Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лебедка и наработеща спирачка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лебедка и наработеща спирачка.

    Имам лебедка с която взех камиончето , но нямам идея каква марка и модел е . Лебедката е с неработеща спирачка което си е проблем а не мога да схвана как точно работи . Иначе е доста бърза и мощтна. Моля ако някой е ремонтирал подобна да удари едно рамо .
    Прикачени файлове
    Николай Георгиев 0+
    тел.0887357722

  • #2
    От: Лебедка и наработеща спирачка.

    Спирачката е на това назъбеното колело дето се вижда на снимките. Нарича се храповик, и трябва да има едно "петле", "палец", или както там го кръстиш, което да запъва в зъбчетата.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Лебедка и наработеща спирачка.

      Едно петле има отзад но май и отпред е имало но е счупено предполагам. А въпросния храповик се върти свободно
      Прикачени файлове
      Николай Георгиев 0+
      тел.0887357722

      Коментар


      • #4
        От: Лебедка и наработеща спирачка.

        Е, аборт по телефона...

        Разглобяване, гледане в лебедката като "теле в железница", вникване в замисъла на конструктора, после пак мислене как да се доведе отново в работещо състояние, и така.

        Другия начин е да я дадеш на някой който ще направи тези неща вместо теб, и да му платиш за това.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Лебедка и наработеща спирачка.

          В понеделник ще и обърна повече внимание и ако не се справя ще търся някой, искам да и сложа и безжично дистанционно. Така като гледам снимки в гуглето трябва да е накакъв стар Warn.
          Николай Георгиев 0+
          тел.0887357722

          Коментар


          • #6
            От: Лебедка и наработеща спирачка.

            Щом сам ще се бориш с нея-малко предположение от мен:
            Двете петлета са направени за да работят "в противофаза". Демек-когато едното е в положение да запъва-другото е в средата на зъба на храповика. Така със сравнително големи зъби(евтини за производство) се постига ефекта на двойно по-малки и нагъсто.
            Но това е само мое предположение де, може да няма никаква връзка с реалното положение.

            А от безжичното дистанционно бягай далеч. Едно, че реагира със закъснение, и друго, че съм правил ремонт на лебедка която е задействана заради дефектирало радио управление.
            Когато се търси решение което трябва непременно да си свърши работата се избягват всякакви усложнения, и се гледа техниката да е максимално опростена и да няма възможност за дефект точно когато ти е най-нужна.

            А безжичното(китайско ще вземеш, то е ясно) е трън в гъза.
            Ако толкова ти е нужно да командваш отдалеч-кабел с малко сечение на проводниците(за да е тънък и лек) еърши добре работата си. Е, неудобно е да го разпъваш и навиваш после, ама поне работи и не дава дефекти.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Лебедка и наработеща спирачка.

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Щом сам ще се бориш с нея-малко предположение от мен:
              Двете петлета са направени за да работят "в противофаза". Демек-когато едното е в положение да запъва-другото е в средата на зъба на храповика. Така със сравнително големи зъби(евтини за производство) се постига ефекта на двойно по-малки и нагъсто.
              Но това е само мое предположение де, може да няма никаква връзка с реалното положение.

              А от безжичното дистанционно бягай далеч. Едно, че реагира със закъснение, и друго, че съм правил ремонт на лебедка която е задействана заради дефектирало радио управление.
              Когато се търси решение което трябва непременно да си свърши работата се избягват всякакви усложнения, и се гледа техниката да е максимално опростена и да няма възможност за дефект точно когато ти е най-нужна.

              А безжичното(китайско ще вземеш, то е ясно) е трън в гъза.
              Ако толкова ти е нужно да командваш отдалеч-кабел с малко сечение на проводниците(за да е тънък и лек) еърши добре работата си. Е, неудобно е да го разпъваш и навиваш после, ама поне работи и не дава дефекти.
              Мерси за инфото . Кабела на лебедката ми е 10 метра , безжичното дистанционно го мислех за удобство естествено китайче .

              Изпратено от моят SM-J710F с помощта на Tapatalk
              Николай Георгиев 0+
              тел.0887357722

              Коментар


              • #8
                От: Лебедка и наработеща спирачка.

                Лебедката е монтирана неправилно , въжето трябва да излиза отдолу и трябва да дърпа в другата посока .Водача е с някаква допълнителна ролка за да се обърне посоката и въжето доста се натоварва . Нужно е лебедката тотално да се преработи защото така монтирана само на четири болта в алуминиевия корпус , цялото натоварване пада върху тях и ще изтръгнат резбата при по голям товар . Ако решиш да продаваш лебедката , ще ти дам хубава цена за нея .
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • #9
                  От: Лебедка и наработеща спирачка.

                  Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                  Лебедката е монтирана неправилно , въжето трябва да излиза отдолу и трябва да дърпа в другата посока .Водача е с някаква допълнителна ролка за да се обърне посоката и въжето доста се натоварва . Нужно е лебедката тотално да се преработи защото така монтирана само на четири болта в алуминиевия корпус , цялото натоварване пада върху тях и ще изтръгнат резбата при по голям товар . Ако решиш да продаваш лебедката , ще ти дам хубава цена за нея .
                  Лебедката е хваната на жепязна плоча отдоло , и дори така монтирана е много силна.

                  Изпратено от моят SM-J710F с помощта на Tapatalk
                  Николай Георгиев 0+
                  тел.0887357722

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лебедка и наработеща спирачка.

                    Монтирана така легнала и смазването на редуктора е под съмнение . Относно спирачката аз съм взимал комплект от Гигалпин (там има усилени и комплекта е на най- добра цена ). Спирачката се сменя лесно но лебедката трябва да се свали.

                    Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лебедка и наработеща спирачка.

                      Ето го комплекта за ремонт на спирачката който съм ползвал http://gigglepin4x4.net/brake-rebuil...ches-416-p.asp
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лебедка и наработеща спирачка.

                        Абееееее, не ти трябва тази лебедка. Я ми я дай пък аз ще ти взема една нова от полските

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лебедка и наработеща спирачка.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Абееееее, не ти трябва тази лебедка. Я ми я дай пък аз ще ти взема една нова от полските
                          Май 2-3 бройки трябва да му купиш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лебедка и наработеща спирачка.

                            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                            Май 2-3 бройки трябва да му купиш.
                            ААА на 2 ще склоня.
                            Николай Георгиев 0+
                            тел.0887357722

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лебедка и наработеща спирачка.

                              Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                              Май 2-3 бройки трябва да му купиш.
                              А ти за моята колко ще ми купиш/аз отстъпка ще уредя/ и ....Га шЪ си вземеш кабела, че съм го отрязъл, и .....тая грес защо я купувах....?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X