Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Така се троши двигател .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Така се троши двигател .

    Е това е класика.Ма как си карал не ми е ясно .Иначе 300 000 за много двигатели си е върхов ресурс.Карам vw т 4 ,служебно ,с неубиваемия 1.9 тди , след почти 20 000 ,ще направи 500 000 и няма никакви индикации за ремонт,от смяна до смяна не пипа и масло.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #17
      От: Така се троши двигател .

      За този всички се кълнат че много е изкарал . И това при положение че на практика не е виждал обслужване . Масло е сменяно не на километри а когато се сетят и ако въобще се сетят Маслото от скоростите и хидравликата на волана е по черно от това в двигателя
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Така се троши двигател .

        Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
        На Моя Патрол.....по-интересното е че съм карал така около 500км +състезанието в Трявна миналата година.Други поражения нямаше,смених вала и оттогава съм изминал над 10 000 км.
        Интересно какво го е строшило точно там вала - някакво ударно натоварване на 'аксесоарите'?

        Иначе бащата се прибираше със строшен вал, ама на последната шийка до маховика - решил да я лашне зимата с рязко отпускане на съединителя заради замръзнали спирачки Шума бе като от яремомелка, а бащата само вика 'отваряй гаража, щото ей-сега ще угасне' - поне да я вкараме под покрив че да почва ремонта
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: Така се троши двигател .

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Интересно какво го е строшило точно там вала
          Демферната шайба го къса като се разбие на Патрола е колкото маховик на Корса.

          Коментар


          • #20
            От: Така се троши двигател .

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            За този всички се кълнат че много е изкарал . И това при положение че на практика не е виждал обслужване . Масло е сменяно не на километри а когато се сетят и ако въобще се сетят Маслото от скоростите и хидравликата на волана е по черно от това в двигателя
            Това е масова практика за по-евтината техника при италианците. Купуват евтини китайчета и само карат докато им писне или се стрОшат, и после друг, ама "Ово е стАндарт !".
            Тази практика е масова и при повечето пикапи които са купени за работни магарета и се ползват от некви италиански селяндури.
            Всъщност се оказва, че тези техники въобще не са лоши защото се ползват постоянно натоварени без никакво обслужване.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Така се троши двигател .

              През минаване на по-дълбоки води е много лесно ,ако не си със шнорхел и нисък филтър с неподсигурена филтърна кутия.Воден удар и или гасне или троши и пак гасне,може и малко по-късно.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Така се троши двигател .

                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                Демферната шайба го къса като се разбие на Патрола е колкото маховик на Корса.
                Благодаря за пояснението - като гледам удара/натоварването не е в биела, а отпред в 'аксесоарната' част
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Така се троши двигател .

                  Така става от пикаещи дюзи, при дизелите.
                  ..
                  Още повече че в голям сервиз не бяха чували за такъв проблем, и му казаха на един човек, който бях го правил там да си оправи дюзите, карай така, нищо няма да и стане, няма никакъв проблем..
                  Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                  Коментар


                  • #24
                    От: Така се троши двигател .

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Това е масова практика за по-евтината техника при италианците. Купуват евтини китайчета и само карат докато им писне или се стрОшат, и после друг, ама "Ово е стАндарт !".
                    Тази практика е масова и при повечето пикапи които са купени за работни магарета и се ползват от некви италиански селяндури.
                    Всъщност се оказва, че тези техники въобще не са лоши защото се ползват постоянно натоварени без никакво обслужване.
                    Буса от нов си е каран тук . Понеже е единствен във фирмата са го оставили шофьора да си следи нещата а на него явно не му дреме .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Така се троши двигател .

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Благодаря за пояснението - като гледам удара/натоварването не е в биела, а отпред в 'аксесоарната' част
                      Демферната шайба не беше разбита,шнорхел има,филтърната кутия е добре изолирана,освен това не го карам с повече от 100 км/ч и 3000 об./мин
                      NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                      ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

                      Коментар


                      • #26
                        От: Така се троши двигател .

                        Това частно ли е и шофьорът получава средната софийска заплата?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Така се троши двигател .

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Това частно ли е и шофьорът получава средната софийска заплата?
                          Да . И до колкото познавам собственика на фирмата и повече от средна софийска заплата плаща .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Така се троши двигател .

                            На калпавите ДВГ все дюзите са им виновни.
                            Нали се каза, че е тропал, какви дюзи?
                            И що старите ДВГ на бусовете изкарваха по милион без да се разтропат, а новите на същите марки бусове зорлем изкарват 200-300 х. км!?
                            Еднодневки!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Така се троши двигател .

                              каква полза да изкарнат 1 000 000км, при положение, че на 300 000 вече са морално остарели, разхлопани и никой не иска да ги кара в държавите, за които се произвеждат... Не ми е известно някоя марка да произвежда бусове или коли с едничката цел като станат на 500 000км още да са здрави, та като дойдат при нас /в третия свят/, да ги караме още толкова...

                              ПС: Знам за бус Мерценес 220СДИ, който се разтропал по пътя за морето и шефовете пратили шофьора в сервиз някъде към Стара Загора... Там сменили съединител комплект, мислейки, че тропа от него... Бусът се върнал до София и като го отворили /щото продължавал да си тропа/, се оказало, че е скъсан коляновия вал
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #30
                                От: Така се троши двигател .

                                С бусовете не е точно така - купуват се да се карат много, а ако ежедневно правят извънградски курсове, въртят на година 50-100 хил. км. спокойно. Тоест, за 3-4г. ресурса му заминава. А не може да се каже, че на 3г. е морално остарял.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X