Обява

Свий
Няма добавени обяви.

студена долна половина на радиатора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • студена долна половина на радиатора

    Здравейте колеги! |От два месеца съм с фероза.Оказа се ,че ферозката няма термостат и след като захладня закъса с парното и това ме накара да сменям термостат.Отварям за смяна оказа се ,че такъв няма.Монтирах си тоя който бях купил и колата взе да грее просто не прекарва вода през големия кръг и далната половина на радиатора и водното съединение отиващо към термостата са си студени.Хвърлих вината върху новия термостат.Взех друг от фероза работещ ,но свален поради други причини.Сложих ги във вода и почнах да подгрявам единия отвори а другия си нямаше идея а на двата пише 84 градуса.Както и да е сложих по-рано отварящия с отвора нагоре както сочи науката и тая тръба пак не мога да я стопля и автомобила си грее.Има ли нещо специфично в обезвъздушаването,да не бъркам там.Два дена ме потресе и лова ми провали.

  • #2
    От: студена долна половина на радиатора

    Бих насочил вниманието си към водната помпа.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: студена долна половина на радиатора

      По някога остава вьздух в системата.Пробваи с повече гас в движание докато е студена,но внимаваи да не прегрее.

      Коментар


      • #4
        От: студена долна половина на радиатора

        Когато си сложил термостата и колата е загрявала пак ли нямаш парно? Или умряла водна помпа или запушен кръг на парното. Да не е сипвана добавка за теч на радиатор? Тогава ще грее с термостат и няма да има парно, причината е запушено радиаторче на парното........

        Коментар


        • #5
          От: студена долна половина на радиатора

          А случайно тая Фероза да е с газ?
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #6
            От: студена долна половина на радиатора

            Как са разположени входа и изхода на радиатора? Може да се окаже изгнила преграда и водата да минава само през половината радиатор.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: студена долна половина на радиатора

              Колата е почнала да грее след слагане на термостата.При положение,че термостата е работещ,остава само въздух в системата.Демек някъде се получава тапа(въздушна).
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #8
                От: студена долна половина на радиатора

                Колата е на бензин.Преди не е греела.Сега като сложих термостата в началото и загряла нямаше парно,но като я изгасих за десетина минути и след това запалих топлото дойде,но не иска да прекара охладителната течност през големия кръг.И аз си мисля ,че нещата опират до въздух,но явно си иска колата да поработи да постои и пак така докато го прекара тоя въздух.

                Коментар


                • #9
                  От: студена долна половина на радиатора

                  Системата или се самообезвъздушава, или се обезвъздушава принудително (как е при Ферозата, не знам), което не е направено.
                  Това при положение, че всичко е наред.
                  Един от простите признаци, че всичко е наред, е да имаш добре топлещо парно.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: студена долна половина на радиатора

                    То хубаво няма термостат, а прегледан ли е малкият кръг да няма втъкнат някой дървен чеп за повишаване на ефективността на големия? По соц-колите като махнеха термостата така правеха, а е ясно що за човек го е правил.

                    Коментар


                    • #11
                      От: студена долна половина на радиатора

                      Ферозата се обезвъздушава сама, при това доволно лесно и без драми, ако охладителната система е в добро здраве. В края на лятото смених антифриза и обезвъздушаването се състоеше в това да я оставя да загрее до работна температура като от време на време я форсирах и гледах да има течност в казанчето.

                      Според мен, щом термостата липсва, значи предишният собственик е бил мърляч и най-вероятно има "тунинг" или неизправност и на други места по охладителната система, а може би и не само при нея. На Вектрата положението беше подобно, само че термостат си имаше, просто беше постоянно отворен. След смяната му излязоха наяве и други неизправности... Някои излекувах, с други още се боря, а какво още ще излезе, един господ знае...
                      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                      Коментар


                      • #12
                        От: студена долна половина на радиатора

                        Когато имаш термостат който е постоянно отворен понякога е по-добре, отколкото да нямаш никакъв, защото когато отваря големият кръг, термостата затваря малкият, а когато нямаш никакъв, понякога грее повече защото и двата кръга са отворени.
                        Предполагам Ясен това е имал предвид при коментара си относно старият собственик, или "майстора" дето е ровил по мотора, щото това всеки средно-грамотен технически би трябвало да го знае.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: студена долна половина на радиатора

                          Да, някъде имаш тапа...!

                          Коментар


                          • #14
                            От: студена долна половина на радиатора

                            Тапа въздух!В неделя смених радиаторме на парното на Фронтера А.Предните дни направих пълна промивка на охл.система ,разширител пълно почистване,радиатор 5-6 плакнения до чиста вода с домакински препарати и трето ДВГ,смяна на термостат и датчик.Та след цялата тая процедура обезвъздушаването е проблем и не е бързо при Фронтерите,без да прегрява и стрелка в норми след гасене на двигатела,на няколко пъти се чуваше бълбукане в големия радиатор и един път "оригна" антифриз при отворена капачка на разширителя.Знам че им е проблем обезвъздушаването и след това всичко си влезе в режим.По принцип я обезвъздушавам с муцуната нагоре в някой сериозен баир на място,работи 5+10 минути на място и всичко е 6.Сега не го направих и стана по малко по-бавния начин,ама стана.Та това ме навежда на мисълта ,че може да е въздух в системата,че крайния вариант е кофти и дано не е той....,дано.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: студена долна половина на радиатора

                              Колеги днес свалих термостата и се забелязах,кръглата шайба на термостата 28мм.влиза в специален отвор и до там , а си мисля ,че той трябва да има връзка с потока от помпата за да заработи термостата иначе тази шайба не би имала никакъв смисъл .Стигнах до извода,че там е затапено с нещо метално.Това предположение го правя на база на една схема ,но твърде неясна затова ако някой колега има ясна схема на възела около термостата моля да бутне едно рамо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X