Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Така се троши двигател .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Така се троши двигател .

    Той може още дълго време да работи,проблема е ако се наложи да се вадят дюзите или капака на клапаните,който не излиза без да извадиш дюзите.Обезмаслителя като се загрее размеква нагара и улеснява ваденето на дюзите,интересно е като не пали двигателя.Като ми се наложи такава гадост с едно малко бързоварче стоплям обезмаслител(само го стоплям,не го варя като пояснение за критикуващите колеги) и търпеливо накисвам около дюзите,после обратен чук,винтова скоба подобна на тези за вадене на ризи и т.н. но работата е мръсна,неприятна и изисква търпение.Обратния чук го ползвам колкото да се пропука нагара от ударите,толкова запекли дюзи рядко излизат с добро,иначе при нормалните върши работа.До колкото знам в мерцедес използват хидравлично приспособление,което ляга на стойките за тампоните на мотора.А проблема можеше да го няма,ако 4 дифтунги са били сменени навреме.

    Коментар


    • От: Така се троши двигател .

      Вчера беше извадил две . Днес не го знам до къде е стигиал. Аз вече съм на морето.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Така се троши двигател .

        Ако не е тайна сподели по какъв начин ги вади,мисля че ще е интересно за доста хора,понеже при доста съвременни дизели ваденето на дюзите е неприятна работа.Аз като отида на работа ще наснимам моите приспособления,не са нищо особено,но вършат добра работа.

        Коментар


        • От: Така се троши двигател .

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Ако не е тайна сподели по какъв начин ги вади,мисля че ще е интересно за доста хора,понеже при доста съвременни дизели ваденето на дюзите е неприятна работа.Аз като отида на работа ще наснимам моите приспособления,не са нищо особено,но вършат добра работа.
          Там се събира перфектно китайски обратен чук за вадене на дюзи, който действа както кози крак, така и като чук .

          То зора е да стигнеш до дюзите

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X