Страница 7 от 7 ПървиПърви ... 3 4 5 6 7
Резултати 121 до 139 от 139

Тема: Така се троши двигател .

Публикации
    473
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Така се троши двигател .

Въобще не са на изчезване,на няколко пъти споменах,че даже и ментета има.Просто не ги правят вече в България.Тези двигатели все още ги има,но те си работят безгрижно и с 15в40,което е много по-добро масло,а разликата в цената не е особено голяма.Масово се ползват при металорежещите машини.Предимството им е,че все още са евтини,а докато са евтини винаги ще се търсят,вече кой в какво ги налива,по-горе съм показал резултатите в снимки.

Място
    София
    Публикации
    15,110
    Точки (при гласуване)
    35

Цитат Мнение на Kirilpm Преглед на публикациите
    Въобще не са на изчезване,на няколко пъти споменах,че даже и ментета има.Просто не ги правят вече в България.Тези двигатели все още ги има,но те си работят безгрижно и с 15в40,което е много по-добро масло,а разликата в цената не е особено голяма.Масово се ползват при металорежещите машини.Предимството им е,че все още са евтини,а докато са евтини винаги ще се търсят,вече кой в какво ги налива,по-горе съм показал резултатите в снимки.
    При металорежещите машини е съвсем друго . Там няма процес на горене със съпътстващото се отделяне на температура и нагар . Там температурата на маслото рядко достига 30 - 40 градуса . И аз пазарувам М 10 ; М 16 и хидравлично от вносител руски на Газпром .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Публикации
    473
    Точки (при гласуване)
    8

Fiat 2.0турбо с обикновено газово и икономична настройка.
    Прикачени картинки Прикачени картинки      

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,740
    Точки (при гласуване)
    0

Аз , понеже съм малко невежа , та не разбрах какво има общо фронта на горене с използвания лубрикант.
    Има нещо , дето е изгорило буталото , свързано с горенето в камерата , ма нема нищо общо с маслото.
    Като погледнеш формата на челото на буталото и ще се замислиш за смесообразуването в горивната камера.
    Не става от сека секира горски!

Публикации
    473
    Точки (при гласуване)
    8

Прочети още веднъж написаното над снимката и ще ти се изясни,никъде не става въпрос за лубриканти.

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,740
    Точки (при гласуване)
    0

Изяснило ми се е.Ма досега в темата ги трошаха некакви масла.
    А че има и много други начини да се строши...

Публикации
    473
    Точки (при гласуване)
    8

В интерес на истината този двигател също се караше с култовото М10Д преди ремонта,нищо че е модерен с пълна инжекция и турбиниран,но не това го уби."Ремонта" беше извършен с едно бутало от моргата с неговите си сегменти,поне след това наляхме нормално масло за тоя двигател.А най-интересното е,че колата дойде на ход с оплакване ,че изплюва капачката за маслото като запали,на нейно място имаше тензух на няколко ката вързан с тел.До ден днешен колата работи,въпреки жестоко надрания цилиндър,който разбира се не беше нито шлайфан,нито хонингован.Съжалявам,че не го снимах,но не очаквах да изкара и 1000км след ремонта,всичко беше по желание на собственика(мой близък приятел),цената на ремонта откъм части няма да я споменавам,защото най-вероятно никой няма да повярва.

Място
    София
    Публикации
    6,954
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    ...На времето карах един мерцедес 1632 седлови влекач . Атмосферен дизел V 10 . Аз го взех от Дортмунд на милион и триста без да е пипан мотора . Тук го обслужвах в СО МАТ Хаджи Димитър . Отивам аз за смяна на масла и филтри и гледам в поръчката приемчика ми написал М 16 Д . Викам му абе пич това не е Мадара а той се хили и вика всички реагират като теб и извади една папка сертификати за масло М 16 Д тогава произвеждано от Плама Плевен . Маслото от всяка партида ходи в лаборатория на Мерцедес в Германия и от там ако отговаря на техните критерии го сертифицирт и определят пробега с това масло . За нашето беше 18 000 километра с 3 литра разход за тези километри . ...
    .... и като се събуди - беше ли си отвил краката ? Питам последното , щот човек като спи на хладно - сънува странни сънища.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    София
    Публикации
    15,110
    Точки (при гласуване)
    35

Тоя двигател излезе много проклет и софтуерно . Ако нещо не е наред не те пуска към следващата стъпка . Отчита проблем с ЕГРа и не позволява въвеждане кодовете на дюзите .

Публикации
    55
    Точки (при гласуване)
    7

В интерес на истината този двигател също се караше с култовото М10Д преди ремонта,нищо че е модерен с пълна инжекция и турбиниран,но не това го уби."Ремонта" беше извършен с едно бутало от моргата с неговите си сегменти,поне след това наляхме нормално масло за тоя двигател.А най-интересното е,че колата дойде на ход с оплакване ,че изплюва капачката за маслото като запали,на нейно място имаше тензух на няколко ката вързан с тел.До ден днешен колата работи,въпреки жестоко надрания цилиндър,който разбира се не беше нито шлайфан,нито хонингован.Съжалявам,че не го снимах,но не очаквах да изкара и 1000км след ремонта,всичко беше по желание на собственика(мой близък приятел),цената на ремонта откъм части няма да я споменавам,защото най-вероятно никой няма да повярва.
    Я, раздухай случая с тоя ремонт по подробно, че такива ремонти да бъдат успешни си е интересно по всички критерии.

Публикации
    473
    Точки (при гласуване)
    8

На доста машини е предвидено да се прави ремонт на 1 цилиндър(до колкото знам леките коли не са от тях).Ремонта по спомен излезе под 200лв като най-скъпите части бяха буталото с биелата,сегментите и лагери комплект от моргата (30лв),маслото и гарнитурата за главата.Понеже ръцете на собственика излизат от правилното място,сам си разглобява и почиства частите и понеже ми е близък приятел,пари за сглобяването не е имало.Иначе като ремонт нищо особено,двигателя е много прост като устройство,лошото е,че е наврян под арматурното табло.Имаше няколко теча от семеринги и гарнитури,заради огромното количество картерни газове,доста бензин в маслото,понеже като изгърмяла на газ първата работа на собственика била да покара стотина километра само на бензин да види дали ще спре да прекъсва.А причината беше гаден монтаж и настройка на газовото,двигателя с години е работил на преобеднена смес.След ремонта покара известно време на бензин да се "разработи" и след намесата на кадърни газаджии,които казаха,че настройката била еврейска,а монтажа цигански,проблема се реши окончателно.До колкото знам и е врътнал около 50 хиляди и буталото още не се е показало.Цилиндъра изглеждаше като на двутактов мотор от страната на ауспуха,буталото е прегрявало сериозно доста дълго време.

Място
    Нови Искър
    Публикации
    3,666
    Точки (при гласуване)
    13

Не че нещо,но частични ремонти се правят и са успешни.В моя актив имам шлайфана глава на ръка ,с камък от шмиргел на бившия ми шеф на познат ,по скоро беше експеримент и с тоя глава хвърли купето.Опел Кадет бензин.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

Място
    София
    Публикации
    15,110
    Точки (при гласуване)
    35

Тия дни дойде те това : Мерцедес 313
    Име:  DSCN4823.JPG
Прегледи: 273
Размер:  499.7 Кб

Публикации
    473
    Точки (при гласуване)
    8

Ако не е спрял да пали и да работи двигателя почвайте киснене с обезмаслител и загряване на двгиателя.Топлото и силния обезмаслител вършат чудеса.

Място
    София
    Публикации
    15,110
    Точки (при гласуване)
    35

Ортака си има негова технология . Зора е да стигне един път до болта дето стяга вилката на дюзата . Той за разлика от мен има железни нерви и търпение . Цял ден като археолог разкопаваше въобще да се видят дюзите Учудващото е че въобще двигателя някак си пали и работи .

Публикации
    473
    Точки (при гласуване)
    8

Той може още дълго време да работи,проблема е ако се наложи да се вадят дюзите или капака на клапаните,който не излиза без да извадиш дюзите.Обезмаслителя като се загрее размеква нагара и улеснява ваденето на дюзите,интересно е като не пали двигателя.Като ми се наложи такава гадост с едно малко бързоварче стоплям обезмаслител(само го стоплям,не го варя като пояснение за критикуващите колеги) и търпеливо накисвам около дюзите,после обратен чук,винтова скоба подобна на тези за вадене на ризи и т.н. но работата е мръсна,неприятна и изисква търпение.Обратния чук го ползвам колкото да се пропука нагара от ударите,толкова запекли дюзи рядко излизат с добро,иначе при нормалните върши работа.До колкото знам в мерцедес използват хидравлично приспособление,което ляга на стойките за тампоните на мотора.А проблема можеше да го няма,ако 4 дифтунги са били сменени навреме.

Място
    София
    Публикации
    15,110
    Точки (при гласуване)
    35

Вчера беше извадил две . Днес не го знам до къде е стигиал. Аз вече съм на морето.

Публикации
    473
    Точки (при гласуване)
    8

Ако не е тайна сподели по какъв начин ги вади,мисля че ще е интересно за доста хора,понеже при доста съвременни дизели ваденето на дюзите е неприятна работа.Аз като отида на работа ще наснимам моите приспособления,не са нищо особено,но вършат добра работа.

Място
    Банско
    Публикации
    3,601
    Точки (при гласуване)
    14

Ако не е тайна сподели по какъв начин ги вади,мисля че ще е интересно за доста хора,понеже при доста съвременни дизели ваденето на дюзите е неприятна работа.Аз като отида на работа ще наснимам моите приспособления,не са нищо особено,но вършат добра работа.
    Там се събира перфектно китайски обратен чук за вадене на дюзи, който действа както кози крак, така и като чук .

То зора е да стигнеш до дюзите

Страница 7 от 7 ПървиПърви ... 3 4 5 6 7

Сходни теми

1. Що така?
    От Вива ViRuS4eto във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 476
    Последно мнение: 04-01-18, 16:30
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 11-08-11, 14:04
  3. Троши ли се Land Rover Freelander
    От zvezdi4ka във форум LAND ROVER
    Отговори: 2
    Последно мнение: 15-02-10, 08:48
  4. Отговори: 13
    Последно мнение: 24-03-09, 23:09

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми