Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Така се троши двигател .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Така се троши двигател .

    Двигателя е 2.2 литра 16 клапанов турбодизел на Форд . Слагаха го около една година на бусовете на ПСА. От двигателя са останали здрави само три бутала и главата ама и за нея не е много сигурно щото не съм я разглобил Коляновия вал е толкова крив че не пуска остатъците от биелата Блока е пробит и от двете страни . Толкова жестоко помлян двигател за първи път виждам . Красота !Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4534.JPG
Прегледи:1
Размер:277.7 КБ
ID:6139224Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4535.JPG
Прегледи:1
Размер:250.0 КБ
ID:6139223Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4539.JPG
Прегледи:1
Размер:190.1 КБ
ID:6139222Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4541.JPG
Прегледи:1
Размер:176.7 КБ
ID:6139221
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Така се троши двигател .

    Един познат казваше:Навремето колите ги правеха инжинери,а сега търговци.Кво да кажа повече.

    Коментар


    • #3
      От: Така се троши двигател .

      То че точно този двигател е малко лабав е едно ама тука вината е 99% на шофьора . Доста време е притропвал преди да скъса биелата . Човека е бивш локомотивен машинист и е над тези неща
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Така се троши двигател .

        Споко де , аз успях да убия и доста по здрав двигател - скъсах биела при 180 км/час /5200 оборота/ без да тропа преди това.



        Фиат Купе
        Опел Фронтера В
        Мицубиши Паджеро Пинин

        Коментар


        • #5
          От: Така се троши двигател .

          Този е тропал няколко месеца .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Така се троши двигател .

            Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
            Споко де , аз успях да убия и доста по здрав двигател - скъсах биела при 180 км/час /5200 оборота/ без да тропа преди това.



            Та даже е цъфнало и буталото!Представяте класически шедьоври.Остава някой да качи отсечен колянов вал .
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Така се троши двигател .

              И буталото и вала , и балансиращите валове , даже и блока от двете страни.
              Колкото до скъсан вал , имах, на три части. За съжаление едно време не го снимах. След разстъргване на тунела на вала работи вече 130к километра.
              Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • #8
                От: Така се троши двигател .

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Този е тропал няколко месеца .
                Което доказва, че който е настоятелен винаги успява !

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                ... Човека е бивш локомотивен машинист и е над тези неща
                Личи си, че е професионалист !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Така се троши двигател .

                  Чичо ми казваше, че ако се науча да ремонтирам машини, гладен никога няма да остана, защото докато ги има-все ще се трошат или ще попадат в ръцете на диваци, които ще ги трошат. До някаква степен беше прав, но за щастие скоро се видя на къде е тръгнала техниката-всичко се проектира така, че веднъж строшено, просто да няма правене и да трябва да си купиш ново. Предполагам, че след още десетина години всички коли ще се "развалят" именно по този начин.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Така се троши двигател .

                    "Щом е техника се трОши !" - класическа байовска поговорка.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Така се троши двигател .

                      Скоро ще дойдат електромобилите, там ще се запояваме само

                      Коментар


                      • #12
                        От: Така се троши двигател .

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        "Щом е техника се трОши !" - класическа байовска поговорка.
                        Напълно съгласен,и още една поговорка.Колата трябва да ти е роб а не ти на нея.Странни са ми тези хора където пазят колата като малко дете.
                        0 8 76 36 8 542

                        Коментар


                        • #13
                          От: Така се троши двигател .

                          Преди 3-4 месеца и в нашия офис 'изтрака' по същият начин на Боксер 2.2 HDI Блока бе пробит, но не сме го разглобявали за точна диагностика...
                          Въпреки, че се опитах да убедя колегите да разкараме целия бус и да вземем Спринтер, колегите решиха да си го възстановяват...
                          За щастие поне там ме послушаха - нов двигател с 2г гаранция... Засега си е добре...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Така се троши двигател .

                            То и това е Пежо Боксер . Оказа се че точно този двигател вече не се предлага нито нов нито рециклиран . ПСА слагаха около 1 година този и още един 2.4 на Форд . По начало това са много аварийни двигатели тоя пак добре е изкарал 300 000 . Вече му е готов другия блок с набити нови ризи и читав колянов вал . Другата седмица идват частите и го събираме . При тези двигатели проблемите почват като някоя от дюзите сдаде багажа та за това и четирите за рециклиране .
                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            .Остава някой да качи отсечен колянов вал .
                            Имах няколко . Включително и един от ВАМО Перкинз Д 3900 .
                            Последно редактирано от sek.1; 12-11-17, 05:47.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Така се троши двигател .

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Представяте класически шедьоври.Остава някой да качи отсечен колянов вал .
                              На Моя Патрол.....по-интересното е че съм карал така около 500км +състезанието в Трявна миналата година.Други поражения нямаше,смених вала и оттогава съм изминал над 10 000 км.


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0283.jpg
Прегледи:1
Размер:699.0 КБ
ID:5772309
                              NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                              ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X