Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Така се троши двигател .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Така се троши двигател .

    А това

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4546.JPG
Прегледи:2
Размер:498.8 КБ
ID:5772396

    не се случва ако при смяна на накладки се полз(у)ва това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15106065158940.jpg
Прегледи:1
Размер:613.8 КБ
ID:5772399

    Имам и на Textar, но не мога да го намеря в момента.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #47
      От: Така се троши двигател .

      Kaк се ползва тази смазка? Къде се нанася?
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #48
        От: Така се троши двигател .

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        Kaк се ползва тази смазка? Къде се нанася?
        Ето какво пише отзад на тубичката:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15106079736770.jpg
Прегледи:1
Размер:644.4 КБ
ID:5772400

        но съм я ползвал и за обмазване на водачите, че не можах да си намеря тази на Textar, която е специално за това.
        Не съм чел подробно описание на бошовата, но това е повод да го направя.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #49
          От: Така се троши двигател .

          Не е до водачи те си се движат прекрасно . Дисковете е трябвало да се сменят с нови поне преди 100 000 километра другия е абсолютно същия . Монтьора дето е сложил нови накладки на такива дискове трябва да го обесят за топките Компромиси със спирачна система не се правят ! Това е бус дето празен тежи сигурно 3 тона товари 2 тона и върви със 140 - 160. Едно по екстремно спиране от висока скорост и тия дискове са се разлетяли на парчета .
          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Това с "пропикалите дюзи" са дежурните лафове на калапавите производители на ДВГ. Има и други ......
          Фащат декиш на някакво ниво, докато на по следващо ниво не се зададе въпроса "защо мамка му тия дюзи пропикават точно на тоя ДВГ, и не пропикават на десетките други ДВГ на които се монтират"!?
          Точно тия май само на този ДВГ се монтират . Факт е че от това им тръгват повечето проблеми на тези двигатели . А че по принцип си е калпав двигателя спор няма Вчера товареха за регистрация един Фиат Дукато нов внос с двигател 2.3 ГТД който издаваше същите предсмъртни шумове . Човека дойде и пита какво да прави викам му като умре изтърсваш го на мястото на сегашния аз пристъпвам с мотокара вадя двигателя карам го на масата в работилницата и консилиума от трима доктори правим дисекция на труп Вадим здравите органи и ти решаваш какво правим от там нататък На човека му омекнаха краката ама вече се е наиграл и олекнал с едни 10 бона за перфектен бус нов внос от Германия на реални няма и 200 000 километра със сервизна книжка каран от немски пенсионер който возил с него ченетата на другите пенсионери от квартала
          Последно редактирано от sek.1; 14-11-17, 06:20.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #50
            От: Така се троши двигател .

            Съгласен съм със sec.1 ....
            Леката асиметрия е заради конструкцията (и водачите), но такъв ефект се получава заради майсторите..
            За съжаление доста пъти ми се е случвало (дори и в официални сервизи) да им казвам да проверят дебелината на диска... И чуя ли отговор 'ама ние гледахме ръба - добре е..' ми настръхват косите

            А двигателите - ами те са направени да се трошат - това е положението
            Последно редактирано от slowtraveler; 14-11-17, 09:00.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #51
              От: Така се троши двигател .

              Нищо им няма на дисковете още бая живот имат... Друго си е да ти докарат нов внос бус със запушени със съчми от лагери предни спирачни маркучи понеже дисковете са стигнали до ребрата вътре , накладкоте ги няма и е спирал бая време само на цилиндрите в диска... Жалко че нямам снимки. А на външен вид найстина изглеждаше като да не е виждал товар през живота си. Маслото от двигатела изтече след като му пробиха дупка с отверката през пробката.... И пак не се беше окотил. Това всичко на Пежо боксер 2.5 дизел от първите продаден уж с проблем в сервото на спирачките... Че даже и през кат минал и номера и талон беше взел. Но е факт че след обикновенно обслужване вече 10 години го кара вуйчо ми без проблеми, явно верно са корави машини.
              0-

              Коментар


              • #52
                От: Така се троши двигател .

                2.5 на първите боксери е друг мотор, освен че си е обикновен просташки дизел, дето нЕма кво да му се стрОши.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  От: Така се троши двигател .

                  Дукатото вече го правят едни колеги в другия край на двора На първо четене два биелни болта тропат та тропат и в биелите и в буталата . Днес ми докараха главата да я шлайфам . Отърваха го да се счупи като хората Та така с новия внос
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Така се троши двигател .

                    Е навреме сте го хванали (последния влак )..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Така се троши двигател .

                      Тоя двигател е няма такъв боклук. Имах го в мазда6. 2mm крив вал и задрало бутало за 120хил. доказани.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Така се троши двигател .

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Е навреме сте го хванали (последния влак )..
                        То ако се обръща малко внимание на техниката тоя последен влак може да се отложи много във времето . Специално пежото е тропало няколко месеца и ако го бяха докарали навреме щеше и то да мине с една биела ; едни нови сегменти и лагери и щеше да кара поне още толкова . То и сега ще кара ама разходите за собственика са много по големи На първо четене прескача пет бона
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Така се троши двигател .

                          Нашето роди внезапно, но имаше предистория де - колегите, дето го оглеждаха при закупуването не бяха забелязали, че е удрян отпред (включително спукана алуминиева кутия, държаща разпределителния вал на главата), търкалян е настрани и т.н.... Общо взето - им харесало, че има климатик, и е 2011г
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Така се троши двигател .

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            ... колегите, дето го оглеждаха .... Общо взето - им харесало, че има климатик, и е 2011г
                            Ми щом това е било най-важното според компетенциите им, значи всичко е било наред.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #59
                              От: Така се троши двигател .

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              2.5 на първите боксери е друг мотор, освен че си е обикновен просташки дизел, дето нЕма кво да му се стрОши.
                              Тия са последните на ПСА дето прескачаха милиона на маршрутки и линейки в София .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Така се троши двигател .

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Ми щом това е било най-важното според компетенциите им, значи всичко е било наред.
                                Да де, наред докато 'роди'
                                Но е факт, че преди да роди работеше тихо и без съмнителни шумове... Друг е въпроса, 'че бе преминал доста тежък период в живота си', който не може да не е оставил своя отпечатък върху здравето му Например динамичния удар по време на ПТП-то може да е инициирал микропукнатина и т.н....
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X