какво разбиране се иска в случая - пише ясно - "От същите правила се ръководят помежду си и водачите на превозните средства, които не се намират на пътя с предимство.".
                    Т.е. е все тая какви са знаците пред тях, оказващи им, че са на път без предимство.

                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не се напрягай ... така става като не си виждаме мутрите а само буквите на екрана .... за правилника и шофирането ......."Инструктора ми казваше , докато не си вземеш изпита ще караш едно към едно с правилника , без да разсъждаваш ,дали е правилно или не , после карай както искаш, само запомни едно : " Автомобила е машина за убиване и ти я ръководиш...."

                    Добре си дошъл да се повозиш

                  • cecoa1
                    cecoa1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Поздрави .
                    Радвам се, че не си се засегнал.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X