Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
    Мн ми е интересно, какви са интервалите за смяна на масло на новите камиони?
    Не е камион ама и аз бях много изумен . Форд Транзит Къстом 2000 см3 , 130 кс , модел 2016 с интервал за техническо обслужване две години или 60 000 км .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #32
      От: Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

      За това на няма и 300 000 им хвърчи някоя биела през блока .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #33
        От: Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        За това на няма и 300 000 им хвърчи някоя биела през блока .
        Това на Ford Transit Custom , модел 2016-та ?
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #34
          От: Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Това на Ford Transit Custom , модел 2016-та ?
          Щото още няма навъртяни около тези километри . Иначе е ти го предишния Форд мотор . http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=223340 Мисля че още го слагат на някои модели . За тоя строшения всички в един глас твърдят какъв невероятен късмет са тия 300 00
          Последно редактирано от sek.1; 19-11-17, 09:28.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #35
            От: Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            Не е камион ама и аз бях много изумен . Форд Транзит Къстом 2000 см3 , 130 кс , модел 2016 с интервал за техническо обслужване две години или 60 000 км .
            Разказвал съм преди години тука - 2,2 пума на форд, по едно време им даваха смяната на маслото на 40хил.км. Малко след втората смяна на маслото се сменяха и веригата комплект с всичко. Обтегачите се запушваха от гняста и те така. После производителите пуснаха предписание маслото да се сменя на 15хил.км и в компа се залагаше новия сервизен интервал.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #36
              От: Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

              Не е по темата ама да си кажа . Другата седмица съм на сервизна акция за смяна на щеката на маслото . За по - дълга или по- къса не могат да кажат все още . Ще има и смяна на софтуера и както когато го поръчвах бях първи за този мотор и сега отново съм първи за сервизната акция и не можаха да ми кажат в каква посока ще е промяната . Иначе аз си смених маслото в края на първата година и на около 15500 км . За мен и за моят стил на каране , смятам че повече от една година не е редно да се кара . Карам на къси разстояния , предимно градско с чести паления и гасенета . Ако карах предимно магистрално може би щях да сменям на по-дълги интервали . Иначе мотора събира около 9 л масло , което ми се струва доста за 2000 см3 работен обем .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #37
                От: Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

                Kолите ги изпедерастиха още края да 90-те с началото на Long Life програмите. Интервалите почнаха да стават 15, 20, 30, в момента са към 50-60 хил. скоро ще го направят 100 хил. да не се сменя докато е гаранция.
                Интересно ми е как стоят нещата при камионите.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

                  Гаранционен не знам колко е, иначе карат между 60к и 120к...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

                    Ще ви разкажа за колегите щипкаджий около мен. При тях " сервизния интервал", протича по следния начин. Маслото се мени един път пролет и един път есен. Много двигатели паднаха в боя, много интересни случки има за разказване. От бутало пробило блок, през излезнали ризи над нивото на блока и гръмнало всичко, до скъсан вал. Уви не съм правил снимки, пък и то да се радваш на чуждата мъка е кофти нещо, щото може и на теб да ти се случи. Същата работа е с хидравликите (че съм в тоя бранш). Аз не знам камион, който като е внесен от запада, някой да се "сепне" и да му смени маслото и филтрите на крановате уредба. Карат си смело с това, което има пък било то и вода. Важното е да дига, лошото е, че дига до време и след това ремонта е един тъй дълъг, страшен и труден. Та всичко си е до подръжка и маниер на човека.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

                      Ахххх много мъка има по света по темата за обслужването всеки различно разбира тая мистерия .Когато беше бум-а през 2007-8 год. поне за северна България всяко пътно говоря за (Силистра,Търговище,В.Търново,Сливо Поле и т.н )и кариера КАОЛИН се напълниха с самосвали Actros MP2 и влекачи AXOR .
                      Тогава за Русито имаше работа в оторизирания сервиз на Мерцедес ,но после почнаха да пращат инженерчета да се пречкат из краката на механика,записваха как кое и защо имаше въпроси от рода нашия майстор каза маслото в Ск.кутия не се сменяло никога.

                      Никой да не се обижда ама Бай Драган от Дапа ,където е правил Шкоди и Чавдар М3 и М4 това са хора дали своето за него време и сега са механични часовници в дигитална ера. Виждал съм с очите си как от варел за масло изряза парче и опита да уплътни лагер на блоковата ос в ск.к на Актрос.

                      Новите камиони си имат една шапка електрони блокове за всичко.
                      Масло на ДВГ от 80-90 хил.км За бетон помпи и други на моточасове.
                      Скоро помагах на приятел купи DAF euro 5 с ск.к ZF Astronic 12AS2330 TD атоматик имаше дилема кво праим с маслото в ск.кутия камиона е на 500хил км. Понеже кутията е единтична с MAN за късмет имах сервизна книжка под ръка и пак научих ме нещо ново има различни спецификации на маслото
                      АS Tronic ohne Intarder Fuell menge Liter MAN 341-Z5 е за пробег 500хил.км

                      12AS2130 12l MAN 341-Z4 е за пробег 320хил.км

                      12AS2330 12l MAN 341-Z2 е за пробег 160хил.км

                      И на края каза отивам в Букурещ за масло .
                      Мартин Димитров
                      УАЗ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

                        Ясно, тия тенденции не са подминали и тежката техника, нищо чудно от там да са почнали.
                        А електрониката е един малък празник вграждат се чипове позволяващи определен брой записи, след което чипа изгаря. Примерно имах 100хил. премествания на стрелката на километрите, после казва "пук" и зхвърляш километража.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

                          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          ... вграждат се чипове позволяващи определен брой записи, след което чипа изгаря. Примерно имах 100хил. премествания на стрелката на километрите, после казва "пук" и зхвърляш километража.
                          На това вече му се вижда краят.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            На това вече му се вижда краят.
                            Това икономически погледнато няма как да му дойде края. Даже лично за мен, проблема е и в механиката, не само в електрониката. Виждал съм вече доста евро6(нови или най много до 100к км) положението е трагично.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

                              Имам предвид, гласят законови мерки срещу програмираното остаряване на ниво ЕС.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблемите на MAN Euro 3.4.5.6

                                Това не го виждам как ще стане, поне не ефективно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X