Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дупка в корпуса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дупка в корпуса

    Снимката я мернах в Фейсбук. Оказа се ,че с този полет един приятел се е прибрал от Шотландия.



    До колко тази дупка там е проблемна ? Как пък никой от поддръжката не я е видял!

  • #2
    От: Дупка в корпуса

    аз доколкото виждам дупките май са две


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VmenIe6.jpg
Прегледи:1
Размер:62.1 КБ
ID:5772256
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • #3
      От: Дупка в корпуса

      Въпроса е до колко е проблемно и критични ли са за цялостта на машината?

      БГЖурналистическата паника ясно какво ще каже,но не това ме интересува.

      Коментар


      • #4
        От: Дупка в корпуса

        Не ми се е случвало самолет, с който летя, да попадне примерно в градушка, но съм виждал такъв да се ремонтира или по-скоро чакаше да го откарат за ремонт. Много грозна гледка-целия в дупки, липсваха парчета от обшивката, единият двигател явно беше горял. Но беше стигнал до летището и беше успял да кацне.
        Специално за тази авиокомпания, ако прочетеш из нета, ще видиш, че това им е нормалното състояние на самолетите. Една от причините никога да не летя с нея.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Дупка в корпуса

          Хич не ги харесвам, но имат 404 самолета постоянно в движение и досега нямат записан инцидент с жертви.
          От тези 404 самолета, 403 са доставени след 2014 година.

          Коментар


          • #6
            От: Дупка в корпуса

            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
            Въпроса е до колко е проблемно и критични ли са за цялостта на машината?
            .
            Зависи какво ги е предизвикало и при каква скорост, така само по снимка е малка трудно да се каже. Принципно до отстраняване на проблема машината е негодна за експлоатация....

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Специално за тази авиокомпания....
            Сподели кая е, да видя какво ще излезе....
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Дупка в корпуса

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Сподели кая е, да видя какво ще излезе....

              Коментар


              • #8
                От: Дупка в корпуса

                Дали е дупка или отвор? Там вече няма вътрешно налягане (преградата е по-напред)... Долната дупка навярно е оставена за да може да работи тримера (както се вижда - е целоповоротен)..
                И както се вижда - го има на всички 737-800
                Обикновено дупчици по самолета ако не са сериозни, се лепят с тиксо (speedtape), и няма никакви проблеми - предписва се ремонт в определен срок и се хвърка...
                A ако е сериозно - няма да го допуснат до полет - все пак пилота не е сляп и рядко е самоубиец
                Затова си мисля, че долното си е умишлен отвор, а горното - не съм сигурен дали въобще е отвор..

                По самолетите има MEL - minimum equipment list... Абе горе долу - като Джекичан, само дето не е ламБа, а списък какво не ти работи, върху какво оказва влияние повредата, как се изменят процедурите, и колко можеш да летиш с тази повреда (има различни класове повреди - A,B...D)...
                Например при повреден реверс на един двигател обикновено се позволява хвъркане за няколко дни, докато 'врътката' закара самолета в базово летище...
                Или пък ако ти е повредено 'динамото' на единия двигател - да хвъркаш задължително с включено APU (допълнителния генератор)..
                Последно редактирано от slowtraveler; 11-11-17, 20:36.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Дупка в корпуса

                  Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                  аз доколкото виждам дупките май са две
                  Долната си е конструктивна

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дупка в корпуса

                    Долната да, но горната изглежда точно като подбита обшивка. За което причини-бол, както във въздуха, така и на земята. Райън имат доста проблеми по самолетите, главно с части по салона-недозавити седалки, изпадащи пластмаси, неработещи всевъзможни неща...но наистина до сега нямат фатален инцидент. Т.е. основните неща, касаещи безопасността на полета може да се смята, че са им наред. А и все пак има прегледи, инспекции...Проблемът при тях е, че пътниците...малко кучета ги яли...но като се замисли човек, за тия пари-толкова. Те дълги полети нямат. Най-далечната им дестинация беше нещо Канарски острови или там някъде, като линията е от Мадрид.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дупка в корпуса

                      Горната не ми прилича на подбитост и т.н... Вероятно отлепена боя или фолио.... Освен ако е умишлено направена маркировка...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дупка в корпуса

                        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                        Въпроса е до колко е проблемно и критични ли са за цялостта на машината?

                        БГЖурналистическата паника ясно какво ще каже,но не това ме интересува.
                        Здравейте!
                        Ако това са поражения по целостта на обшивката и са открити на предполетния преглед на самолета, то не се допуска полет на самолета до отстраняването им.
                        Ако тези поражения са открити на следполетния преглед на самолета, то се изследват причините за тяхната поява, отстраняват се пораженията и чак тогава самолета се допуска до полети. Или полет на самолета с нарушена цялост на обшивката е недопустим. Ако това нарушаване на целостта на обшивката е установено по време на полета то в зависимост от степента на повредите или се лети на резервно летище или се продължава полета-това го решава командира на полета.
                        Лек ден!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дупка в корпуса

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          ... Долната дупка навярно е оставена за да може да работи тримера (както се вижда - е целоповоротен)..

                          Например при повреден реверс на един двигател обикновено се позволява хвъркане за няколко дни, ....
                          Или пък ако ти е повредено 'динамото' на единия двигател - да хвъркаш задължително с включено APU (допълнителния генератор)..
                          Здравей, Slowtraveler!
                          Това не е тример , а е отклоняем хоризонтален стабилизатор, на който се намира кормилото за височина, на което се и намира тримера за височина. Или иначе казано това е хоризонталното опашно оперение. Стабилизатора се прави отклоняем поради следните причини:
                          1. При различно натоварване на самолета както в тегловно отношение така и различно разполагане на товара спрямо центъра на тежестта на самолета. Това е така наречената центровка на самолета. Или в зависимост от изчислената по едни балансировъчни диаграми центровка на самолета преди излитане хоризонталният стабилизатор за да компенсира определени моменти се отклонява било то автоматично или ръчно от пилота/ите. Това и показват в случая на снимките метките стоящи на корпуса с/у атакуващият ръб на стабилизатора. Виждат се горна, долна и метка за нормалното положение на стабилизатора, както и метка на самият стабилизатор.
                          2. При излитане по време на прибирането на механизацията на крилото /колесник и задкрилки в различни положения/ равновесното състояние на самолета се нарушава и за това хоризонталният стабилизатор се отклонява за да компенсира определени моменти и самолета възможно най-бързо да застане или премине в новото равновесно състояние. Същото става и преди кацане при спускане на механизацията, само че стабилизатора се отклонява в обратна посока. И така.
                          Според мен при повреден реверс особено само на единият двигател не се допуска самолета да лети.
                          Ако е повредено "динамото" или точно казано някой от основните генератори преди полет също няма да пуснат самолета да лети. Ако стане в последствие по време на полет, то дали ще се каца на резервно летище или ще се продължи към желаната дестинация е отговорност на екипажа за взимане на определеното решение.

                          Лек ден!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дупка в корпуса

                            petyo413 мисля, че говорим за едно и също - разбира се, че е отклоняем стабилизатор, чрез който се тримира самолета според скорост, конфигурация, балансировка/CG и т.н. (поне на 737)... В края на краищата бутоните на щурвала командват точно този стабилизатор за да се балансира самолета... Да, при оперението, при което стабилизатора не се движи, се ползват trim-tab, които аеродинамично да преместят хоризонталното оперение, смъквайки и натоварването върху щурвала... Но случаят мисля не е такъв...

                            А за реверс, генератор - а на бас, че се допуска до полет (по MEL, че и с пасажери Прочети например за катастрофата в Иркутск със А-310 F-OGYP - деактивиран реверс, полет по МЕЛ... За генератора не мога да ти дам пряк пример в момента, но съм го чел, и там ограничението бе точно (за двудвигателен самолет) - ако не работи генератор на двигателя, трябва да работи APU ( да имаш винаги два генератора онлайн)...
                            А за повреди по обшивка:
                            Можеш да видиш безброй снимки от уплашени пасажери с временни ремонти със Speedtape Да, едва ли при структурна повреда или повреда на херметичната част би допуснат до полет самолет... Но за неангажиращи повреди - тиксото и в полет
                            Последно редактирано от slowtraveler; 12-11-17, 13:18.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дупка в корпуса

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Мерси, "нискобюджетките" не ги понасям (не че ходя някъде) и предполагам че ще ги забранят след три поредни катастрофи (с жертви), а това неминуемо ще се случи в обозримо бъдеще при този начин на експлоатация на машините.....
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X