Страница 7 от 7 ПървиПърви ... 3 4 5 6 7
Резултати 121 до 128 от 128

Тема: Така се троши двигател .

Публикации
    326
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Така се троши двигател .

Въобще не са на изчезване,на няколко пъти споменах,че даже и ментета има.Просто не ги правят вече в България.Тези двигатели все още ги има,но те си работят безгрижно и с 15в40,което е много по-добро масло,а разликата в цената не е особено голяма.Масово се ползват при металорежещите машини.Предимството им е,че все още са евтини,а докато са евтини винаги ще се търсят,вече кой в какво ги налива,по-горе съм показал резултатите в снимки.

Място
    София
    Публикации
    14,776
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на Kirilpm Преглед на публикациите
    Въобще не са на изчезване,на няколко пъти споменах,че даже и ментета има.Просто не ги правят вече в България.Тези двигатели все още ги има,но те си работят безгрижно и с 15в40,което е много по-добро масло,а разликата в цената не е особено голяма.Масово се ползват при металорежещите машини.Предимството им е,че все още са евтини,а докато са евтини винаги ще се търсят,вече кой в какво ги налива,по-горе съм показал резултатите в снимки.
    При металорежещите машини е съвсем друго . Там няма процес на горене със съпътстващото се отделяне на температура и нагар . Там температурата на маслото рядко достига 30 - 40 градуса . И аз пазарувам М 10 ; М 16 и хидравлично от вносител руски на Газпром .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Публикации
    326
    Точки (при гласуване)
    8

Fiat 2.0турбо с обикновено газово и икономична настройка.
    Прикачени картинки Прикачени картинки      

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,633
    Точки (при гласуване)
    11

Аз , понеже съм малко невежа , та не разбрах какво има общо фронта на горене с използвания лубрикант.
    Има нещо , дето е изгорило буталото , свързано с горенето в камерата , ма нема нищо общо с маслото.
    Като погледнеш формата на челото на буталото и ще се замислиш за смесообразуването в горивната камера.
    Не става от сека секира горски!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Публикации
    326
    Точки (при гласуване)
    8

Прочети още веднъж написаното над снимката и ще ти се изясни,никъде не става въпрос за лубриканти.

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,633
    Точки (при гласуване)
    11

Изяснило ми се е.Ма досега в темата ги трошаха некакви масла.
    А че има и много други начини да се строши...
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Публикации
    326
    Точки (при гласуване)
    8

В интерес на истината този двигател също се караше с култовото М10Д преди ремонта,нищо че е модерен с пълна инжекция и турбиниран,но не това го уби."Ремонта" беше извършен с едно бутало от моргата с неговите си сегменти,поне след това наляхме нормално масло за тоя двигател.А най-интересното е,че колата дойде на ход с оплакване ,че изплюва капачката за маслото като запали,на нейно място имаше тензух на няколко ката вързан с тел.До ден днешен колата работи,въпреки жестоко надрания цилиндър,който разбира се не беше нито шлайфан,нито хонингован.Съжалявам,че не го снимах,но не очаквах да изкара и 1000км след ремонта,всичко беше по желание на собственика(мой близък приятел),цената на ремонта откъм части няма да я споменавам,защото най-вероятно никой няма да повярва.

Място
    София
    Публикации
    6,730
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    ...На времето карах един мерцедес 1632 седлови влекач . Атмосферен дизел V 10 . Аз го взех от Дортмунд на милион и триста без да е пипан мотора . Тук го обслужвах в СО МАТ Хаджи Димитър . Отивам аз за смяна на масла и филтри и гледам в поръчката приемчика ми написал М 16 Д . Викам му абе пич това не е Мадара а той се хили и вика всички реагират като теб и извади една папка сертификати за масло М 16 Д тогава произвеждано от Плама Плевен . Маслото от всяка партида ходи в лаборатория на Мерцедес в Германия и от там ако отговаря на техните критерии го сертифицирт и определят пробега с това масло . За нашето беше 18 000 километра с 3 литра разход за тези километри . ...
    .... и като се събуди - беше ли си отвил краката ? Питам последното , щот човек като спи на хладно - сънува странни сънища.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Страница 7 от 7 ПървиПърви ... 3 4 5 6 7

Сходни теми

1. Що така?
    От Вива ViRuS4eto във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 476
    Последно мнение: 04-01-18, 16:30
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 11-08-11, 14:04
  3. Троши ли се Land Rover Freelander
    От zvezdi4ka във форум LAND ROVER
    Отговори: 2
    Последно мнение: 15-02-10, 08:48
  4. Отговори: 13
    Последно мнение: 24-03-09, 23:09

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми