Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Така се троши двигател .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Така се троши двигател .

    Въобще не са на изчезване,на няколко пъти споменах,че даже и ментета има.Просто не ги правят вече в България.Тези двигатели все още ги има,но те си работят безгрижно и с 15в40,което е много по-добро масло,а разликата в цената не е особено голяма.Масово се ползват при металорежещите машини.Предимството им е,че все още са евтини,а докато са евтини винаги ще се търсят,вече кой в какво ги налива,по-горе съм показал резултатите в снимки.

    Коментар


    • От: Така се троши двигател .

      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
      Въобще не са на изчезване,на няколко пъти споменах,че даже и ментета има.Просто не ги правят вече в България.Тези двигатели все още ги има,но те си работят безгрижно и с 15в40,което е много по-добро масло,а разликата в цената не е особено голяма.Масово се ползват при металорежещите машини.Предимството им е,че все още са евтини,а докато са евтини винаги ще се търсят,вече кой в какво ги налива,по-горе съм показал резултатите в снимки.
      При металорежещите машини е съвсем друго . Там няма процес на горене със съпътстващото се отделяне на температура и нагар . Там температурата на маслото рядко достига 30 - 40 градуса . И аз пазарувам М 10 ; М 16 и хидравлично от вносител руски на Газпром .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Така се троши двигател .

        Fiat 2.0турбо с обикновено газово и икономична настройка.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Така се троши двигател .

          Аз , понеже съм малко невежа , та не разбрах какво има общо фронта на горене с използвания лубрикант.
          Има нещо , дето е изгорило буталото , свързано с горенето в камерата , ма нема нищо общо с маслото.
          Като погледнеш формата на челото на буталото и ще се замислиш за смесообразуването в горивната камера.
          Не става от сека секира горски!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • От: Така се троши двигател .

            Прочети още веднъж написаното над снимката и ще ти се изясни,никъде не става въпрос за лубриканти.

            Коментар


            • От: Така се троши двигател .

              Изяснило ми се е.Ма досега в темата ги трошаха некакви масла.
              А че има и много други начини да се строши...
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • От: Така се троши двигател .

                В интерес на истината този двигател също се караше с култовото М10Д преди ремонта,нищо че е модерен с пълна инжекция и турбиниран,но не това го уби."Ремонта" беше извършен с едно бутало от моргата с неговите си сегменти,поне след това наляхме нормално масло за тоя двигател.А най-интересното е,че колата дойде на ход с оплакване ,че изплюва капачката за маслото като запали,на нейно място имаше тензух на няколко ката вързан с тел.До ден днешен колата работи,въпреки жестоко надрания цилиндър,който разбира се не беше нито шлайфан,нито хонингован.Съжалявам,че не го снимах,но не очаквах да изкара и 1000км след ремонта,всичко беше по желание на собственика(мой близък приятел),цената на ремонта откъм части няма да я споменавам,защото най-вероятно никой няма да повярва.

                Коментар


                • От: Така се троши двигател .

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  ...На времето карах един мерцедес 1632 седлови влекач . Атмосферен дизел V 10 . Аз го взех от Дортмунд на милион и триста без да е пипан мотора . Тук го обслужвах в СО МАТ Хаджи Димитър . Отивам аз за смяна на масла и филтри и гледам в поръчката приемчика ми написал М 16 Д . Викам му абе пич това не е Мадара а той се хили и вика всички реагират като теб и извади една папка сертификати за масло М 16 Д тогава произвеждано от Плама Плевен . Маслото от всяка партида ходи в лаборатория на Мерцедес в Германия и от там ако отговаря на техните критерии го сертифицирт и определят пробега с това масло . За нашето беше 18 000 километра с 3 литра разход за тези километри . ...
                  .... и като се събуди - беше ли си отвил краката ? Питам последното , щот човек като спи на хладно - сънува странни сънища.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Така се троши двигател .

                    Тоя двигател излезе много проклет и софтуерно . Ако нещо не е наред не те пуска към следващата стъпка . Отчита проблем с ЕГРа и не позволява въвеждане кодовете на дюзите .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Така се троши двигател .

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      В интерес на истината този двигател също се караше с култовото М10Д преди ремонта,нищо че е модерен с пълна инжекция и турбиниран,но не това го уби."Ремонта" беше извършен с едно бутало от моргата с неговите си сегменти,поне след това наляхме нормално масло за тоя двигател.А най-интересното е,че колата дойде на ход с оплакване ,че изплюва капачката за маслото като запали,на нейно място имаше тензух на няколко ката вързан с тел.До ден днешен колата работи,въпреки жестоко надрания цилиндър,който разбира се не беше нито шлайфан,нито хонингован.Съжалявам,че не го снимах,но не очаквах да изкара и 1000км след ремонта,всичко беше по желание на собственика(мой близък приятел),цената на ремонта откъм части няма да я споменавам,защото най-вероятно никой няма да повярва.
                      Я, раздухай случая с тоя ремонт по подробно, че такива ремонти да бъдат успешни си е интересно по всички критерии.

                      Коментар


                      • От: Така се троши двигател .

                        На доста машини е предвидено да се прави ремонт на 1 цилиндър(до колкото знам леките коли не са от тях).Ремонта по спомен излезе под 200лв като най-скъпите части бяха буталото с биелата,сегментите и лагери комплект от моргата (30лв),маслото и гарнитурата за главата.Понеже ръцете на собственика излизат от правилното място,сам си разглобява и почиства частите и понеже ми е близък приятел,пари за сглобяването не е имало.Иначе като ремонт нищо особено,двигателя е много прост като устройство,лошото е,че е наврян под арматурното табло.Имаше няколко теча от семеринги и гарнитури,заради огромното количество картерни газове,доста бензин в маслото,понеже като изгърмяла на газ първата работа на собственика била да покара стотина километра само на бензин да види дали ще спре да прекъсва.А причината беше гаден монтаж и настройка на газовото,двигателя с години е работил на преобеднена смес.След ремонта покара известно време на бензин да се "разработи" и след намесата на кадърни газаджии,които казаха,че настройката била еврейска,а монтажа цигански,проблема се реши окончателно.До колкото знам и е врътнал около 50 хиляди и буталото още не се е показало.Цилиндъра изглеждаше като на двутактов мотор от страната на ауспуха,буталото е прегрявало сериозно доста дълго време.

                        Коментар


                        • От: Така се троши двигател .

                          Не че нещо,но частични ремонти се правят и са успешни.В моя актив имам шлайфана глава на ръка ,с камък от шмиргел на бившия ми шеф на познат ,по скоро беше експеримент и с тоя глава хвърли купето.Опел Кадет бензин.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Така се троши двигател .

                            Тия дни дойде те това : Мерцедес 313 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4823.JPG
Прегледи:3
Размер:499.7 КБ
ID:5795517
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Така се троши двигател .

                              Ако не е спрял да пали и да работи двигателя почвайте киснене с обезмаслител и загряване на двгиателя.Топлото и силния обезмаслител вършат чудеса.

                              Коментар


                              • От: Така се троши двигател .

                                Ортака си има негова технология . Зора е да стигне един път до болта дето стяга вилката на дюзата . Той за разлика от мен има железни нерви и търпение . Цял ден като археолог разкопаваше въобще да се видят дюзите Учудващото е че въобще двигателя някак си пали и работи .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X